DatabázaČlánkyKľúčové slová

GAMAalumínium s.r.o.

Kategórie

*  Strojárstvo  ›  Spracovanie kovov a materiálov  ›  Povrchová úprava kovov a materiálov
*  Energetika a elektrotechnika  ›  Elektronika a komunikačná technika  ›  Elektronické súčiastky, prvky a uzly
*  Strojárstvo  ›  Materiály a komponenty pre strojárstvo  ›  Hutné polotovary a výrobky

Kľúčové slová

Elektronické súčiastky, výrobkyEloxovanie hliníkaHliníkHliníkové profilyPovrchová úprava kovovZváranie hliníka

Základné informácie

logotype

GAMAalumínium s.r.o.

Opracovanie a predaj hliníkových profilov a chladičov pre elektrotechnický priemysel, výroba LED svietidiel vlastnej konštrukcie

Na Vartičke 3
965 01 Žiar nad Hronom
Tel.: +421 45 6722 054
Mobil: +421 915 708 040
E-mail: dopyty@gamaaluminium.sk
E-mail: vyroba@gamaaluminium.sk
Web: www.gamaaluminium.sk
Facebook
IČO: 36632325
IČ DPH / DIČ: SK2021926698

Hlavný výrobný program firmy tvoria:

• výroba a predaj hliníkových profilov
• hliníkové chladiče pre elektrotechnický priemysel
• hliníkové profily pre LED svietidlá, LED svietidlá vlastnej konštrukcie
• zákaznícke profily a chladiče
• opracovanie hliníkových profilov na CNC strojoch
• eloxovanie – povrchová úprava anodickou oxidáciou

Naše produkty do vašich projektov.

Naša spoločnosť pôsobí na slovenskom trhu od roku 2002. Špeciali­zujeme sa na výrobu, opracovanie a predaj hliníkových chladičov a profilov, ktoré našli uplatnenie na Slovensku ale aj v zahraničí. V posledných rokoch sme rozšírili našu ponuku o výrobu LED svietidiel GAMA HALL a GAMA STREET, ktoré boli navrhnuté a vytvorené našimi konštruktérmi a technikmi.

Pre uspokojenie náročných požiadaviek našich zákazníkov ponúkame komplexný servis od návrhu cez povrchovú úpravu až po širokú škálu operácií opracovania, všetko na jednom mieste. Disponujeme modernými strojnými zariadeniami, automatickými pílami, flotilou CNC obrábacích centier, zváracím robotom, gravírovačkou až po zariadenia na anodickú oxidáciu hliníka (elox). Vďaka moderným technológiám, inováciám a skúsenostiam kvalifikovaných zamestnancov ponúkame produkty a služby v najlepšej kvalite v úzkej kooperácii so zákazníkmi.

HLINÍKOVÉ CHLADIČE

Naším zákazníkom ponúkame široký výber profilov, ktoré sú lisované podľa noriem EN 755–5 až 9.

CNC OPRACOVANIE HLINÍKOVÝCH ZLIATIN, ZLIATIN MEDI A PLASTOV

Naša firma ponúka CNC opracovanie na základe požiadaviek zákazníkov. Realizujeme operácie frézovania, vŕtania, závitovania a ďalšie operácie s nimi spojené.

3D MERACIE PRACOVISKO

Novinkou na našej prevádzke je 3D meracie zariadenie Hexagon Global Classic, ktoré nám umožňuje merať výrobky v rozsahu 700×1000×660mm.

NÁVRHY A VIZUALIZÁCIE

Na základe vašej požiadavky pripravíme výkresovú dokumentáciu s presnými špecifikáciami a zabezpečíme výrobu nového výrobku alebo profilu.

LED SVIETIDLÁ

Moderné LED svietidlá sú vybavené technológiou, ktorá prináša nové možnosti konštrukcie svietidla.

Eloxovanie

Eloxovaním vytvárame vrstvu oxidu hlinitého pre dekoratívne alebo funkčné povrchy o hrúbke od 10 do 15 μm. Štandardne ponúkame čierny a prírodný elox, po konzultácii vieme však vyhotoviť aj iné farebné odtiene. Výhodou eloxovaného materiálu je nevodivosť povrchu ako aj dekoratívny efekt.

Titánovanie

Titánovanie je technológia, pri ktorej sa na povrchu materiálu vytvára titánova vrstva, ktorá zabráni oxidovaniu hliníka. Touto technológiou povrchovej úpravy sa zabezpečí efektívna protikorózna ochrana, ale materiál si zachováva svoju elektrickú vodivosť.

Článok bol publikovaný: 14. 10. 2022

 

GAMAalumínium, všetko pod „jednou strechou“

Hliník je univerzálny, ľahký a zároveň pevný materiál, ktorý môže byť vyrobený, spracovaný a lisovaný do nespočetného množstva tvarov. Jeho mechanické a elektrické vlastnosti, spojené s jeho ľahkou tvárniteľnosťou, ho predurčujú pre použitie v mnohých priemyselných aplikácií.

Obr.1 Stropné svietidlo GAMAalumínium, vhodné aj pre priemyselné priestory

GAMAalumínium je stabilná spoločnosť špecializujúca sa na výrobu, opracovanie a predaj hliníkových chladičov a hliníkových profilov. Je to slovenská firma bez zahraničnej účasti, pôsobiaca v Žiari nad Hronom od roku 2000. Produkty firmy nachádzajú uplatnenie najmä v elektrotechnickom priemysle, výstavníctve, v svetelnej technike, ale aj mnohých ďalších odvetviach. Firma sa neustále rozvíja a rastie, ako v oblasti technického rozvoja, personálnej politiky, tak aj v oblasti kvality poskytovaných služieb, o čom svedčí vybudovanie integrovaného manažérskeho systému, ktorý je dokladovaný certifikátmi ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, ISO 18001:2007 a certifikátom o spracovaní odpadu z obalov. Keďže GAMAalumínium pracuje aj s nebezpečnými látkami, ochrana životného prostredia a environmentálna politika patrí medzi ich priority.

Obr.2 Príklad použitia LED profilu HY25511

Prevádzka firmy sa nachádza vo vlastných priestoroch, ktoré sa neustále prispôsobujú potrebám výroby. Firma je vybavená modernými CNC strojmi značky DOOSAN a HURCO. Na delenie materiálu sa používajú jednokotúčové, dvojkotúčové a automatické píly. Firma disponuje aj robotizovaným pracoviskom, ktoré je osadené zváracím robotom OTC DAIHEN. Touto technológiou dokáže vyrobiť nadrozmerné chladiče. Aby firma vyhovela potrebám zákazníkov, dodáva chladiče a profily nielen opracované na CNC strojoch podľa dokumentácie zákazníka, ale aj s povrchovou úpravou anodickou oxidáciou – eloxovaním na vlastnej linke. Štandardne ponúka prírodný a čierny elox, ale v prípade požiadaviek zákazníka dokáže vyrobiť aj modrý, zlatý a červený. Možnosť disponovať týmito technológiami pod jednou strechou upevňuje postavenie firmy na trhu s hliníkovými chladičmi a ich opracovaním. Flexibilita v oblasti obchodu a výroby robí z firmy výborného partnera pre realizáciu požiadaviek zákazníkov.

Hlavný výrobný program firmy tvoria:

  • hliníkové chladiče pre elektrotechnický priemysel,
  • hliníkové profily pre LED svietidlá,
  • zákaznícke profily a chladiče,
  • výroba a predaj hliníkových profilov,
  • delenie hliníka na automatických pílach,
  • opracovanie hliníka na CNC strojoch,
  • zváranie hliníka v ochrannej atmosfére,
  • eloxovanie – povrchová úprava hliníkových profilov anodickou oxidáciou.

Obr. 3 Stolové LED svietidlo rady GAMA ET

Novinkou v ponuke GAMAalumínium sú LED svietidlá GAMA ET predstavujúce kombináciu moderného dizajnu a kvalitnej technológie. Na vývoji týchto produktov sa podieľala aj firma FuturoLighting, s ktorou spoločnosť už dlhšie spolupracuje. Svietidlá sú zhotovené z eloxovaného hliníka a osadené modernou LED  technológiou  Osram, čo je zárukou vysokej kvality. Pri navrhovaní konštrukcie svietidla bol kladený dôraz na elegantný a moderný vzhľad so zachovaním vynikajúcich vlastností svietidla.

LED svietidlá GAMA ET predstavujú široké spektrum využitia, a to predovšetkým v interiéroch, v obchodoch a na výstavách. Vďaka vhodnému výberu odtieňu denná biela (4000K) je svietidlo ideálne pre osvetlenie exponátov a umeleckých diel a zaručuje farebnú vernosť vystavených exponátov. Svietidlá sa vyrábajú vo viacerých prevedeniach. Modely sú v dvoch typizovaných šír­kach a to 90 a 180 mm. Líšia sa možnosťou upevnenia. LED svietidlo môže byť vybavené podstavcom pre  položenie alebo podstavcom pre montáž na stenu. Súčasťou LED svietidiel sú otočné kĺby pre smerové nastavenie. 

Firma GAMAalumínium v súčasnosti poskytuje viac ako 90 atypických chladičov a profilov vyrábaných presne podľa požiadaviek zákazníka.V štan­dardnom portfóliu je k dispozícii viac ako 150 druhov chladičov a na trh sa uvádzajú aj profily pre LED svietidlá, ktoré sú v dnešnej dobe populárne. Spoločnosť má dominantné postavenie nielen na Slovensku, ale so svojimi obchodnými zástupcami predáva aj na mnohých európskych trhoch.

GAMAalumínium pravidelne prezentuje svoje výrobky na domácich a zahraničných výstavách, ako sú napríklad AMPER Brno, ELOSYS Trenčín, ELEKTRO Moskva a MIDEST Paríž.

Viac informácií o produktoch a službách tejto spoločnosti nájdete na stránke www.gamaaluminium.sk prípadne priamo pri návšteve firmy, kde ste vždy srdečne vítaní.

Článok bol publikovaný: 1. 7. 2013

 

Poloha na mape

Galéria

Stropné svietidlo GAMAalumínium, vhodné aj pre priemyselné priestory
Stropné svietidlo GAMAalumínium, vhodné aj pre priemyselné priestory
Príklad použitia LED profilu HY25511
Príklad použitia LED profilu HY25511
Stolové  LED svietidlo rady GAMA ET
Stolové LED svietidlo rady GAMA ET
 

Údaje o firme GAMAalumínium s.r.o. boli overené: 17. 10. 2023
Internetový zápis úplný. Uverejnený 28. 6. 2013

Ročenka Energetika Strojárstvo 2022Ročenka Energetika Strojárstvo 2023

Počet návštev. Minulý rok: 551, Tento rok: 98, Tento mesiac: 45, Dnes: 1

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2023 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety