DatabázaČlánkyKľúčové slová

ZBOJSKÁ, s.r.o.

Kategórie

*  Potravinárstvo  ›  Slovenské potraviny  ›  Malí regionálni výrobcovia
*  Cestovný ruch  ›  Stravovanie a občerstvenie  ›  Reštaurácie
*  Cestovný ruch  ›  Hotely, ubytovacie zariadenia  ›  Hotely horské

Kľúčové slová

Chov oviecMäso, mäsové výrobkyPredaj z dvoraReštaurácieSyry, syrové výrobkyUbytovne, ubytovanieVýroba bryndze

Základné informácie

logotype

ZBOJSKÁ, s.r.o.

Reštaurácia, ubytovanie, eventy, salašníctvo, predaj z dvora

Hlavná 62
976 56 Pohronská Polhora
Mobil: +421 910 418 788
E-mail: zbojska@zbojska.sk
Web: www.zbojska.sk
Facebook
IČO: 36757012
IČ DPH / DIČ: SK2022363244

Legenda o zbojníkovi

Životný príbeh zbojníka Jakuba Surovca sa odohrával v časoch stavovských povstaní, ktoré prehlbovali feudálnu krízu a boli príčinou neznesiteľného vykorisťovania poddanstva. Odvážni príslušníci poddanskej chudoby radšej volili rozchod s feudálnym poriadkom hoci vedeli, že tento rozchod môže mať jednoznačný koniec – šibenicu. Jakubova cesta začína v roku 1715 v tisovskom Hámre, kde sa jeho rodičia usadili a splodili dvoch synov. Starší brat Ondrej sa vyučil za súkenníka a neskôr aj jeho syn a vnuk prebrali Ondrejovo remeslo. Mladší Jakub vyrástol pri rodičoch a na okolitých salašoch sa zaúčal valašskému kumštu. Pre krádež oviec … pokračovanie príbehu.

Salaš Zbojská

Venujeme sa tradičnému chovu pôvodnej valašky, ktorá je v dnešnej dobe už ohrozeným druhom. Ponúkame ubytovanie priamo na salaši a tradičnú slovenskú kuchyňu, špecializujúcu sa na baranie a jahňacie mäso. Máte možnosť vyskúšať si robiť syr a všetko s tým spojené t. j. Život na salaši.

Syráreň

Okrem výdatných dobrôt si v našej predajni umiestnenej v reštaurácii zakúpite syrové výrobky z vlastnej produkcie ako oštiepky, pareničky, ochutené syry, nepasterizovanú ovčiu bryndzu, žinčicu a údené syry.

Spolu s nami môžete nahliadnuť do syrárne a presvedčiť sa, že výrobky sú vyrábané poctivou ručnou výrobou. Vôňa zaúdeného oštiepka Vás zavedie do bačovskej kolibky kde spolu s bačom môžete v medenom kotlíku odvárať žinčicu a „zakľagať“ ovčí syr.

Sortiment výrobkov

hrudkový ovčí syr (v letných mesiacoch) • ručne tahané nite • udené a neudené pareničky • udené a neudené uzlíky • udené oštiepky • ochutené syry (paprika, medvedí cesnak, bylinky, korenie) • nepasterizovaná 100% ovčia bryndza • žinčička • slaninka s materinou dúškou • šoudra ( domáca udená šunka) • klobásky • domáce škvarky • huročka •

Zo zbojníckej udiarne

Ponúkame slaninku s materinou dúškou, vyzreté klobásky a domácu šunku – šoudru s medvedím cesnakom. V zimnom období vyrábame zabíjačkové výrobky ako húročky, tlačenku, meseníky a lalok.

Reštaurácia, Ubytovanie, Wellness, Eventy

Príďte, ochutnajte, vyskúšajte a verte, že si to tu zamilujete.

Reštaurácia

V prekrásnom prostredí Národného parku Muránska planina v sedle Zbojská Vás víta malá reštaurácia Salaš Zbojská. Nájdete tu príjemné prostredie pri chutných tradičných jedlách a špecialitách z baraniny, ktoré Vám spestrí obsluha v krojoch, miestna ľudová hudba a milé zvieratká. 

Ubytovanie

Zbojnícky dvor ponúka netradičné ubytovanie na skutočnom salaši, kde budete usínať a prebúdzať sa s bečiacimi ovečkami, erdžaním koní a brechotom salašníckych psov. Môžete sa zúčastniť, spoločne s bačom a valachmi, pri starostlivosti o ovečky a iné zvieratá, alebo pri výrobe syra a oštiepkov. Kapacita pre ubytovanie je 40 – 45 lôžok. Ubytovanie poskytujeme v dvojlôžkových až šesťlôžkových izbách a v našich dreveničkách.

Naše izbičky

Naše dreveničky

Zbojnícke kúpele

Zbojnícku silu načerpáte v jaskynnom parnom kúpeli v podzemnej jaskyni. Jaskyňa s vôňou zeme a závanom dažďa upokojí vaše zmysly. Vo vírivých kadiach zažijete chvíle romantiky s výhľadom na zapadajúce lúče slnka. Vôňa divokých bylín v saunách naštartuje vaše telo a prebudí zbojnícku vášeň.

Eventy

Rodinné oslavy • Svadby • Teambuilding po zbojnícky • Konferencie

Článok bol publikovaný: 19. 6. 2023

 

Poloha na mape

Galéria

 

Údaje o firme ZBOJSKÁ, s.r.o. boli overené: 19. 6. 2023
Internetový zápis úplný. Uverejnený 18. 5. 2023

Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2023

Počet návštev. Minulý rok: 603, Tento rok: 66, Tento mesiac: 33, Dnes: 1

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2023 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety