DatabázaČlánkyKľúčové slová

ROCKWOOL Slovensko, s.r.o.

Kategórie

*  Stavebníctvo  ›  Stavebné materiály  ›  Stavebniny
*  Stavebníctvo  ›  Stavebné materiály  ›  Stavebné a hutné materiály

Kľúčové slová

Distribúcia stav2020Izolácia, tepelnáIzolácia, zvukováIzolačný materiálProtipožiarna ochrana - zariadenia, služby

Základné informácie

logotype

ROCKWOOL Slovensko, s.r.o.

Nehorľavé, tepelné a akustické stavebné izolácie z kamennej vlny

Cesta na Senec 2/A
821 04 Bratislava
Tel.: +421 2 249 200 911
E-mail: info-sk@rockwool.com
Web: www.rockwool.sk

IČO: 35750766
IČ DPH / DIČ: SK2020243203

• Stavebné izolácie pre strechy, fasády, priečky, podlahy a stropy
• Technické izolácie
• Protipožiarne systémy

ROCKWOOL – Frontrock MAX E - Najteplejší kabát z kamennej vlny – NOVÁ GENERÁCIA FASÁDNYCH DOSIEK

• Frontrock MAX E – Najlepšia tepelná izolácia • Kvalita kamennej vlny • Inovačné riešenie!

V súčasnej dobe výrazného kolísania cien energií a nestability dodávok na trhu, je zatepľovanie budov veľmi aktuálne hlavne z dôvodu finančných a energetických úspor pri užívaní budov. Zateplením budov je možné ušetriť až 50 % nákladov na vykurovanie. Práve v budovách sa spotrebuje najviac energie – viac než v priemysle, viac než v doprave. Preto má dobrá izolácia kladný vplyv ako na peňaženku obyvateľov, tak na energetickou potrebu štátu.

Pred samotným zateplovaním rieši každý investor 2 základné otázky:

  • Akú hrúbku izolácie použiť?
  • Aký tepelnoizolačný materiál pre zateplenie zvoliť?

Nech sa rozhodne pre päť alebo dvadsaťcentimetrovú hrúbku izolácie, ostatné náklady ostanú prakticky rovnaké. Postaviť lešenie, upevniť izoláciu, naniesť omietku – to zaplatí v každom prípade. Pokiaľ teda zdvojnásobí hrúbku izolácie, celkové náklady sa zvýšia mierne, úspory výrazne.

Rovnako dôležitý je tiež výber správnej izolácie. Spoločnosť Rockwool prišla na trh s novinkou – doskou Frontrock MAX E, ktorá má vďaka unikátnej výrobnej technológii vynikajúce tepelnoizolační vlastnosti.

Všeobecne:

Frontrock MAX E je dvojvrstvová tepelnoizolačná doska, ktorá má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti a poskytuje väčší komfort pri aplikácii než štandardné fasádne dosky. Zároveň si ponecháva všetky výhody izolácií z kamennej vlny: nehorľavosť, zvukoizolačné parametre, tvarovú stálosť a priedušnosť pre vodnú paru.

Dosky sa vyrábajú s rozmermi: 500 × 1000 mm, dodávajú sa v hrúbkach 60 až 280 mm.

Vynikajúca tepelná izolácia

Súčiniteľ tepelnej vodivosti dosky Frontrock MAX E je najlepší na slovenskom trhu minerálnych izolácií.

Jednoduchá manipulácia

Menšia potrebná hrúbka izolácie a menšia objemová hmotnosť dosiek – doprava a manipulácia s materiálom je rýchlejšia a jednoduchšia.

Úspora financií

Vďaka vynikajúcim tepelnoizolačným vlastnostiam je úspora energie a tým aj financií väčšia než v prípade bežného izolačného materiálu – rýchlejšia návratnosť investovaných financií

Pevnosť aj pružnosť súčasne

Mäkšia, flexibilná vnútorná strana dosky sa prikladá na zatepľovanú fasádu. Optimálne sa prispôsobí aj menej rovnému podkladu. Veľmi pevná vonkajšia strana dosky, označená nápisom TOP, je odolná proti poškodeniu a zabezpečuje vysokú mechanickú odolnosť fasády. Povrchová úprava zabezpečuje dobrú prídržnosť stierkovej hmoty pre bezpečnú montáž.

Prečo používať systém s doskou Frontrock MAX E?

Horná veľmi pevná vrstva

Frontrock MAX E má dvojvrstvovú štruktúru – spojili sme tak vlastnosti dvoch materiálov priamo do jednej dosky

Inovatívne a patentované riešenie

Dvojvrstvová izolačná doska je celosvetovo chránená patentom. Ide o progresívne riešenie, ktoré sa už osvedčilo na mnohých stavbách v celej Európe.

Väčší obytný komfort

Fasádne izolácie z kamennej vlny zlepšujú akustické vlastnosti obvodových múrov. Pomáhajú tak zvýšiť kvalitu bývania a oddeliť domov od vonkajšieho prostredia.

Výborná tvarová stálosť

Tvarová stálosť je základným predpokladom pre zamedzenie vzniku trhlín a tým aj pre trvanlivú fasádu.

Ochrana životného prostredia

Hlavnou funkciou izolácie je úspora energie a tvorba priaznivého vnútorného prostredia budov. Práve v tomto ohľade je Rockwool unikátny.

Požiarne bezpečné stavby

Prečo je životne dôležité používať nehorľavé materiály, ktoré zabraňujú rýchlemu šíreniu ohňa? Rýchle šírenie ohňa ničí nielen hmotný majetok ale môže mať na svedomí aj ľudské životy. Nepriehľadný dym môže zabrániť úniku a záchrane osôb. Masívny flashover (nekontrolovateľné prudké plošné vzplanutie nahromadených plynov) môže spôsobiť explózie a má veľmi devastujúce účinky na stavbu samotnú a jej okolie.

Fasádne dosky Frontrock MAX E majú reakciu na oheň A1 v celom prierezu izolačnej vrstvy. Celý systém a všetky jeho komponenty vrátane izolantu nezvyšujú žiadnym spôsobom požiarne riziká. Rýchlosť šírenia plameňa po povrchu fasády is = 0,0 mm/min – fasáda bráni šíreniu ohňa. Certifikovaný zateplovací systém s týmito doskami pôsobí preventívne najmä v miestach chránených únikových ciest a na plochách ľahkého preskočenia požiaru z vnútra budovy von a po fasáde. Nezvyšuje požiarne zaťaženie a dokáže chrániť konštrukcie proti účinkom žiaru a ohňa.

Menšie zaťaženie konštrukcie

S rastúcimi požiadavkami na tepelné vlastnosti budov rastie aj požadovaná hrúbka izolantu. Tu sa výraznejšie prejaví výhoda Frontrocku MAX E, jeho nižšia objemová hmotnosť. Vďaka nej je manipulácia s doskami a montáž ľahšia. Stavba je tiež menej zaťažovaná.

Pre nové budovy aj rekonštrukcie

Frontrock MAX E je vhodný pre budovy vo všetkých úrovniach prestupu tepla – od bežných, cez nízkoenergetické až po pasívne.

Montáž

Postup montáže je obdobný ako pri ostatných bežných zatepľovacích systémoch z minerálnou vlnou. Dosku doporučujeme zo spodnej strany jemne tlakovo prestierkovať lepiacou maltou. Malta je vtlačená do povrchu dosky a zaisťuje dokonalú prídržnosť. Po nalepení na stenu sú dosky mechanicky fixované kotvami s priemerom taniera 90mm. Nasleduje aplikácia vhodnej stierkovej malty s výstužnou sklotextilnou mriežkou. Po vyschnutí sa nanáša podkladný náter a aplikuje štruktúrovaná omietka.

Článok bol publikovaný: 21. 6. 2012

 

Poloha na mape

Galéria

Izolácie Rockwool
Izolácie Rockwool
Izolácie Rockwool
Izolácie Rockwool
Izolácie Rockwool
Izolácie Rockwool
 

Údaje o firme ROCKWOOL Slovensko, s.r.o. boli overené: 9. 11. 2018
Internetový zápis úplný. Uverejnený 9. 11. 2018

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2020 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety