DatabázaČlánkyKľúčové slová

Atlas Copco s.r.o. - kompresory

Kategórie

*  Strojárstvo  ›  Hydraulika, pneumatika, kompresory  ›  Kompresory

Kľúčové slová

GeneratorKompresoryKompresory požičovňa, prenájomStlačený vzduch

Základné informácie

logotype

Atlas Copco s.r.o. - kompresory

Predaj, prenájom a servis kompresorov a generátorov

Zlatovská 2195
911 05 Trenčín
Tel.: +421 32 743 8001 - predaj a požičovňa
Tel.: +421 32 651 3340 - servis
E-mail: atlascopco.slovakia@sk.atlascopco.com
Web: www.atlascopco.com
FacebookYouTubeInstagramTwitterLinkedIn
IČO: 36289833
IČ DPH / DIČ: SK2022175595

Spoľahlivý dodávateľ kompresorovej techniky na Slovensku

Zaoberá sa predajom, prenájmom a servisom zariadení:
• stacionárne a pojazdné kompresory
• úprava stlačeného vzduchu
• elektrické generátory

Atlas Copco – priekopník a inovátor vo vývoji skrutkových kompresorov

Skrutkové kompresory

Vývoju kompresorov a pneumatických zariadení sa spoločnosť Atlas Copco venuje už viac ako 140 rokov.

Bola priekopníkom piestového kompresora a neskôr aj prvého skrutkového kompresora so vstrekom oleja. Ten nechal v päťdesiatich rokoch minulého storočia patentovať profesor Alf Lysholm. Vďaka neustálym inováciám sa tieto kompresory stávali stále spoľahlivejšie, energeticky šetrnejšie a tiež dostupnejšie.

V roku 1994 ponúklo Atlas Copco trhu ďalšiu významnú novinku – technológiu VSD (Variable Speed Drive), teda možnosť regulácie otáčok. Šlo o jeden z najdôležitejších objavov v histórii technológie stlačeného vzduchu, ktorý znížil spotrebu elektrickej energie až o 35 %.

V roku 2009 predstavili vývojári Atlas Copco najpokročilejší regulátor, Elektronikon, ktorý ovláda hnací motor a reguluje tlak v systéme. Výrazne uľahčil sledovanie činnosti celého zariadenia.

Kompresory, ktoré sa v súčasnej dobe nachádzajú na vrchole tohto evolučného radu, nesú označenie GA.

Ide o najmodernejšie zariadenia s dokonalým technickým vybavením, ktoré sú ponúkané v širokom rozsahu výkonu elektromotora od 5 kW do 500 kW. Vynikajúci výkon ponúkali už predchádzajúce kompresory GA 30–90 kW a súčasná inovácia opäť posunie priemyselný štandard o poznanie vyššie.

Kompresory GA 30–90: najlepšia výkonnosť vo svojej triede

Maximálna efektivita, najvyššia účinnosť aj výkon vo svojej triede. S takými vlastnosťami sa trhu predstavil nový rad kompresorov GA, ktorý od tohtoročnej jari ponúka spoločnosť Atlas Copco. Nové rotačné skrutkové kompresory so vstrekom oleja disponujú rozsahom od 30 do 90 kW. Kompresory sú vhodné pre tie najnáročnejšie prostredia, a aj napriek minimálnym prevádzkovým nákladom a nízkym požiadavkám na údržbu, zaisťujú majiteľovi dlhú a bezproblémovú životnosť.

Pri vývoji nového radu mali odborníci z Atlas Copco v hľadáčiku predovšetkým maximálnu účinnosť. Vďaka tomu ponúkajú tieto kompresory výkon vyšší až o 10 % a tiež výrazne lepšiu udržateľnosť aj spoľahlivosť. „Veľké zvýšenie výkonu kompresora dosiahli naši vývojári hlavne tým, že sa zamerali na zlepšenie hlavných komponentov kompresora. Šlo napríklad o lepšie rozloženie komponentov v skrini kompresora, vďaka ktorému sa znížili teploty na výstupe,“ uvádza Jaroslav Jedlička, vedúci Divízie priemyselných kompresorov, a dodáva: „Skriňa kompresora je teraz lepšie pretlakovo vetraná, takže nedochádza k nasávaniu škodlivého prachu z okolia miesta inštalácie kompresora.“ To ďalej predlžuje životnosť elektrických súčastí.

Šetrí, kde môže

Výkon kompresora sa dokáže prispôsobiť aktuálnej potrebe stlačeného vzduchu, a to vďaka špeciálnemu motoru s riadenými otáčkami (VSD), ktorým je vybavený rad GA 30–90. Tým dokáže ušetriť v priemere 35 % energií a počas životnosti znížiť náklady až o 22 %. Ďalšou výhodou technológie VSD je, že dokáže eliminovať chod kompresora naprázdno. „To znamená nulový čas chodu kompresora v odľahčenom stave a nulové straty odtlakovaním separátora,“ približuje Jaroslav Jedlička. Rad menších vylepšení systému olejového okruhu obmedzil spotrebu oleja o 50 %, a tým tiež znížil potrebu údržby. Nové integrované OSCi rieši vysoko účinnú separáciu oleja z kondenzátu. Táto jednotka bola navrhnutá a testovaná tak, aby spĺňala podmienky normy ISO 14001.

Všetky kompresory GA sú k dispozícii s integrovaným sušičom, ktorý účinne odstraňuje vlhkosť, aerosóly a častice nečistôt na ochranu investície.

Kvalitný vzduch predlžuje životnosť vybavenia, zvyšuje účinnosť a zaisťuje kvalitu finálneho výrobku. Integrovaná sušička jednotiek GA navyše využíva ekologické chladiace médium R410A, ktoré nemá negatívny vplyv na ozónovú vrstvu a znižuje spotrebu sušičky o 50 %.

Špičkové technické parametre a spoľahlivosť

Od výrobkov značky Atlas Copco očakávajú zákazníci už tradične vysokú spoľahlivosť. A práve tú im prinášajú jednotky GA 30–90. „Možnosť výberu medzi hodnotami od 30 do 90 kW navyše otvára dvere zákazníkom, ktorí majú veľmi špecifické požiadavky na svoje zariadenie,“ približuje Jaroslav Jedlička. Systém WorkPlace Air zasa poteší všetkých, ktorí riešia problémy s priestorom. Jeho nízka prevádzková hlučnosť a integrované vybavenie na úpravu vzduchu totiž eliminujú potrebu samostatnej kompresorovne.

Spoľahlivé a trvalé monitorovanie výkonu kompresorov má na starosti vlastná riadiaca jednotka Elektronikon. Ta ovláda chod motora hlavného pohonu a reguluje tlak v rámci vopred definovaného úzkeho tlakového pásma. V prípade potreby ju je možné vybaviť dodatočnými snímačmi, digitálnymi kontaktmi, zbernicou Fieldbus a komunikačnými funkciami s možnosťou pripojenia na internet a odosielanie SMS správ. Elektronikon svojimi informáciami prispieva napríklad k jednoduchému plánovaniu servisných prác a predlžovaniu doby prevádzkyschopnosti stanice.

Jednotka na trhu

Rotačné skrutkové kompresory so vstrekom oleja GA spoločnosti Atlas Copco majú vedúce postavenie na trhu vďaka vynikajúcemu a spoľahlivému výkonu. Ich flexibilná prevádzka vedie k najvyššej produktivite a súčasne znižuje celkové prevádzkové náklady. Kompresory GA sú k dispozícii v troch radoch: GA, GA+ a GA VSD. Používateľovi umožňujú dokonale zladiť požiadavky na riešenie stlačeného vzduchu. Sú vyrobené na prevádzku aj v najnáročnejšom prostredí a udržujú efektívny beh výroby. Kompresory GA sú dodávané ako kompaktné jednotky, s možnosťou integrácie sušiča a ostatných komponentov. Toto riešenie znižuje tlakové straty a šetrí tak náklady na energiu.

Rad GA je navrhnutý, vyrobený a testovaný podľa štandardov ISO 9001, ISO 14001 a ISO 1217, čo zaručuje najvyššiu spoľahlivosť. Najnovšia generácia inovačných skrutkových elementov so vstrekom oleja spoločnosti Atlas Copco zaisťuje dlhú a bezproblémovú životnosť pri najnižších prevádzkových nákladoch.

Viac na www.atlascopco.sk alebo www.atlascopco.com/…efficiencyus

Viac na www.atlascopco.com/medicalus

Článok bol publikovaný: 10. 10. 2012

 

 

Pracoviská

Poloha na mape

 

Údaje o firme Atlas Copco s.r.o. - kompresory boli overené: 1. 10. 2020
Internetový zápis úplný. Uverejnený 2. 10. 2020

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2020 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety