DatabázaČlánkyKľúčové slová

Klima LG, s. r. o.

Kategórie

*  Stavebníctvo  ›  TZB - Inštalácie  ›  Vetranie, klimatizácia, chladenie

Kľúčové slová

ChladenieKlimatizáciaKlimatizačná technikaMontážMrazenieOdvlhčenie, vysušovanieRočenka STAVEBNÍCTVO 2020Tepelné čerpadlo

Základné informácie

logotype

Klima LG, s. r. o.

Dodávka, montáž, servis klimatizácií, chladenia, tepelných čerpadiel

Sumbalova 3
841 04 Bratislava
Tel.: +421 2 4446 0374
Mobil: +421 905 615 504
E-mail: klimalg@klimalg.sk
E-mail: klimalg@stonline.sk
E-mail: klimatizacialg@klimatizacialg.sk
Web: www.klimalg.sk
FacebookYouTube
IČO: 44462905
IČ DPH / DIČ: SK2022726706

Kontaktné osoby

Jozef Kmeť - 0905 615 504

Klimatizačné zariadenia

• dodávka, montáž a servis klimatizačných zariadení
• chladiacích a mraziacích zariadení
• tepelných čerpadiel, odvlhčovačov
• servis a opravy chladiarenských gastronomických zariadení

Nordické jednotky. Klimatizácie, ktoré nezamrznú!

Zima je obdobím, kedy sa na prvý pohľad môže javiť, že klimatizácie treba odstaviť a počkať s nimi na leto. Je to však omyl. Pre klimatizáciu je najhoršie, ak sa nepoužíva a pritom aj v zime nám môže spríjemniť prostredie.

Katalóg klimatizácie MITSUBISHI ELECTRIC

Technológie do mrazivého počasia

Jeseň patrí k najvhodnejším obdobiam na zakúpenie klimatizácie. Dôvodov je niekoľko. Výrobcovia ponúkajú výhodnejšie ceny a na dodanie klimatizácie nie je potrebné tak dlho čakať. Navyše ju okamžite môžete začať používať. „Je omyl myslieť ši, že klimatizácia poslúži len na chladenie počas horúcich dní. Naopak, veľmi efektívna je aj pri vykurovaní. Tepelné čerpadlo systému vzduch – vzduch je pritom úspornejšie a finančne výhodnejšie ako napríklad klasické vykurovanie plynovým kotlom,“ vysvetľuje Jozef Kmeť z firma Klima LG,s.r.o.

Technologický náskok

V princípe vie kúriť každá jedna klimatizácia. Rozdiel je len v efektivite. Spoločnosť Mitsubischi Electrics priniesla na trh technológiu Hyper Heating, ktorá oproti štandardom používa omnoho výkonnejšie využitie klimatizácie v priam severských podmienkach. Pre porovnanie štandardnej klimatizácie a technológie Hyper Heating si pozrite nákres.

Praktický odvod kondenzátu

Práca klimatizácie v mínusových teplotách pracuje v sťažených podmienkach a preto Hyper Heating myslela aj na praktické odvádzanie kondenzátu. Jednotky sú tak štandardne vybavené samostatnou vyhrievanou vaničkou na odvod kondenzátu, ktorá nemrzne. Funkcia sa aktivuje automaticky, ak vonkajšia teplota klesne pod 0 stupňov Celzia. Technológia defrost pri používaní v mínusových teplotných ušetrí mnoho problémov.

Nástenné aj parapetné jednotky

Technológiou Hyper Heating sú vybavené ako nástenné, tak aj parapetné jednotky, dokonca aj zariadenia multisplit. Príkladom môže byť napríklad nástenná jednotka Klimatizácia Mitsubishi DeLuxe MSZ-FH25VE. Je vlajkovou loďou spoločnosti Mitsubischi pre tento rok. Táto inverterová klimatizácia má nominálny výkon chladenia 2,5 kW a výkon kúrenia je 3,2 kW. Energetická trieda A+++ pre chladenie aj kúrenie.

„Zaujímavosťou je I-see senzor, ktorý samostatne sníma teplotu v miestnosti pomocou infračerveného lúča. Následne nasmeruje prúd teplého vzduchu priamo na konkrétne miesta,“ vysvetľuje Jozef Kmeť a dodáva: „Vďaka optimalizovanému rozloženiu teplôt je redukovaný chod kompresora, čím sa šetrí elektrická energia. Senzor rozdeľuje miestnosť až na 752 zón. Smer teplého vzduchu môžete nastaviť mimo osôb alebo priamo na osoby v miestnosti. Bonusom je extrémne tichý chod, ktorý dosahuje hlučnosť vnútorné jednotky majú hlučnosť iba 20 dB.“

Vyberte si kvalitné klimatizácie, ktoré v zime určite oceníte na KLIMA LG

Článok bol publikovaný: 13. 11. 2018

 

Dizajnové a štýlové klimatizácie pre váš domov

Klimatizácie využívame už desiatky rokov. Pomáhajú nám prežiť leto, no každý rok výrobcovia prichádzajú s technickými vychytávkami a zmenami faceliftu, ktorý veľmi atraktívne zapadne do moderných domácností.

Absolútna dizajnová klimatizačná špička

Spoločnosť LG je na trhu už dlhé roky známa tým, že sa jej elegantne darí prepojiť funkčnosť s estetikou. Novinka v podobe modelu AM12BP z radu Art cool sa od tuctových zariadení už na prvý pohľad líši elegantným čiernym spracovaním. Je priam určená do reprezentačných priestorov, alebo s vkusom zariadených obývačiek. Rozhodne nepôsobí ako funkčné teleso, ktoré vôbec neladí s okolím. Práve naopak, dopĺňa celkovú estetiku miestnosti a naozaj zaujme nielen technologicky, ale aj na pohľad.

Výnimočné funkcie

Výber výkonu pri AM12BP je na vás, spoločnosť LG umiestnila na trh popri 2,5 a 3,5kW-ovej verzie aj výkonnú 5kW jednotku, takže vyhovie potrebám väčších aj menších miestností. Disponuje vynikajúcim a kvalitným čističom vzduchu, odstráni mikročastice ako sú vírusy, baktérie, alergény a priečelie tvorí prekrásny, zrkadlový predný panel. Každá vnútorná jednotka je kompatibilná s multisplitom a v cene dostanete aj zabudovaný Wi-Fi modul. To znamená, že klimatizáciu stačí spárovať s mobilným telefónom a môžete ju ovládať kedykoľvek aj na diaľku.

Ešte tichšie

Ďalším modelom, na ktorý upriamuje pozornosť Jozef Kmeť zo spoločnosti KLIMALG je DM 12RP – Delux. Je to absolútny hit do spálne, ktorý je krásny a okrem chladenia robí spánok zdravším. Má dvojitý ochranný filter, ktorý zachytáva častice prachu nad 10 µm. Vďaka komplexnému automatickému čisteniu zabraňuje tvorbe baktérií a plesní na tepelnom výmenníku. Má 4-cestnú distribúciu chladného vzduchu a chladí až do vzdialenosti 12 metrov. Okrem toho jej chod nepresahuje hluk 19 dB, takže nebude rušiť ani večer pri zaspávaní. Ovládanie cez Wi-Fi je už samozrejmosť.

Nezabúdajte na domácich miláčikov

Chováte doma psa, alebo mačku? Váš domáci miláčik je už určite dostatočne zvyknutý čakať na vás, kým sa vrátite z práce. Lenže letné horúčavy mu rozhodne nepridávajú na kondícii. Myslite na ich pohodlie a pomôžte im prežiť horúce dni. Klimatizáciu nemusíte kvôli zvieratám nechávať bežať celý deň. Aj príležitostné zníženie teploty je pre ako oáza. To môžete urobiť aj na diaľku. Pomocou technológie LG Smart ThinQ môžete klimatizáciu zapnúť na diaľku pomocou Wi-Fi a opäť ju aj vypnúť. Nielenže vás po príchode domov bude čakať príjemne osviežujúcu vzduch, ale aj vaši domáci miláčikovia prežijú leto lepšie, zdravšie a príjemnejšie. Klimatizácie DM 12RP – Delux a AM12BP už túto funkciu obsahujú.

Článok bol publikovaný: 12. 11. 2018

 

Moderná a dizajnová klimatizácia

Pokiaľ hľadáte klimatizáciu, ktorá sa od ostatných výrazne odlišuje, zvoľte si klimatizačnú jednotku ART COOL. Konečne môžete mať klimatizačnú jednotku, ktorá vyzerá štýlovo, moderne a príťažlivo. Vďaka perfektnému dizajnu sa hodí do ktorejkoľvek časti vašej domácnosti.

Dokonalý vynovený modelový rad ART COOL je opatrený kompletnou výbavou, vrátane čistenia vzduchu technológiou NEO Plazma, antikoróz-nou úpravou Gold Fin a novými funkciami, ako napríklad Auto Clean… Tento modelový rad od 2 kW do 10 kW je vhodný do menších priestorovako sú spálne, ale aj väčších kancelárií, a tak predstavuje vítanú alternatívu ku konvenčnému dizajnu bežne používaných jednotiek.

Invertory spoločnosti LG predstavujú špičku v oblasti efektívneho využitia technológie vďaka svojej inovovanej funkcii. Namiesto kompresoru s daným počtomotáčok je systém invertoru LG osadený kompresorom s premenlivou rýchlosťou otáčok, čo umožňuje prispôsobiť okamžitý výkon pri chladení čivykurovaní skutočným podmienkam v miestnosti. Spojením modernej technológie a zmyslu pre estetický vzhľad vznikla mimoriadne štíhla jednotkas hĺbkou 129 mm. Keďže má jednotka vzhľad umeleckého diela, jej nová koncepcia trojrozmernej distribúcie vzduchu zabezpečuje rýchle a rov-nomerné ochladzovanie miestnosti, a to prúdom upraveného vzduchu vychádzajúceho tak spredu, ako aj po stranách.

Invertorová technológia

  • Ekonomická – Vysoká energetická účinnosť a úspornejší ekonomický systém.
  • Vysoký výkon – Rýchle chladenie v letných mesiacoch a kúrenie v zime.
  • Komfort – Rýchlejšie dosiahnutie nastavenej teploty a tichšie jednotky.

Vymeniteľný panel

Vymeniteľný farebný panel jednotiek ART COOL, nazývaný „chameleón“, ktorý vám umožní prispôsobiť ich farbu farebnému vyhotoveniu okolia– pozadia, je prvým svojho druhu na svete. Kedykoľvek si želáte zmeniť vzhľad svojho interiéru (tapety, nábytok…), či len preto, že vás už omrzelvzhľad samotnej jednotky, stačí urobiť jediné – vymeniť jej panel.

Článok bol publikovaný: 11. 11. 2018

 

Poloha na mape

Galéria

Dizajnové a štýlové klimatizácie pre váš domov
Dizajnové a štýlové klimatizácie pre váš domov
LG ARTCOOL
LG ARTCOOL
Moderná a dizajnová klimatizácia
Moderná a dizajnová klimatizácia
Moderná a dizajnová klimatizácia
Moderná a dizajnová klimatizácia
Moderná a dizajnová klimatizácia
Moderná a dizajnová klimatizácia

Prezentácia v ročenke

Inzercia v periodiku INFOrMAčik 2012
Inzercia v periodiku INFOrMAčik 2012
 

Údaje o firme Klima LG, s. r. o. boli overené: 7. 11. 2019
Internetový zápis úplný. Uverejnený 9. 11. 2018

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2020 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety