DatabázaČlánkyKľúčové slová

SIMAP GROUP, a.s.

Kategórie

*  Strojárstvo  ›  Automatizácia, meranie, regulácia  ›  Automatizačná a riadiaca technika
*  Strojárstvo  ›  Spracovanie kovov a materiálov  ›  Stroje na obrábanie, tvarovanie a úpravu kovov
*  Energetika a elektrotechnika  ›  Energetika  ›  Automatizácia a meranie v energetike
*  Strojárstvo  ›  Stroje, zariadenia a technológie  ›  Dopravná, manipulačná a skladová technika

Kľúčové slová

Automatizácia, priemyselnáAutomatizačná technikaBezpečnosť a ochrana zdravia pri práciElektrické pohonyElektrické servopohonyKamerové systémyKamery pre strojové videnieLasery, laserová technikaMeranie a reguláciaPLC programovanie a robotikaPriemysel 4.0Priemyselné displejePriemyselné značenieRoboty a manipulátorySnímače a senzory

Základné informácie

logotype

SIMAP GROUP, a.s.

Dodávka komponentov a riešení priemyselnej automatizácie

Bratislavská 54/129
911 05 Trenčín
Tel.: +421 32 7430 472
Mobil: +421 910 920 789
E-mail: simap@simap.sk
Web: www.simap.sk
FacebookYouTube
IČO: 51185164
IČ DPH / DIČ: SK2120620887
Objednávateľ: SIMAP GROUP, a.s.

• komponenty a riešenia Mitsubishi Electric - PLC, robotika, servopohony, meniče, spínacia technika, softwarové riešenia, SCADA
• snímačová technika, laserové značenie, kamerové testovanie, barcode snímanie a riešenia - Datalogic
• snímačová, automatizačná technika IPF Electronic, GEFRAN
• Programovanie, inštalácie, servis a školenia

Laserové značenie

Laserové značenie je najefektívnejší a zároveň najlacnejší spôsob priemyselného značenia. Zo všetkých druhov priemyselného značenia fungujú lasery s najnižšími prevádzkovými nákladmi. Ako je možné? V základe majú jednoduchú konštrukciu bez mechanických častí a zároveň nepotrebujú k prevádzke žiaden spotrebný materiál okrem elektrickej energie.

Výhody laserového značenia

  • nízke prevádzkové náklady
  • vysoká rýchlosť značenia
  • značenie výrobkov vo vysokom rozlíšení
  • skvelá čitateľnosť a vysoký kontrast značenia
  • laserové značenie je určené pre všetky druhy materiálov
  • značenie bez poškodenia a deformácie výrobkov
  • permanentné značenie
  • rýchla návratnosť – už do 1 roka
  • bez dodatočných nákladov na spotrebný materiál
  • robustná konštrukcia

Náklady a návratnosť

Návratnosť laserového značenia závisí od veľkosti produkcie. Priemerná návratnosť je už do 1 roka v prípade gravírovacích strojov i integrácii na mieru do výrobných celkov. Po zakúpení stroja, či kompletného riešenia na mieru sa počas prvého roka splatia náklady na obstaranie technológie. Ďalšie roky vytvára laserové značenie zisk s minimálnymi nákladmi na údržbu. Z hľadiska životnosti je potrebná iba výmena laserových trubíc, ktorých životnosť je viac ako 50 000 hodín. Značenie je tak dlhodobo bezporuchové a prispieva ku kontinuálnej prevádzke bez prestojov.

Univerzálne značenie pre všetky materiály

Laserové značenie je vhodné pre všetky typy materiálov. Organické materiály ako je koža, sklo, plasty, termoplasty, materiály citlivé na teplotu, papier, kartón, tenké materiály a fólie, lakované materiály, kovy, nerezovú oceľ, eloxovaný hliník, špeciálne nástroje, materiály s povlakom, keramiku a iné.

V závislosti od typu značených materiálov je potrebné zvoliť vhodný typ laserového média a vlnovej dĺžky. Pre zhotovenie priemyselného značenia sa používajú polovodičové, vláknové, YAG, YVO4 lasery, infračervené a CO2 lasery.

Druhy laserového značenia

V SIMAP GROUP sa špecializujeme na oba druhy laserového značenia. Navrhujeme riešenia priemyselného značenia lídrov na trhu – výrobcov Datalogic a Lasit. V našej ponuke nájdete i robustné gravírovacie stroje výrobcu Lasit.

Laserové značenie pre integráciu

Laserové hlavy môžu byť integrované do výrobných celkov, výrobných liniek. V aplikáciách na mieru realizujeme stopovanie výrobkov, statické značenie i značenie výrobkov v pohybe (marking on the fly). Zastrešujeme celú aplikáciu od návrhu, výpočtu návratnosti po dodanie technológie a integráciu.

Laserové gravírovacie stroje

Pre značenie súčiastok sa používajú i samostatne stojace laserové stroje. Obsluha prebieha operátorom alebo robotom, ktorý automaticky dopĺňa a vyberá gravírované súčiastky zo stroja.

V našej ponuke nájdete laserové gravírovacie stroje talianskeho výrobcu Lasit v rôznych prevedeniach. Od kompaktných rozmerov, zariadení vhodných pre menšie série, či nepravidelné značenie po extrémne výkonné laserové gravírovačky pre značenie tisícok kusov denne.

V závislosti od rady gravírovacieho stroja sú k dispozícii technológie ako motorizované osi, rotačná hlava a rotačná os pre značenie valcových súčiastok, TTL vision systém pre extrémne presné značenie malých súčiastok, nakláňacia rotačná os a upínače materiálov.

Priemerná produktivita

Laserové gravírovacie stroje strednej produktivity sú určené na značenie stoviek kusov súčiastok denne. Disponujú robustnou a zároveň kompaktnou konštrukciou. K dispozícii sú rôzne typy laserov pre značenie všetkých typov materiálov. Gravírovačky sú dostupné v kompaktnom prevedení – vhodné na stôl i v plnej veľkosti.

Stredná produktivita

Pokiaľ potrebujete značiť tisíce položiek denne, tieto gravírovačky sú zlatou strednou v pomere výkonu a produktivity. Sú určené na značenie menších tisícok produktov na dennej báze. Robustná a variabilná konštrukcia umožňuje značenie nadrozmerných súčiastok, ktoré môžu byť väčšie ako samotná gravírovačka. Vďaka väčšiemu počtu motorizovaných osí, pneumatickým dverám a technológií umožňujúcej hromadné značenie výrobkov na paletách je laserové značenie a gravírovanie skutočne efektívne. Časovo nenáročné a produktívne.

Vysoká produktivita

Laserové gravírovačky vysokej produktivity sú určené pre značenie komplexných a komplikovaných súčiastok. Pri nepretržitej prevádzke zvládnu vďaka robustnej konštrukcii značiť vyššie tisíce súčiastok denne, dlhodobo bez porúch. Disponujú technológiami, ktoré umožňujú najvyšší stupeň automatizácie. Sú vybavené rotačným stolom a pripravené na robotické aplikácie, pričom súčasne dokážu značiť a byť zásobované ďalšími súčiastkami.

Článok bol publikovaný: 23. 11. 2022

 

Príchod inovácii s Priemyslom 4.0

Inovácie prichádzajúce s priemyslom 4.0 prinášajú so sebou množstvo zmien. Tie je najviac cítiť v hospodárstve a pracovnom segmente kvôli kompletnej reštrukturalizácii a zmene sociálnych návykov súvisejúcich so zmenou správania spotrebiteľov.

Najväčšou výzvou priemyslu 4.0 je zvýšenie konkurencieschop­nosti voči krajinám s nízkou mzdou, vyriešenie nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily globalizácie. S ďalšou priemyselnou revolúciou výrazne narastá úroveň automatizácie. Výrobný koncept priemyslu 4.0 rieši uvedené výzvy vrátane flexibilnejšej, lacnejšej výroby a individualizácie výrobkov pre spotrebiteľov.

Dáta sú kľúčom k úspechu

Zdieľanie dát medzi všetkými úrovňami od výstupu zákazníka, popredajného servisu, marketingu a komponentmi výroby sú kľúčovým faktorom pokročilej automatizácie.

Medzi všetkými komponentami priemyslu 4.0 dochádza k neustálej výmene dát a informácií. V praxi to znamená, že napríklad na základe servisného intervalu automobilu (potreby výmeny dielu) sa iniciuje jeho výroba náhradného dielu v dostatočnom predstihu a následne inštalácia v servise. Zaručí sa tak optimálne načasovanie výroby, logistiky a následnej montáže.

Skvelým príkladom je realizácia individualizovaných výrobkov v hromadnej výrobe pri zachovaní nízkych výrobných nákladov.

Internet vecí – chrbtica priemyslu 4.0

Základom výmeny dát sú komplexné siete, databázy produktov a integrácia výrobných zariadení. V rámci siete komunikujú jednotlivé zariadenia vďaka mikročipom, ktoré zdieľajú informácie v rámci siete, internetu a cloudu.

V rámci výrobných procesov dostávajú výrobné zariadenia a stroje správne informácie o konkrétnom výrobku a jeho parametroch na základe RFID čipov, čiarových kódov alebo značenia vyhotoveného na výrobkoch a polotovaroch. Autonómne komunikujúce zariadenia vykonávajú autonómne rozhodovacie procesy, ktoré spájajú v internete vecí vstupy z reálneho sveta s kyberfyzikálnym svetom strojov a zariadení vo výrobe a logistike.

Internet vecí v praxi

Ako spája internet vecí realitu s výrobou pochopíme najlepšie na príklade. Predstavte si, že brzdové kotúče automobilu majú v sebe zabudovaný senzory opotrebenia a stavu, ktoré nepretržite monitorujú ich stav. V stanovenom intervale pred koncom životnosti, chybe, či hroziacom poškodení ohlási riadiaci systém majiteľovi, výrobcovi a operátorom výroby. Výrobný systém výrobcu nepretržite prijíma dáta a dostane pokyn na výrobu brzdových kotúčov s parametrami daného vozidla na základe potvrdenia objednávky majiteľom. Pri objednaní si majiteľ zvolí miesto výmeny alebo doručenie. Prepojené systémy automaticky naplánujú výrobu, logistiku a prípadnú výmenu v servise.

Výhody priemyslu 4.0 v praxi

Oproti zaužívanej masovej výrobe a menšej individualizovanej výrobe rieši flexibilne priemysel 4.0 extrémnu individualizáciu pri zachovaní nízkych nákladov. A to vďaka masovej výrobe, ktorá sa vďaka dátam dokáže jednoducho adaptovať na výrobu individualizovaných výrobkov na mieru bez masívnych zmien. S postupne rastúcou krivkou učenia strojov je možné dosiahnutie reálne nízkych nákladov a úspory pri výrobe špeciálnych výrobkov na mieru. Priemysel 4.0 je jediným efektívnym riešením rastúceho dopytu po výrobkoch na mieru.

Realizácia priemyslu 4.0 v spolupráci so SIMAP GROUP

V SIMAP GROUP realizujeme Priemysel 4.0 technológiami spoločnosti Mitsubishi Electric a konceptu e-F@ctory. Inteligentná továreň je vyvíjaná spoločnosťou už viac ako 17 rokov. Prináša inovatívne technológie priemyslu 4.0 s jednoduchou škálovateľnosťou, modularitou, efektívnym vyhodnocovaním a spracovaním dát, komunikáciou medzi zariadeniami a cloudom v reálnom čase.

Toto riešenie zahŕňa všetky časti výroby od rozhrania človek-stroj – PLC, HMI, MES, SCADA systémy, robotické, trackovacie procesy, pohony liniek – servo a frekvenčné meniče, snímače, analýzu, spracovanie dát a komunikáciu s nadradenými IT systémami, databázami prostredníctvom internetu a cloudu.

Koncept Mitsubishi Electric e-F@ctory prináša väčšiu efektivitu, väčší objem výroby s nižšími nákladmi a časom výroby. Výroba je kontinuálna a bezpečná. Koncept spĺňa všetky bezpečnostné, kolaboratívne normy a štandardy priemyslu 4.0.

Na webovej stránke SIMAP GROUP sa dozviete viac informácií o realizácií priemyslu 4.0

Článok bol publikovaný: 23. 11. 2022

 

Inteligentná robotika s Mitsubishi Electric

Priemyselné roboty sú neodmysliteľnou súčasťou priemyselnej automatizácie. Vďaka inovatívnym technológiám sa s rastúcim počtom robotických aplikácií úspešne darí zvyšovať objemy výroby a súčasne znižovať náklady.

Precízne roboty z dielne japonského výrobcu Mitsubishi Electric disponujú najnovšími technológiami. Vďaka tomu patria k svetovej špičke v extrémnej presnosti, rýchlosti, kolaborácie s pracovníkmi a strojmi, bezpečnosti a priaznivých prevádzkových nákladov. Mitsubishi Electric je jediným výrobcom kolaboratívnych robotov, ktorého coboty spĺňajú všetky kolaboratívne štandardy a bezpečnostné normy.

Integrácia s priemyslom 4.0

Všetky roboty Mitsubishi Electric disponujú inteligentným rozhraním pripraveným na integráciu do internetu vecí a procesov priemyslu 4.0. Kľúčovými technológiami sú funkcie FA-IT pre jednoduchú integráciu GOT a iQ platformy prostredníctvom priemyselnej siete CC-Link. V rámci konceptu priemyslu 4.0 využívajú roboty Mitsubishi Electric prediktívnu údržbu a sú pripravené na integráciu so systémami pre automatické spracovávanie a vyhodnocovanie dát vrátane informačného manažmentu výroby.

Kľúčové vlastnosti robotov Mitsubishi Electric

Bezpečnosť na prvom mieste

Vďaka vylepšenej technológii Melfa Safe Plus, ktorá spĺňa všetky bezpečnostné štandardy, sú robotické a kolaboratívne aplikácie maximálne bezpečné. Kolaborácia so strojmi a operátormi je bezproblémová a výroba plynulá.

Flexibilná výroba

Flexibilita okrem nižších nákladov na výrobu a manažment procesov prináša väčšiu produktivitu. S inteligentným rozhraním FA-IT je výroba veľmi ľahko prispôsobiteľná na nový typ úloh. Integrácia robotov veľmi jednoduchá a časovo nenáročná.

Najpresnejšie roboty na trhu

Japonskí výrobcovia sú vo svete preslávený tým, že sú puntičkári a vyvíjajú sofistikované výrobky. Pri robotoch Mitsubishi Electric tomu nie je inak. Roboty využívajú strojové učenie, vďaka ktorému prebieha v reálnom čase korekcia pohybov robota. Optimalizuje sa čas vykonania úloh a výrazne zvyšuje presnosť robotov. Ako jediné na trhu pracujú roboty Mitsubishi Electric s presnosťou až 0,02 mm.

Vertikálne 6-osé roboty

6-osé roboty Mitsubishi Electric disponujú robustnou konštrukciou, vysokou nosnosťou a optimalizovanými cyklami trvajúcimi iba 0,32 sekundy. Poradia si s automatizáciou úloh s vysokou citlivosťou a nosnosťou 2 až 70 kilogramov. V šťandarde disponujú krytím IP 67.

Hlavným využitím sú procesy ako balenie súčiastok, kontrola kvality výrobkov a štítkov, čistenie, leštenie, manipulácia a paletizácia, montáž výrobkov a skrutkovanie, laserové značenie a rezanie, obsluha strojov, triedenie súčiastok a nanášanie / lepenie materiálov.

Kolaboratívne roboty

Kolaboratívne roboty sú najhorúcejšou novinkou z dielne Mitsubishi Electric. Ako jediné na trhu spĺńajú všetky kolaboratívne a bezpečnostné štandardy. Inovatívne technológie, ktoré využívajú sa v praxi prejavujú na nižších výrobných nákladoch a TCO. Návratnosť cobotov je štandardne 1 rok.

Integrácia kolaboratívnych robotov Mitsubishi Electric je jednoduchá a pohodlná. Obsluhu zvládne vďaka intuitívnemu ovládaniu i nevyškolený operátor. Adaptácia na nový druh výroby je pre coboty rýchla a jednoduchá.

Vďaka pokročilým bezpečnostným funkciám sú pre operátorov výroby maximálne bezpečné. Spolupracujú aj s autonómnymi vozidlami AGV a AMR, ktoré ich môžu v prípade potreby premiestniť v rámci výroby.

SCARA roboty pre čelnú montáž

V horizontálnych aplikáciách s požiadavkou vysokej rýchlosti nachádzajú uplatnenie SCARA roboty. Sú vhodné pre každé priemyselné odvetvie a úkony od jemných mikro operácií, montáže po ťažké úlohy balenia a paletizácie ťažkých predmetov.

Presné cykly SCARA robotov trvajú úžasných 0,29 sekundy, pri nosnosti 3 až 20 kilogramov a rozsahu ramena až 1000 mm. Sú vhodné do náročnejších podmienok a potravinárskej výroby s náročnými hygienickými požiadavkami.

Najčastejšie sú SCARA roboty od Mitsubishi Electric využívané na montáž súčiastok, balenie, paletizáciu, balenie, značenie výrobkov, spájkovanie, triedenie a plnenie obalov výrobkov.

Roboty pre špecifické aplikácie

Špeciálne roboty sú aplikácie vo farmaceutickom, potravinárskom priemysle a iných odvetviach. Sú extrémne presné, kompaktné a rýchle. K dispozícii sú mikromanipulačné a delta roboty.

Článok bol publikovaný: 23. 11. 2022

 

SIMAP GROUP - Spoľahlivý partner v priemyselnej automatizácii a inováciách

V SIMAP GROUP dodávame komplexné riešenia priemyselnej automatizácie, priemyselného značenia, distribuuje automatizačné komponenty a stroje popredným spoločnostiam v Slovenskej a Českej Republike už 15 rokov.

Špecializujeme sa na priemyselné značenie, automatizáciu výrobných liniek, strojov a procesov od úrovne SCADA po Priemysel 4.0. Zároveň sa úzko špecializujeme na distribúciu strojov, priemyselného značenia a automatizačného sortimentu od známych výrobcov Mitsubishi Electric, Lasit, Datalogic, Gefran, IPF Electronic, Apex Dynamics a Aso Safety Solutions.

Jediný autorizovaný servis robotov Mitsubishi Electric na Slovensku

V spolupráci s Mitsubishi Electric navrhujeme kompletné robotizované pracoviská a dodávame 6-osé, kolaboratívne a SCARA roboty. Na Slovensku pôsobíme ako jediný autorizovaný servisný partner spoločnosti Mitsubishi Electric pre robotické systémy. Servis vykonávame precízne a rýchlo. Na nás sa môžete spoľahnúť kedykoľvek.

Sme stabilným partnerom

V SIMAP GROUP združujeme odborníkov s 15 a viac ročnou praxou v oblasti priemyselnej automatizácie, výroby, logistiky, návrhu, realizácie riešení a programovania. Kladieme dôraz na vzdelávanie, využívanie najnovších technológií a zavádzanie inovácií do procesov.

Už 15 rokov sme stabilným partnerom popredných firiem v SR a ČR z oblasti logistiky, potravinárstva, výroby automobilov, elektroniky, strojárstva, textilného priemyslu, energetiky a vodohospodárstva. S našimi klientmi spolupracujeme dlhodobo.

Riešenie každého zadania na mieru

V našom tíme zloženom z odborníkov na viaceré oblasti priemyselnej automatizácie a súvisejúcich odvetví vyvíjame riešenia, ktoré riešia problémy zadania našich zákazníkov čo najefektívnejšie a spĺňajú stanovené KPI vrátane TCO a rýchlej návratnosti. Pracujeme profesionálne, počas celej spolupráce pristupujeme k realizácii projektu individuálne a seriózne.

Pomôžeme Vám s automatizáciou strojov a procesov od úrovne SCADA, zberu dát po realizáciu Priemyslu 4.0 a zavedenie najnovších technológií do procesov. Špecializujeme sa i na dodávku technologických celkov, časti technológií, bezpečnostných prvkov, automatizáciu samotných procesov a zvýšenie efektivity, či úsporu nákladov, testovanie, priemyselné značenie a stopovanie výrobkov.

Zabezpečujeme celý proces vrátane návrhu, testovanie, programovanie, inštaláciu, podporu pri vývoji aplikácií, dodanie ucelených riešení. Počas celého procesu poskytujeme technickú podporu, záručný a pozáručný servis.

Distribúcia automatizačných a spotrebných komponentov

Našim partnerom dodávame kvalitné automatizačné komponenty podľa technických požiadaviek a spotrebný materiál. Distribuujeme výrobky overených výrobcov Mitsubishi Electric, Lasit, Datalogic, Gefran, IPF Electronic, Apex Dynamics a Aso Safety Solutions.

V našom sortimente automatizačných produktov nájdete lasery pre integráciu do výrobných liniek, laserové gravírovacie stroje strednej a vysokej produktivity, SCARA, kolaboratívne, 6-osé a špeciálne roboty, kamery a strojové videnie a softvér pre Priemysel 4.0 a priemyselné vybavenie.

Nájdete u nás i širokú ponuku PLC, HMI, priemyselných displejov, riadiacich panelov pre CNC stroje, frekvenčné meniče, servopohony, planétové prevodovky, inteligentné senzory, kamerové systémy, všetky typy priemyselných snímačov, snímače čiarových kódov, regulátory, riadiace jednotky, zdroje, výhrevné telesá, ističe, stýkače, polovodičové spínacie prvky, LED osvetlenie, bezpečnostné prvky pre pracoviská a mnoho ďalšieho príslušenstva.

Článok bol publikovaný: 22. 11. 2022

 

 

Pracoviská

Poloha na mape

Galéria

Poskytujeme komplexné riešenia pre Priemysel 4.0 a automatizačné prvky s podporou technológií Priemyslu 4.0.
Poskytujeme komplexné riešenia pre Priemysel 4.0 a automatizačné prvky s podporou technológií Priemyslu 4.0.
Vysokorýchlostné a extrémne presné SCARA roboty Mitsubishi Electric.
Vysokorýchlostné a extrémne presné SCARA roboty Mitsubishi Electric.
6-osé roboty s rýchlymi cyklami s rýchlou návratnosťou.
6-osé roboty s rýchlymi cyklami s rýchlou návratnosťou.
Robotická aplikácia realizovaná u zákazníka.
Robotická aplikácia realizovaná u zákazníka.
Robotická aplikácia realizovaná u zákazníka.
Robotická aplikácia realizovaná u zákazníka.
Gravírovacie lasery určené pre integráciu do priemyselných liniek.
Gravírovacie lasery určené pre integráciu do priemyselných liniek.
Laserový gravírovací stroj so strednou produktivitou pre efektívne značenie súčiastok a predmetov.
Laserový gravírovací stroj so strednou produktivitou pre efektívne značenie súčiastok a predmetov.
Laserový gravírovací stroj s vysokou produktivitou pre efektívne značenie súčiastok a predmetov.
Laserový gravírovací stroj s vysokou produktivitou pre efektívne značenie súčiastok a predmetov.
Laserové značenie plastov deformácie.
Laserové značenie plastov deformácie.
Laserové značenie organických materiálov bez ich deformácie.
Laserové značenie organických materiálov bez ich deformácie.
Precízne laserové značenie kovových materiálov bez poškodenia okolia značenia.
Precízne laserové značenie kovových materiálov bez poškodenia okolia značenia.
Spoľahlivé laserové značenie všetkých farebných povrchov a tenkých materiálov vrátane fólií.
Spoľahlivé laserové značenie všetkých farebných povrchov a tenkých materiálov vrátane fólií.
Dodáme Vám komplexné automatizačné technológie pre inováciu procesov a výroby vrátane samostatných komponentov.
Dodáme Vám komplexné automatizačné technológie pre inováciu procesov a výroby vrátane samostatných komponentov.
Kompaktná laserová gravírka pre značenie všetkých materiálov.
Kompaktná laserová gravírka pre značenie všetkých materiálov.
Kolaboratívny robot, ktorý ako jediný na trhu spĺňa všetky štandardy a normy kolaborácie a bezpečnosti.
Kolaboratívny robot, ktorý ako jediný na trhu spĺňa všetky štandardy a normy kolaborácie a bezpečnosti.

Prezentácia v ročenke

Prezentácia v publikácii Energetika, Elektrotechnika a Elektronika - Strojárstvo 2021
Prezentácia v publikácii Energetika, Elektrotechnika a Elektronika - Strojárstvo 2021
 

Údaje o firme SIMAP GROUP, a.s. boli overené: 8. 11. 2023
Internetový zápis úplný. Uverejnený 18. 9. 2018

Ročenka Energetika Strojárstvo 2021Ročenka Energetika Strojárstvo 2023Ročenka Energetika Strojárstvo 2024

Počet návštev. Minulý rok: 843, Tento rok: 310, Tento mesiac: 51, Dnes: 1

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2024 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety