V databáze Na mape V burze Onkológia Reality Grafické štúdio
 
DatabázaČlánkyBurza
 

KOLIBA Trade, s.r.o.

Kategórie

*  Potravinárstvo  ›  Potraviny, nápoje a potravinárske prísady  ›  Potraviny živočíšneho pôvodu
*  Export  ›  Agrárny a potravinársky sektor  ›  Potravinársky priemysel
*  Export  ›  Agrárny a potravinársky sektor  ›  Gastronómia

Kľúčové slová

MasloMliekárne a mliekárenská výrobaMlieko a mliečne výrobkyPotraviny - výrobaSyrové výrobky

Základné informácie

logotype

KOLIBA Trade, s.r.o.

Slovenská mliekáreň KOLIBA vyrába maslo, syry a spracúva srvátku

Krivec 3057
962 05 Hriňová
Tel.: +421 45 5245 100
E-mail: info@kolibamilk.sk
Web: www.kolibamilk.sk

IČO: 46436961
IČ DPH / DIČ: SK2023381514

Kontaktné osoby

Jozefína Fekiačová - marketingové oddelenie
Ján Malatinec, ml. - riaditeľ obchodného oddelenia

• výroba Tradičného masla a syra Eidam
• výroba mliečnych výrobkov s rastlinným tukom
• spracovanie srvátky na ďalšie využitie
• výroba sušeného srvátkového proteínového koncentrátu, súšenej laktózy a permeátu

Kľúčové slová: mliekárne a mliekárenská výroba; mlieko a mliečne výrobky; sušená srvátka; WPC; dairy; cheese; butter; tradičné maslo; whey protein concentrate; dry lactose, sušená laktóza, protein

HRIŇOVSKÁ MLIEKAREŇ KOLIBA

Hriňovská mliekareň Koliba bola založená v roku 1992 na Slovensku v regióne Podpoľanie – v oblasti s dlhoročnou tradíciou spracovania mlieka.

Pôvodne sa spracovávalo mlieko z okolitých oblastí…

Pôvodne sa spracovávalo mlieko z okolitých oblastí na výrobu masla, mlieka, syrov a ďalších mliečnych výrobkov. Až čas ukázal, že práve vtedy sa zrodila jedna z najväčších slovenských mliekarní, ktorej výrobky poznajú okrem Slovenska aj v ďalekom zahraničí.

Kapacita mliekarne sa v priebehu rokov neustále zvyšovala

Postupne sa nákup mlieka zvyšoval a kapacita mliekarne už nestačila. Preto sa podnik neustále rozširoval a modernizoval. V roku 2004 pribudli ďalšie nové priestory, nové technológie či nové laboratóriá. Vďaka zavedeniu nepretržitej prevádzky zamestnávala mliekareň čoraz viac ľudí.

Mliekareň Koliba spracováva denne desaťtisíce litrov mlieka…

Dnes sa v hriňovskej mliekarni Koliba spracúvajú denne desaťtisíce litrov čerstvého kravského mlieka. Z neho vznikajú tradičné, kvalitné, ale hlavne nezameniteľné syry, maslá a iné mliečne výrobky.

Najrozšírenejšími a najznámejšími produktmi mliekarne sú …

Najrozšírenejšími a najznámejšími produktmi mliekarne sú Hriňovská tehla, polotvrdý zrejúci syr Eidam, tradičné maslo či nátierka známa ako Lahodná chuť.

O vysokej kvalite a slovenskom pôvode mliečnych výrobkov svedčí aj právo označovať výrobky „Značkou kvality SK“, ktorú drží niekoľko výrobkov mliekarne.

Srvátka sa spracováva najmä pre ďalšiu výrobu sušených produktov …

Od roku 2015 sa srvátka, ako vedľajší produkt výroby syra, spracováva novovybudovanou technológiou sušenia. Srvátka sa spracováva najmä pre ďalšiu výrobu sušených produktov, akými sú laktóza, permeát, sušený proteínový koncentrát či proteínové tyčinky.

Manažment mliekarne je zameraný na bezpečnosť a kvalitu výroby

Pre dodržanie stálej kvality výroby je na každý jeden výrobok zavedený systém kvality a nezávadnosti výrobného procesu HACCP. Manažment mliekarne je zameraný na bezpečnosť a kvalitu výroby, čoho dôkazom sú i získané certifikáty ISO a IFS.

Nad nezávadnosťou mlieka dohliada stály veterinárny dozor a mlieko je denne testované vo vlastnom laboratóriu. Vysoký stupeň kvality pri výrobe napomáha aj pri predaji a distribúcii výrobkov až priamo na váš stôl.

Dlhoročne dobré obchodné vzťahy s partnermi zaručujú, že výrobky z Hriňovskej mliekarne nájdete v niekoľkých obchodných reťazcoch po celom Slovensku.

Okrem Slovenska však ich chuť poznajú aj v Českej republike, v Maďarsku, v Rumunsku, v Bulharsku, v Srbsku, v Chorvátsku, v Bosne a Hercegovine či v Slovinsku.

Sušené výrobky zo srvátky sú exportované aj do ďalekých krajín, akými sú Vietnam, Čína, Rusko, Kanada alebo India.

„Mliečna pohoda bez hraníc“.

Prvoradým cieľom mliekarne je vysoká kvalita výrobkov, ale najmä, spokojnosť zákazníkov. Kvalitné mlieko a výrobky z neho sú základnou zložkou zdravej výživy, ktorá by nemala chýbať ani v jednej domácnosti. Aj preto hriňovská mliekareň Koliba už takmer 25 rokov na slovenské, ale i zahraničné stoly, prináša nezameniteľnú chuť podpolianskeho masla či syrov v súlade s mottom firmy: „Mliečna pohoda bez hraníc“.

Článok bol publikovaný: 12. 2. 2018

 

Poloha na mape

Galéria

Tlačená inzercia

Prezentácia v publikácii SLOVAKIA 2018
Prezentácia v publikácii SLOVAKIA 2018
 

Údaje o firme KOLIBA Trade, s.r.o. boli overené: 12. 2. 2018
Internetový zápis úplný. Uverejnený 12. 2. 2018

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2018 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety