DatabázaČlánkyKľúčové slová

AGRO CS SLOVAKIA, a.s.

Kategórie

*  Poľnohospodárstvo  ›  Služby pre poľnohospodársku prvovýrobu  ›  Hnojivá a výživa rastlín
*  Export  ›  Priemysel  ›  Agrárny a potravinársky sektor

Kľúčové slová

Biologický odpad - spracovanieKompostáreňPoľnohospodárske potrebyZáhradkárske potreby

Základné informácie

logotype

AGRO CS SLOVAKIA, a.s.

Výroba rašelinových substrátov, mulčovacích materiálov, hnojív, trávnych osív

Námestie republiky 5
984 01 Lučenec
Tel.: +421 47 4373 279, 277
E-mail: agrocs@agrocs.sk
Web: www.agrocs.sk
Facebook
IČO: 36042161
IČ DPH / DIČ: SK2020081690
Objednávateľ: AGRO CS SLOVAKIA, a.s.

• Výroba rašelinových substrátov, mulčovacích materiálov, hnojív, trávnych osív
• Spracovanie a likvidácia biologických odpadov okrem nebezpečných odpadov
• Výroba kompostov
• Poľnohospodárstvo a lesníctvo
• Predaj nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo predaja
• Ťažobná činnosť

Kľúčové slová: Substráty – výroba, Záhradkárske potreby, Kompostáreň, Biologický odpad – spracovanie, Poľnohospodárstvo a lesníctvo

AGRO CS Slovakia, a. s. - najväčší producent záhradníckych substrátov na Slovensku

AGRO CS Slovakia, a.s. bola založená v roku 2000 potom, čo výrobky českej spoločnosti AGRO CS získali výrazné a stabilné postavenie na slovenskom trhu. Vtedy AGRO CS Slovakia, a.s. naviazala svoju činnosť na pôsobenie firmy AGROFLORA, prevzala jej obchodnú sieť, vybudovala výrobný závod vo Veľkých Dravciach, a v roku 2001 spustila výrobu.

V roku 2020 spoločnosť oslávila svoje 20. výročie, počas ktorých sa stala najväčším producentom pestovateľských substrátov na Slovensku. Okrem toho sa zaoberá hlavne produkciou a predajom mulčovacích materiálov, hnojív, trávnatých osív a ďalšieho sortimentu na pestovanie a starostlivosť o rastliny. Ročne spracuje cca 70 tisíc m3 rašeliny, 50 tisíc m3 kompostov, 45 tisíc m3 kôry a 12 tisíc m3 štiepky, vyprodukuje vyše 120 tisíc m3 substrátov.

Odberateľskú štruktúru spoločnosti tvoria hobby a profi zákazníci. Vzhľadom k rozsiahlosti sortimentu sú jednotlivé produkty pre zákazníkov HOBBY zaradené do nasledovných produktových radov: AGRO, FLORIA, NATURA, KRISTALON a PRIMAFLORA. Spoločnosť zastrešuje aj zákazníkov PROFI sortimentu a poskytuje tiež služby realizácie záhrad a parkov, futbalových a golfových ihrísk, spolupracuje s pestovateľmi zeleniny a jedlých húb, kvetinárskymi podnikmi, vinárskymi podnikmi, okrasnými a lesnými škôlkami.

Kým v roku 2001 dosiahol obrat spoločnosti 2.780.000 eur, v roku 2020 už tento ukazovateľ predstavoval viac ako 20 mil. EUR. AGRO CS Slovakia, a.s. je spoločnosť, ktorá sa neustále rozvíja, napreduje a kladie si nové ciele. Pribúdajúcimi rokmi sa rozrastal aj areál spoločnosti. Z pôvodných 6 ha je momentálne rozloha areálu spoločnosti 18 ha. Taktiež sa rozrástol počet zamestnancov a dnes vo firme pracuje takmer 100 ľudí.

Spoločnosť má zavedený komplexný integrovaný manažérsky systém ISO a vlastní certifikáty STN EN ISO 9001 z oblasti kvality, STN EN ISO 14001 z oblasti enviromentu a STN OHSAS 45001 z oblas¬ti BOZ­P.

Veľký význam pre spoločnosť mala realizácia projektu na zvýšenie energetickej efektívnosti budov a využitie OZE. Pristúpilo sa k zatepleniu výrobnej haly, administratívnej budovy, vybudovala sa kotolňa na biomasu a zrekonštruovali sa vonkajšie rozvody tepla. Taktiež sa otvorila regionálna kompostáreň. Vďaka tomu sa využíva a zhodnocuje bioodpad, napĺňa sa environmentálna politika spoločnosti, znižuje sa množstvo vyprodukovaného odpadu a tým aj zaťaženie životného prostredia.

Spoločnosť rozbehla ďalšie významné projekty – projekt AGRO CS Biofarma; projekt výroby alternatívnych palív a projekt výroby organických peletovaných hnojív. Tiež v roku 2019 AGRO CS Slovakia, a.s. implementovala nový informačný systém.

V roku 2009 založila svoju dcérsku spoločnosť v Rumunsku – AGRO CS ROMANIA S.R.L., ktorá 10 rokov fungovala ako obchodná spoločnosť. V roku 2019 zahájila výstavbu nového výrobného závodu v Mandre a v roku 2020 bola spustená prvá výroba, ktorá zásobuje okrem Rumunska aj ďalšie balkánske krajiny ako sú Srbsko, Moldavsko, Macedónsko, Kosovo a Bulharsko.

S istotou vlastnej kvalitnej výroby AGRO CS Group v 4 výrobných závodoch (2 v Českej republike, 1 na Slovensku a 1 v Rumunsku) a pevného zázemia je spoločnosť AGRO CS Slovakia a.s., pripravená spolupracovať s partnermi na celosvetovom trhu.

AGRO CS – overený partner pre stabilnú spoluprácu

Úspechy snaženia spoločnosti ocenili aj nezávislé subjekty: ocenenie redakcie „Recepty prima nápadů“, či česká NOBELOVKA – ocenenie „Česká hlava 2013“ a ocenenie časopisu „Receptář“. V roku 2018 získala spoločnosť 1. miesto v súťaži Zelený Merkúr, za odoberanie biologicky rozložiteľných odpadov z iných organizácií a ich následné spracovanie. Ďalej za zníženie spotreby neobnoviteľného zdroja náhradou za obnoviteľný, a za využitie a predaj vznikajúcich vedľajších výrobkov či medziproduktov.

web: www.agrocs.sk | www.agrocs.cz | www.agrocs.hu | www.agrocs.ro

Spoločnosť AGRO CS Slovakia, a.s. – letecké zábery

Areál spoločnosti

Výroba

Proces spracovania alternatívneho paliva

AGRO CS BIOFARMA

Článok bol publikovaný: 30. 5. 2023

 

Poloha na mape

Galéria

Spoločnosť AGRO CS Slovakia, a.s. – letecké zábery
Spoločnosť AGRO CS Slovakia, a.s. – letecké zábery
Areál spoločnosti
Areál spoločnosti
Výroba
Výroba
Proces spracovania alternatívneho paliva
Proces spracovania alternatívneho paliva
AGRO CS BIOFARMA
AGRO CS BIOFARMA
AGRO CS GROUP
AGRO CS GROUP
 

Údaje o firme AGRO CS SLOVAKIA, a.s. boli overené: 30. 5. 2023
Internetový zápis úplný. Uverejnený 2. 7. 2018

Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2020Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2021Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2022Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2023

Počet návštev. Minulý rok: 815, Tento rok: 437, Tento mesiac: 43, Dnes: 2

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2024 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety