DatabázaČlánkyKľúčové slová

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., divízia GLASSOLUTIONS

Kategórie

*  Stavebníctvo  ›  Interiér a exteriér  ›  Okná, dvere

Kľúčové slová

Izolačné skloSkloSklo, bezpečnostné, ochrannéSklo, tabuľové a špeciálne

Základné informácie

logotype

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., divízia GLASSOLUTIONS

Výroba izolačných skiel do okien a dverí

Levická 3/251
949 01 Nitra
Web: www.glassolutions.sk/sk
FacebookYouTube
IČO: 31389139
IČ DPH / DIČ: SK2020339761

GLASSOLUTIONS líder na trhu – vo výrobe izolačných skiel pre okná a dvere

SGG CLIMATOP XN, SGG CLIMATOP ONE, SGG ECLAZ, SGG COOL-LITE XTREME 70/33, SGG COOL-LITE SKN 183, SGG COOL-LITE SKN 176, SGG CLIMATOP SILENCE, SGG CLIMATOP ACOUSTIC, SGG CLIMATOP SAFE, SGG CLIMATOP PROTECT, SGG SWISSPACER ULTIMATE.

Špičkové sklo Saint-Gobain Glass od GLASSOLUTIONS

Divízia GLASSOLUTIONS v Nitre patrí ku koncernu spoločnosti Saint-Gobain Constructions Products, s.r.o so sídlom v Bratislave. Pre domáci a zahraničný trh už 30 rokov vyrába inovatívne sklá pre stavebníctvo a architektúru.

Kľúčovými produktmi pre výrobcov okien sú izolačné dvojsklá SGG CLIMAPLUS a trojsklá SGG CLIMATOP s rôznymi atribútmi tepelnej a zvukovej izolácie, schopnosťami zabezpečiť vysoký tepelný a svetelný komfort či rôzne úrovne bezpečnostných vlastností.

Výsledkom produkcie GLASSOLUTIONS sú tie najmodernejšie sklá nielen pre okná a dvere, ale aj pre výklady, obvodové plášte budov, strechy, celosklenené dvere a posuvné steny, interiérové priečky, zimné záhrady, zábradlia, podlahy a schodiská.

GLASSOLUTIONS vyrába sklo výhradne na objednávku a svojim odberateľom poskytuje aj odborné poradenstvo. Vďaka investíciám do výskumu a vývoja inovácií patrí GLASSOLUTIONS medzi dodávateľov riešení zasklenia s najvyššími nárokmi na tepelnú izoláciu, bezpečnosť, požiarnu ochranu, akustický komfort či dizajn skla. Technológia magnetronového nanášania transparentných kovových povlakov poskytuje sklu množstvo zaujímavých benefitov, ktoré maximálne zvyšujú užívateľský komfort zasklenia.

V portfóliu GLASSOLUTIONS sa nachádza množstvo špičkových inovatívnych produktov, ktoré sú riešením tých najnáročnejších požiadaviek na energeticky úsporné a udržateľné stavby.

Najžiadanejšie produkty z produkcie GLASSOLUTIONS:

Tepelná izolácia

K vysoko výkonným a energeticky úsporným produktom v oblasti tepelnej izolácie patria trojsklá SGG Climatop XN. Pri šírke rámu 18 mm ponúkajú tepelnú izoláciu s Ug až 0,5 W/m²K. V kombinácii so schopnosťou skla dosiahnuť vysoké solárne zisky (g 0,6) unikne z vykurovanej miestnosti menej energie, ako sa získa zo slnečného žiarenia. Svetelná priepustnosť 74 % v interiéroch zvyšuje užívateľské pohodlie a znižuje náklady na umelé osvetlenie. Efektivitu tepelnej izolácie u trojskiel zvyšuje aj použitie tepelne optimalizovaných dištančných rámikov SGG SWISSPACER z kompozitného plastu, ktoré vynikajú mimoriadnymi izolačnými vlastnosťami.

Svetelný komfort a solárne zisky

Nová generácia izolačných skiel s nízkoemisným kovovým povlakom SGG ECLAZ poskytuje kombináciu skvelej ochrany proti únikom tepla, maximálnych solárnych ziskov (g 0,5) a vysokej svetelnej priepustnosti (TL 77 %). Izolačné trojsklo SGG CLIMATOP ECLAZ (s U-hodnotami až 0,5 W/m².K) je ideálnym riešením zasklenia pre nízkoenergetické a pasívne domy s veľkými sklenenými plochami alebo oknami orientovanými na západ. Vysoký solárny faktor umožňuje v zimnom období pomocou solárnych ziskov dosiahnuť tepelný komfort a súčasne usporiť náklady na vykurovanie, pretože teplo získané zo slnečného žiarenia je zadarmo. Ku skvelej celkovej energetickej bilancii prispieva aj záplava denného svetla, ktorá umožňuje minimalizovať aj náklady na umelé osvetlenie interiéru.

Protislnečná ochrana

Sklá s protislnečnou ochranou sú skvelým riešením, ako v letných mesiacoch udržať v interiéroch príjemnú klímu bez prehrievania, a to aj bez externého tienenia či žalúzií. K najúčinnejším izolačným protislnečným sklám s hodnotou Ug 0,5 W/m2K patria SGG COOL-LITE XTREME 70/33. Sú výnimočné skĺbením extrémne efektívnej ochrany proti slnečnému žiareniu (hodnota solárneho zisku g 31 %) s excelentnou svetelnou priepustnosťou (TL 63 %) v kombinácii s nízkou vonkajšou (13 %) aj vnútornou (16 %) reflexiou a neutrálnym vzhľadom. Selektivita zasklenia s SGG COOL-LITE XTREME 70/33 v trojskle je (TL/g) 2,03.

Inovatívne tepelnoizolačné protislnečné sklá SGG COOL-LITE SKN 183 vynikajú kombináciou efektívnej ochrany proti slnečnému žiareniu (solárny faktor g 37 %) a výnimočnej svetelnej priepustnosti (TL trojskla až 68 %). Sú tiež zárukou skvelého energetického výkonu (Ug 0,5 W/m2K) a neutrálneho vzhľadu s nízkou svetelnou reflexiou (vonkajšou 14 % a vnútornou 16 %).

Ochrana proti hluku

Účinnú ochranu pred prenikaním nežiadúceho hluku z ulice do interiéru poskytujú vrstvené protihlukové sklá SGG STADIP SILENCE s akustickou fóliou PVB-Si. Izolačné trojsklo SGG CLIMATOP SILENCE je kombináciou skvelých výsledkov pri znižovaní hluku (až 51 dB), tepelnou izoláciou, protislnečnou ochranou a bezpečnostnými vlastnosťami – synergia týchto benefitov výrazne zvyšuje užívateľský komfort bývania.

Bezpečnostné vlastnosti

Žiadaným benefitom sú aj bezpečnostné vlastnosti, ktoré poskytujú zaskleniu rôzne formy a stupne ochrany skla, osôb a majetku.

Tepelne tvrdené (kalené) sklo SGG SECURIT (ESG) je 5 × pevnejšie než obyčajné plavené sklo a vyznačuje sa schopnosťou odolať bez poškodenia rozdielom teploty v rozsahu až 200 °C, takže minimalizuje riziko praskania v dôsledku teplotného šoku – vyhovuje požiadavkám ČSN EN 12150. Po rozbití sa rozpadne na drobné kúsky s tupými hranami.

Vrstvené bezpečnostné sklo SGG STADIP (VSG) je vyrobené z dvoch či viacerých vrstiev skla spojených bezpečnostnou fóliou z polyvinyl butyralu (PVB), ktorá v prípade rozbitia udržuje zvyškovú celistvosť skla – úlomky zostanú prilepené na fólii – čím bráni prienikom predmetov a osôb a minimalizuje aj riziko zranenia.

Spojením vlastností vrstveného bezpečnostného skla s bezpečnostnou fóliou (ESG) a tepelne tvrdeného (kaleného) skla (ESG) vzniká sklo SGG SECURIT STADIP (VSG), ktoré poskytuje ešte vyššiu mechanickú odolnosť a zároveň aj schopnosť minimalizovať riziko poškodenia v dôsledku teplotného šoku.

Spojenie bezpečnostných vlastností skla a schopnosti efektívnej tepelnej izolácie poskytuje izolačné trojsklo SGG CLIMATOP SAFE, ktoré spĺňa bezpečnostné požiadavky normy EN 12600 a EN 356.

Inovatívne sklá z produkcie GLASSOLUTIONS sú veľmi žiadaným artiklom pre stavebné firmy, výrobcov širokého spektra konštrukčných typov okien a sklenárstva, ktoré dbajú na vysokú kvalitu a špičkové parametre skla. Energetická účinnosť umožňuje riešenie zasklenia v pasívnych a nízkoenergetických domoch aj v komerčných budovách s požiadavkami na úspory energií a udržateľnosť.

Izolačné sklá z ponuky GLASSOLUTIONS sú ideálne pre riešenie energetických úspor formou výmeny okien na starých domoch a vyhovujú aj náročným požiadavkám na energetické úspory v rámci dotačných programov Plánu obnovy a odolnosti SR. Výmena okien na domoch starších ako 10 rokov je jedným z najefektívnejších opatrení pri zatepľovaní obvodových konštrukcií. Majitelia domov, ktorí majú záujem ušetriť náklady na vykurovanie a získať tak dotácie na obnovu rodinných domov v rámci dotačného programu Obnov dom (a ďalších) môžu v spolupráci s výrobcami okien po výmene nevyhovujúcich starých okien s dvojsklom za nové – energeticky účinnejšie okná s izolačným trojsklom – zredukovať úniky tepla až o polovicu a súčasne znížiť náklady na zateplenie získaním dotácie na dom.

Sklá z produkcie GLASSOLUTIONS sú vhodné pre drevené, kombinované i plastové okná, veľkoplošné zasklenie obytných aj komerčných budov a sú riešením množstva špeciálnych požiadaviek na moderné energeticky účinné a udržateľné zasklenie širokého spektra budov.

Článok bol publikovaný: 6. 2. 2023

 

Divízia Glassolutions

Divízia GLASSOLUTIONS v Nitre patrí ku koncernu spoločnosti Saint-Gobain Constructions Products, s.r.o so sídlom v Bratislave. Svojou veľkosťou patrí k závodom o rozlohe približne 10 000 m². V objekte výrobného závodu je sústredená výrobná hala, skladovacie, administratívne priestory a taktiež sa hrdí so svojimi 140 zamestnancami.

Výrobný závod GLASSOLUTIONS v Nitre vyrába izolačné dvojsklá SGG CLIMAPLUSa trojsklá SGG CLIMATOPs rôznymi atribútmi tepelnej a zvukovej izolácie, bezpečnosti, s vysokou svetelnou pohodou, už celé 3 dekády.

Vyrába a dodáva izolačné sklo výhradne na objednávku pre domáci ale aj zahraničný trh – do Maďarska, Rakúska a Českej republiky. Technické poradenstvo je silnou stránkou spoločnosti GLASSOLUTIONS. Je členom európskeho združeniaCLIMA­plusSECURIT®.

Článok bol publikovaný: 21. 1. 2022

 

 

Pracoviská

  Lokalita

  Poloha na mape

  Galéria

  Bezpečnostné sklo
  Bezpečnostné sklo
  Protislnečné sklo
  Protislnečné sklo
  SWISSPACER ULTIMATE
  SWISSPACER ULTIMATE
  Tepelnoizolačné sklo
  Tepelnoizolačné sklo
  Zvukovoizolačné sklo
  Zvukovoizolačné sklo
  Divízia Glassolutions
  Divízia Glassolutions
   

  Údaje o firme Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., divízia GLASSOLUTIONS boli overené: 16. 1. 2023
  Internetový zápis úplný. Uverejnený 21. 1. 2022

  Ročenka STAVEBNÍCTVO 2022Ročenka STAVEBNÍCTVO 2023

  Počet návštev. Tento rok: 102, Tento mesiac: 4, Dnes: 2

   
   
  INFOMA REALITY

  PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

  GDPR     © 2005 - 2023 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety