DatabázaČlánkyKľúčové slová

Mesto Vysoké Tatry

Kategórie

*  Export  ›  Samospráva  ›  Mestá
*  Úrady, inštitúcie  ›  Samospráva  ›  Prešovský kraj - mestá, obce
*  Cestovný ruch  ›  Cestovanie a dovolenka  ›  Dovolenka na Slovensku
*  Cestovný ruch  ›  Regióny, mestá a obce  ›  Mestá

Kľúčové slová

Mestá, mestské úradyÚrady

Základné informácie

logotype

Mesto Vysoké Tatry

Mesto, Mestský úrad

Starý Smokovec 1
062 01 Vysoké Tatry
Tel.: +421 52 4423 440
Tel.: +421 52 4468 119
Tel.: +421 52 4780 419
Tel.: +421 52 4780 411
Tel.: +421 52 4780 448
Fax: +421 52 4790 459
E-mail: smokovec@tatryinfo.eu
E-mail: lomnica@tatryinfo.eu
Web: www.vysoketatry.sk
Web: www.regiontatry.sk

IČO: 00326585
IČ DPH / DIČ: 2021212743

Mesto Vysoké Tatry

Tatry, to je predovšetkým nádherné prírodné prostredie, kde sa na malej ploche reliéf krajiny rýchlo mení od podhorských lúk, cez ihličnaté lesy až po množstvo rozľahlých ľadovcových dolín, obkolesených hradbami strmých štítov, vyplnených úchvatnými horskými plesami a vodnými tokmi.

Mesto Vysoké Tatry sa rozprestiera na ploche 360 km² a svojou rozlohou patrí medzi najväčšie mestá v Slovenskej republike. Pokrýva podstatnú časť rovnomenného pohoria a tvorí ho 15 mestských častí pôvodne samostatných osád, ktoré boli postupne integrované do jedného územného celku. Dopravnou osou celého územia mesta je „Cesta Slobody“, ktorou sa návštevník približne za jednu hodinu dostane z najzápadnejšej mestskej časti Podbanské, cez všetky tatranské osady s výnimkou Dolného Smokovca, až na východnú hranicu mesta, do osady Tatranská Kotlina. Administratívnym centrom mesta je Starý Smokovec, ktorý spolu s Tatranskou Lomnicou patrí medzi najvýznamnejšie tatranské strediská cestovného ruchu. Mesto Vysoké Tatry vzniklo v roku 1947 a má 3978 stálych obyvateľov.

Široká ponuka ubytovacích a športových zariadení a množstvo turistických atrakcií priťahuje návštevníkov z celého sveta, najmä tých, ktorí vedia oceniť čistý vzduch, horskú klímu a tradičnú slovenskú pohostinnosť. Mesto a národný park spolu tvoria jeden ucelený vysokohorský komplex, ktorý ponúka svojim návštevníkom množstvo aktivít a zaujímavostí o ktorých sa môžete dozvedieť viac na www.tatry.sk.

Múzeum TANAP-u a botanická záhrada

Múzeum Tatranského národného parku v Tatranskej Lomnici je špecializovaným múzeom v oblasti ochrany prírody so zameraním na prezentáciu živej a neživej prírody a ľudskej aktivity v tomto území. Zbierky múzea obsahujú množstvo predmetov z oblasti botaniky, zoológie, histórie, kartografie, geológie a etnografie.

Expozícia tatranskej prírody je koncipovaná ako botanická záhrada v teréne neďaleko múzea. Na ploche takmer 3 hektáre predstavuje návštevníkom viac ako 290 bylín a drevín počnúc rastlinstvom podhorských lúk cez lesný porast až po vegetáciu alpínskeho a subalpínskeho stupňa. Prehliadková plocha je členená na 3 hlavné časti: žulová skalka, vápencová skalka a rašelinisko.

Vysoké Tatry bez bariér

V rámci projektu „Tatry bez bariér“ bolo vo Vysokých Tatrách vybudovaných niekoľko chodníkov pre občanov s obmedzenou schopnosťou pohybu. Spolu je takto sprístupnených viac jako tridsať kilometrov turistických chodníkov. Najnavštevovanejší je chodník vedúci zo Starého Smokovca k Reinerovej chate. Tento chodník nesie meno anglickej kráľovnej Alžbety II, ktorá tu počas svojej návštevy Slovenska v roku 2008 odhalila pamätnú tabuľu. V Belianských Tatrách je sprístupnená trasa z Tatranskej Javoriny až k horárni Podmuráň , dlhá 1,9 km. V oblasti Podmuráň je určite zaujímavou aj náučná geologická plocha, v ktorej dominujú vzorky jednotlivých druhov hornín dotlačené na tieto miesta ľadovcom. Ide o horniny, ktoré sa vo Vysokých Tatrách nachádzajú od ich vzniku až dodnes.

FOTO: OOCR Región Vysoké Tatry, autor Barabáš

Článok bol publikovaný: 28. 2. 2019

 

Poloha na mape

Galéria

Vysoké Tatry
Vysoké Tatry
Vysoké Tatry
Vysoké Tatry
Vysoké Tatry
Vysoké Tatry
Vysoké Tatry
Vysoké Tatry
Návšteva anglickej kráľovny vo Vysokých Tatrách
Návšteva anglickej kráľovny vo Vysokých Tatrách
Popradské pleso
Popradské pleso
Dlhé pleso
Dlhé pleso
Dovolenka vo Vysokých Tatrách
Dovolenka vo Vysokých Tatrách
Hrebeň na Lomnický štít
Hrebeň na Lomnický štít
Lanovka
Lanovka

Prezentácia v ročenke

Prezentácia v publikácii Slovakia 2014
Prezentácia v publikácii Slovakia 2014
Prezentácia v publikácii Slovakia 2015
Prezentácia v publikácii Slovakia 2015
Prezentácia v publikácii SLOVAKIA 2019
Prezentácia v publikácii SLOVAKIA 2019
 

Údaje o firme Mesto Vysoké Tatry boli overené: 22. 1. 2019
Internetový zápis úplný. Uverejnený 9. 4. 2015

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2020 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety