DatabázaČlánkyKľúčové slová

LEVICKÉ MLIEKÁRNE a.s.

Kategórie

*  Potravinárstvo  ›  Potraviny, nápoje a potravinárske prísady  ›  Potraviny živočíšneho pôvodu
*  Potravinárstvo  ›  Slovenské potraviny  ›  Mlieko, mliečne výrobky, syry

Kľúčové slová

Mliekárne a mliekárenská výrobaMliekoMlieko a mliečne výrobkySlovenský výrobcaSlovenský výrobca potravínSPPK RK LeviceSyry, syrové výrobkyZnačka kvality SK - držitelia

Základné informácie

logotype

LEVICKÉ MLIEKÁRNE a.s.

Nákup kravského, ovčieho a kozieho mlieka a jeho spracovanie na mliečne výrobky

Júrska cesta 2
934 01 Levice
Tel.: +421 36 6377 211
Fax: +421 36 6377 391
E-mail: sekretariat@levmilk.sk
Web: www.levmilk.sk
FacebookInstagram
IČO: 31412271
IČ DPH / DIČ: SK2020401504
Objednávateľ: LEVICKÉ MLIEKÁRNE a.s.

Kontaktné osoby

MUDr. Marián Šolty – generálny riaditeľ
Ing. Dominika Melčíková – vedúca oddelenia marketingu 0902 962 150

• nákup kravského, ovčieho a kozieho mlieka a jeho spracovanie na mliečne výrobky
• maloobchodná činnosť v oblasti mliekárenskej výroby
• poradenská činnosť v oblasti mlieka
• nákup, predaj a sprostredkovanie v rozsahu voľných živností

Kľúčové slová: Levmilk: NIVA ORIGINÁL (modroplesňové syry), Tekov (prírodné syry), tavené syry, BABIČKA, Delaktózované produkty, sušené mlieko, srvátka, čerstvé produkty

LEVICKÉ MLIEKÁRNE a.s. - Spoznajte poctivé slovenské mliečne výrobky

NIVA ORIGINÁL

NIVA ORIGINÁL je lahodný zrejúci syr s ušľachtilou modrou plesňou Penicilium roqueforti s typickou mramorovou štruktúrou modrastých plesní na krémovo bielom povrchu. Jeho klasická výroba je počas celého procesu od napúšťania syreniny do vaní, formovania, solenia, zrenia a balenia stále ručná, čím je každý bochník syru jedinečný. Len samotné zrenie trvá najmenej 3 až 5 týždňov.

Prírodné syry TEKOV

Tekovský salámový syr je hlavným a najznámejším predstaviteľom prírodných syrov. Je jediný Slovenský prírodný syr, ktorý je nositeľom európskeho prestížneho certifikátu „Chránené zemepisné označenie“. Získal ho pre desaťročiami overenú tradičnú receptúru, založenú na klasickom spôsobe výroby, so zachovaním podielu precíznej ručnej práce. Vyrába sa v dvoch variantoch chutí, neúdený a údený, ktorý sa údi klasickým spôsobom údenia na bukovom dreve.

Čerstvý sortiment

Pod označením BABIČKA vyrábame celý rad čerstvých mliečnych výrobkov, výlučne z kravského mlieka, nakúpeného len od Slovenských farmárov z nášho okolia, z oblasti Tekov. Ich spoločným menovateľom je preto vysoká kvalita, prirodzená chuť, čerstvosť a čoraz väčšia obľúbenosť u spotrebiteľov.

Delaktózované produkty

Intolerancia na laktózu – neznášanlivosť laktózy, teda mliečneho cukru, je neimunologický problém. Dá sa pomerne jednoducho identifikovať vďaka jasným príznakom, medzi ktoré patrí hnačka, nadúvanie či bolesti brucha po skonzumovaní mliečnych výrobkov. Najčastejšie je jej príčinou neschopnosť trávenie laktózy. Ľudské telo potrebuje na jeho štiepenie enzým laktázu. V prípade intolerancie práve tento enzým organizmu chýba, a tak nie je schopný látku spracovať. Dostáva sa do čriev a tam spôsobuje nepríjemnosti. V tomto prípade však netreba mlieko vyradiť úplne, pretože Vám prinášame delaktózované produkty !

Článok bol publikovaný: 3. 4. 2023

 

LEVICKÉ MLIEKÁRNE, a.s.

Levické mliekárne n.p. so sídlom v Leviciach vznikli v januári v roku 1953. Pod tento podnik v tých časoch patrili závody v Leviciach, Bátovciach, Tekovských Lužanoch, Štúrove, Komárne a v Nových Zámkoch. V roku 1992 (27.4.1992) sa podnik stal formou privatizácie akciovou spoločnosťou s názvom LEVICKÉ MLIEKÁRNE a.s. a v tejto právnej forme zotrváva až doposiaľ.

Vychádzajúc v ústrety zvyšujúcim sa požiadavkám konzumentov na kvalitu výrobkov, ako aj so zreteľom na zefektívnenie výrobných, obchodných a dodávateľských činností LEVICKÉ MLIEKÁRNE a.s., začali v roku 1998 budovať systém riadenia kvality ISO 9002. Certifikát systému riadenia kvality spoločnosť získala 01.06.1999, od renomovanej spoločnosti „Lloyd’s Register Quality Assurance Ltd., Londýn“.

Od roku 2002 je naša spoločnosť registrovaná pod značkou a ochrannou známkou LEVMILK, čo vystihuje našu príslušnosť k regiónu Levice a mliekarenskému zameraniu výroby. Spoločnosť zamestnáva v priemere 180 ľudí a radí sa medzi najvýraznejšie podnikateľské subjekty regiónu Levice. Denne spracujeme cez 110 – 150 tisíc litrov mlieka, od stálych, hlavne regionálnych dodávateľov. Produktové portfólio spoločnosti predstavujú najmä syry s ušľachtilou modrou plesňou, prírodné syry eidamského typu, tavené syry z vlastných surovín, sušené mlieko, tvarohy, detské dezerty, delaktózované produkty a ďalšie čerstvé výrobky z mlieka.

Výrobky našej spoločnosti sa stali trvalou súčasťou trhovej ponuky v celom regióne Slovenska. Sú distribuované a na trhu dostupné vo všetkých obchodných sieťach hlavne pod značkami NIVA ORIGINÁL, TEKOV a BABIČKA.

Cieľom našej spoločnosti pre ďalšie obdobie zostáva uchovať tradičné receptúry a postupy aj pri zvyšovaní dopytu po našich výrobkoch a vysokých nárokoch na kvalitu mliečnych výrobkov. Vážime si a máme neustále na zreteli každého zákazníka, ktorý naše výrobky akceptuje a pomáha tak nám aj Slovensku udržať dostupnosť kvalitných slovenských produktov.

Článok bol publikovaný: 3. 4. 2023

 

Lokalita

Poloha na mape

Galéria

Čerstvý sortiment Babička
Čerstvý sortiment Babička
Prírodné syry TEKOV
Prírodné syry TEKOV
Delaktózované produkty
Delaktózované produkty

Prezentácia v ročenke

Prezentácia v publikácii Poľnohospodárstvo - Potravinárstvo 2023
Prezentácia v publikácii Poľnohospodárstvo - Potravinárstvo 2023
Prezentácia v publikácii Poľnohospodárstvo - Potravinárstvo 2022
Prezentácia v publikácii Poľnohospodárstvo - Potravinárstvo 2022
Prezentácia v publikácii Poľnohospodárstvo - Potravinárstvo 2021
Prezentácia v publikácii Poľnohospodárstvo - Potravinárstvo 2021
 

Údaje o firme LEVICKÉ MLIEKÁRNE a.s. boli overené: 18. 3. 2024
Internetový zápis úplný. Uverejnený 3. 5. 2019

Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2020Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2021Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2022Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2023Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2024

Počet návštev. Minulý rok: 2068, Tento rok: 693, Tento mesiac: 45, Dnes: 1

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2024 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety