DatabázaČlánkyKľúčové slová

IMP Kontakt, spol. s r.o.

Kategórie

*  Strojárstvo  ›  Materiály a komponenty pre strojárstvo  ›  Časti strojov
*  Strojárstvo  ›  Materiály a komponenty pre strojárstvo  ›  Výrobky iných odvetví pre strojárstvo

Kľúčové slová

2D3DCAD software, CAD/CAMČasti strojovDielyDiely strojovLisovacie maticeLisovacie skrutkyLisovacie stlpikyMaticeOprava závitovPlechyProfily, u-profily, c-profilySkrutkyStrojárske súčiastkyStrojárstvoStrojeSúčiastkySúčiastky strojovZávitníkyZávitové vložky

Základné informácie

logotype

IMP Kontakt, spol. s r.o.

Predaj normovaných dielov a prvkov do plechu

Ferdiša Kostku 1
841 05 Bratislava
Tel.: +421 2 6020 2070
E-mail: obchod@imp.sk
Web: www.imp.sk
FacebookLinkedIn
IČO: 35707950

Kontaktné osoby

Mgr. Denisa Petrášová - marketing manager

Z nášho sortimentu vám vieme ponúknuť:

1. Lisovacie prvky (lisovacie matice, skrutky a púzdra a RAS lisovacie prvky), plávajúce lisovacie matice, slepé lisovacie matice, vysokopevnostné lisovacie skrutky, kalei matice, F matice, lisovacie nestratitelné skrutky
2. Trhacie nity DIN 7337 v prevedení AL, ST, A2, A4, Ral - farebné prevedenie trhacích nitov
3. Nitovacie matice
4. Nitovacie náradie na nitovanie trhacích nitov a nitovacích matíc od rôznych európskych výrobcov (ručné a pneumatické nitovacie kliešte na trhacie nity a nitovacie matice Pop a Pop Nut)
5. Pneumatický lis Prima Inserter a Prima Inserter Maxi
6. Navarovacie prvky do plechu DIN 32 501 (ISO 13918)
7. Kondenzátorové navarovacie zariadenia (privarovacie stroje značky Hruschka)
8. Závitové vložky na spevnenie a opravu závitov a montážne nástroje BaerCoil, BaerFix, Recoil
9. Klietkové matice

Kľúčové slová: nitovacie matice, imp kontakt, impkontakt, recoil, elesa, ganter, elesa ganter, lisovacie matice, pánty, nitovacie klieste, pojazdove kolesa, zaistovacie prvky

ELESA+GANTER - Výnimočné štandardné komponenty z technických plastov

VYSOKOKVALITNÉ TECHNICKÉ PLASTY A KOVOVÉ VLOŽKY ZABEZPEČOVANÉ NAJSPOĽAHLIVEJŠÍMI DODÁVATEĽMI

Spoločnosť Elesa+Ganter ponúka štandardné komponenty s inovatívnymi funkciami, aby bolo možné splniť požiadavky v narastajúcom počte rôznych odvetví: takzvané „High Performing Items“ (vysoko výkonné položky).

Úplne nové rady Visually Detectable a Metal Detectable pre potravinársky priemysel z technopolyméru používajú suroviny vhodné na styk s potravinami (FDA CFR.21 a EÚ 10/2011).

Modrá farba, ktorá charakterizuje oba rady (RAL 5005 „signálna modrá“ pre rad VD a RAL 5001 „zelenomodrá“ pre rad MD), sa bežne nenachádza v prostrediach, v ktorých sa tieto komponenty používajú, čo prispieva k zvýšeniu úrovne bezpečnosti v procesoch výroby potravín v plnom súlade s medzinárodnými predpismi.

Komponenty SAN-Antimicrobial zo špeciálneho technopolyméru s prídavkami iónov striebra na anorganickej báze (bez aktívnych farmaceutických látok, antibiotík alebo pesticídov) zabraňujú rozmnožovaniu škodlivých organizmov, ako sú baktérie a plesne a to tak, že prenikajú na povrch buniek a napádajú ich DNA. Mechanizmus riadeného uvoľňovania iónov striebra zabezpečuje dlhodobú nemennosť antimikrobiálnych vlastností, a to aj po viacerých praniach, čo zaručí antimikrobiálnu vlastnosť radu SAN-Antimicrobial.

Komponenty z termoplastického elastoméru (TPE) s mäkkým povrchom na dotyk, ktorý poskytuje bezpečný a pohodlný úchop aj v prípade vlhkosti a mastnoty.

ESD komponenty vyrobené z vodivého technopolyméru, ktorý zabraňuje hromadeniu elektrostatického náboja medzi telesami s rôznym elektrickým potenciálom.

Štandardné komponenty zo samozhášavého technopolyméru s certifikáciou „V0“ podľa UL-94 V (Underwriters Laboratories);

Všetky vysoko výkonné položky nájdete na stránke imp.sk

DIZAJN A ERGONÓMIA OCENENÉ NAJPRESTÍŽNEJŠÍMI POROTAMI PRE PRIEMYSELNÝ DIZAJN

Jedinečný a nezameniteľný dizajn spoločnosti Elesa+Ganter dokladá 109 ocenení za priemyselný dizajn udelených najprestížnejšími medzinárodnými porotami, vrátane Compasso d'Oro v Taliansku, IF Design Award v meste Hanover, Design Center v meste Stuttgart, Good Design Award v Japonsku a Red Dot Award v Nemecku.

Rad Ergostyle® od spoločnosti Elesa bol zavedený v 90. rokoch. Bol navrhnutý tak, aby spĺňal funkčné aj estetické požiadavky na nových trhoch, ktoré sa otvorili pre mechanické komponenty s úplne novým využitím: zariadenia pre civilné aplikácie, ako je nábytok donemocníc, zdravotníckych centier, telocviční a kancelárií. Bol to úplne nový svet s nevídanými požiadavkami, v ktorom bola ergonómia na prvom mieste.

Prvky s zaoblenými, modernými a ďalšími elegantnými tvarmi s vložkami v 7 štandardných farbách z radu Elecolors® ponúkajú:

 • skvelú funkčnosť
 • ergonomické tvary
 • farebný súlad s prostredím alebo zariadením, pre ktoré sú určené.

Starostlivosť o dizajn a estetiku je nepopierateľnou súčasťou spoločnosti Elesa+Ganter, ale aj to je potenciál vyplývajúci z vlastností plastových materiálov.

FIVE POINTS: diskrétna ochranná známka, ktorá odlišuje všetky výrobky Ergostyle®.

ZARUČENÁ MECHANICKÁ PEVNOSŤ, TEPELNÁ A CHEMICKÁ ODOLNOSŤ SÚ PRIEBEŽNE OVEROVANÉ LABORATÓRNYMI TESTAMI

Komponenty z technických plastov sa vyrábajú vstrekovaním. V podstate vstrekovanie umožňuje získať hotový výrobok bez ďalšieho obrábania. Táto technológia skracuje čas a fázy výroby a redukuje náklady.

Spoločnosť Elesa+Ganter používa najlepšie suroviny na výrobu svojich štandardných komponentov a najnovšie technológie v procesoch dizajnu a výroby.

Široká ponuka základných polymérov a ich kombinácia so spevňujúcimi plnivami alebo inými rôznymi prísadami pod vedením spoločnosti Elesa+Ganter s ich dlhodobými skúsenosťami umožňuje vytvárať výrobky s vylepšenou a zaručenou mechanickou pevnosťou, pevnosťou pri náraze a odolnosťou proti studenému toku a voči únave.

Mechanické vlastnosti lisovaného plastového komponentu sa môžu výrazne líšiť v závislosti od jeho dizajnu, geometrie a technologickej úrovne výrobného procesu.

Rad SUPER-Technopolymer predstavuje najnovší vývoj technických polymérnych materiálov pre priemyselný sektor.

Používanie produktov z tohto radu v kombinácii s veľkou starostlivosťou a odbornosťou vo fáze dizajnu (aby sa zabezpečilo maximálne využitie všetkých typických vlastností polymérov, optimalizácia tvarov a hrúbok v kombinácii s výhodami nižšej hustoty materiálu) a výberom adekvátneho procesu lisovania viedli k vývoju radu komponentov s mechanickými a tepelnými vlastnosťami pre náročné aplikácie, ktoré ponúkajú ďalšie výhody ako odolnosť voči korózii a nízku hmotnosť typickú pre plastové materiály.

Rad SUPER-Technopolymer ponúka:

 • vysoký mechanický výkon
 • odolnosť voči korózii
 • nízku hmotnosť
 • nemagnetické vlastnosti
 • nízky koeficient trenia
 • bezúdržbovosť
 • tepelnú izoláciu
 • farbené materiály

ŠTANDARDNE DODÁVANÉ S FAREBNOU ÚPRAVOU

Použitie farby predstavuje nový prelom vo výskume estetiky a dizajnu z oblasti štandardných komponentov. Rozsiahly výber štandardných komponentov od spoločnosti Elesa+Ganter vytvoril súbor prvkov, ktoré sú celé zafarbené alebo dodávané s farebnými vložkami, ktoré sú k dispozícii v štandardnom sortimente ELECOLORS® .

Farby sa dajú kombinovať s farbou značky zákazníkov, čo posilňuje povedomie o hodnote a kvalite ich strojov a zariadení. Z funkčného hľadiska môžu farby zohrávať zásadnú úlohu pri rýchlej a jednoduchej identifikácii funkcie komponentu.

Farba je základom aj pre štandardné komponenty patriace medzi vysoko výkonné položky, v ktorých niektoré priemyselné odvetvia podliehajú osobitným predpisom alebo si vyžadujú podrobné špecifikácie.

To je prípad radu ATEX: tehcnopolymérové komponenty tohto radu sú žlté ako logo ATEX, čo vytvára dokonalý súlad, aj keď to nie je požiadavka európskej smernice.

Rad CLEAN spoločnosti Elesa+Ganter je ďalším účinným príkladom použitia farby so špecifickou funkciou. Komponenty z tohto radu majú hladký povrch v bielej farbe RAL 9002. Farba umožňuje rýchlu identifikáciu akýchkoľvek stôp prachu alebo nečistôt, pričom hladký povrch uľahčuje čistenie. Z psychologického hľadiska dáva biela farba obsluhe a pacientom pocit sterility a maximálnej čistoty.

Okrem toho sa aj komponenty spoločnosti Elesa+Ganter z radov Visually Detectable a Metal vyznačujú modrou farbou:

 • RAL 5005 „signálna modrá“ radu VD pre jednoduché rozpoznanie ľudským okom;
 • RAL 5001 „zelenomodrá“ radu MD s dobre rozpoznateľnými prísadami.

Článok bol publikovaný: 8. 11. 2023

 

ELESA GANTER NORMOVANÉ DIELY

Keď sa stretne kvalita s históriou
25 výročie firmy IMP KONTAKT spol. s r.o.

Na nasledujúcom obrázku môžete vidieť výhody značkových normovaných dielov Elesa Ganter. Značkové diely sú spoľahlivosť.

Nie je jedno aké súčiastky použijete. Jedna súčiastka vám vydrží roky a môžete sa na ňu spoľahnúť, iná vám nedá žiadnu záruku.

Komponenty Elesa Ganter pro lineární pohyb a seřizování vašich strojů

 • Lineární pohyb, potřeba seřízení, vycentrování a obecně posouvání břemen je v průmyslu pravděpodobně jedna z nejčastějších činností.

Ať už se bavíme o standardních výsuvech, jako jsou naše teleskopická vedení, používané dle aplikace pro šuplíky, posuvné dveře, ale i těžké plošiny, nebo komponentů pro dopravníky, tedy válečkových a kuličkových segmentech, dokážeme nabídnout téměř vše pro Vaši aplikaci.

Naši vývojáři se navíc pokaždé snaží přijít s originálním a efektivním řešením.

 • Proto jsou naše válečkové segmenty například odnímatelné a v případě poškození je možné libovolný kus segmentu snadno vyměnit.
 • U konkurenčních typů, kde jsou válečkové a kuličkové segmenty součástí hliníkového profilu, není takovou výměnu možné snadno provést a je nutné vyměnit celou konstrukci…

Autor: Ing. O. Radosta

Článok bol publikovaný: 26. 10. 2023

 

Špeciálne strojárske súčiastky najvyššej kvality

Sme obchodná spoločnosť, ktorá pôsobí na slovenskom trhu už od roku 1997, takže Vám vieme ponúknuť overených dodávateľov, naše skúsenosti a starostlivosť o zákazníka na nadštandardnej úrovni o čom svedčia aj naše referencie.

Naše referencie:

Spätné väzby od zákazníkov podľa dotazníkov spokojnosti: „Patríte medzi najlepších dodávateľov v rámci poskytovaných služieb a servisu.“ P. Helík

„Každá osoba u Vás od skladníka cez obchoďáka je maximálne ústretová a spoluprácu s vašou firmou považujeme za nadštandardnú.“ E. Žák

Prečo s nami spolupracovať?

Prečítajte si TOP 10 dôvodov, prečo nás naši zákazníci odporúčajú svojim známym (z dotazníkov spokojnosti IMP Kontakt):

 1. Promptná odozva zákazníckeho servisu, starostlivosť o zákazníka
 2. Vysoká kvalita a špičkový dizajn ocenený sériou cien
 3. Rýchlosť dodania
 4. Návrhy riešenia problémov zákazníkov
 5. Odbornosť vyplývajúca z 25 ročných skúseností na trhu
 6. Široký sortiment podporený aj 3D modelmi, možnosť rýchleho a jednoduchého stiahnutia 3D modelov
 7. Kvalitne zásobený centrálny sklad vo Viedni i v Bratislave
 8. Dodržiavanie dodacích termínov
 9. Dlhoročná spolupráca a ochotní zamestnanci firmy
 10. Prehľadné webové stránky a katalógy

Článok bol publikovaný: 21. 9. 2021

 

Nové trojuholníkové pánty SUPER-Technopolymér CFM-TR

Spoločnosť Elesa+Ganter je už dlhý čas lídrom na trhu aj v oblasti využívania vystuženého technopolyméru (SUPER-Technopolymer) pre robustné priemyselné aplikácie a špecializované prostredia popri iných kovových materiáloch.

SUPER-technopolyméry predstavujú najnovší a najpokrokovejší výsledok vývoja v oblasti inžinierstva polymérových materiálov. Vďaka prítomnosti vysokého percentuálneho zastúpenia sklených vlákien, prepojených so základným polymérom s vhodnými priemermi a prítomnosťou aramidového syntetického vlákna. SUPER-technopolyméry sa vyznačujú mechanickými a tepelnými vlastnosťami, ktorými vysoko prevyšujú tradičné polyméry.

Pánty z inžinierskych plastov sú určené pre ochranné uzavreté priestranstvá, skrinky a rámy tam, kde pevnosť, nízka hmotnosť, cena a odolnosť voči korózii sú kľúčovými faktormi pri zabezpečení dverí alebo prístupových panelov.

Nové pánty vo vyhotovení skleného vlákna na báze vystuženého polyamidu sú komponenty typu CFM-TR pre uzavreté priestory a panely, ako aj prvky CFM-TR-G s dômyselným priestorovým usporiadaním, schopné prispôsobiť sa skleným dverám či svetelným panelom. Počet otvorov na pántoch CFM-TR umožňuje vytvoriť stabilnejšiu konštrukciu, čím sa zabezpečí vyššia mechanická odolnosť.

Pánty CFM-TR-G sú charakterizované jednoprechodovými otvormi na strane panelu, čo umožňuje inštaláciu s minimom vŕtania a rizika preklzovania skla. Stupňovitá podložka, používaná na oddelenie plochej podložky z nehrdzavejúcej ocele od skla, je vyrobená zo suroviny, ktorá je v súlade s predpismi agentúry FDA aj pre použitie v potravinárskom priemysle. Na zadnej strane pántu je použitý rovnaký protikus na oddelenie skrutky od skla. 

Technické listy výrobku, spolu s výkresmi a tabuľkami s kódmi a rozmermi, sú k dispozícii na webovej stránke nášho dodávateľa www.elesa-ganter.com.

Legenda k obrázkom:
Step washer – Stupňovitá podložka
Flat washer – Plochá podložka
Nut – Matica
Matching part – Protikus
Screw – Skrutka
Washer – Podložka
Elastomeric washer – Elastomérna podložka

Článok bol publikovaný: 20. 9. 2021

 

Neviditeľné a vysoko pohyblivé pánty Elesa+Ganter

Dizajn, funkcionalita a viac voľnosti so 180 stupňovými viackĺbovými pántami inštalujúcimi sa zvnútra.

Prémiové súčiastky Elesa+Ganter sa používajú pre neobvyklé riešenia so širokým rozsahom použití. Produktové katalógové listy spolu s popismi súčiastok s fotografiami a výkresmi slúžia na zjednodušenie práce zákazníka s výrobkami. Je to vcelku bežné, že z času na čas je potrebné 180 stupňové otočenie.

Tieto požiadavky spĺňa tiež nerezový viackĺbový pánt GN 7237, ktorý môžete teraz nájsť aj v širokom portfóliu značky Elesa+Ganter. Hoci sa tieto pánty inštalujú za účelom šetrenia priestoru a pre prípad možného vandalizmu, poskytujú 180 stupňové otočenie konzol pántov.

Vďaka tomu sa dosahuje optimálny prístup k uchyteniu pántov, a súčasne sa vylučuje zatarasenie únikových východov časťami otvorených dverí. Navyše zostane vonkajšok rámu bez zbytočných častí, ktoré by sa nehodili k celkovému dizajnu, a tiež sa tým zaručí jednoduchšia údržba a čistenie.

Nerezové viackĺbové pánty sú tvorené pákovým, samomazacím, bezvôľovým, sedem kĺbovým mechanizmom, ktorý sa montuje na rám a dvierka pomocou skrutkového spoja. Vďaka pohybu kĺbového mechanizmu vytvoreného simulovacím softvérom sa v prípade otvárania konzola pántu najskôr mierne nadvihne až následne sa otočí o 180 stupňov.

Maximálna flexibilita pri montáži: Podlhovasté široké montážne diery v montážnej konzole umožňujú nastaviť pánt v troch rozmeroch.

Pre jednoduchú montáž sú dostupné platničky so skrutkami, vnútornými závitmi aj s priechodnými dierami ako doplnky v sortimente.

Pre splnenie náročnejších požiadaviek so špecifickejším otváraním alebo dráhami pohybu, Elesa+Ganter tiež ponúka riešenia na mieru, ktoré presahujú bežné použitia pántov, podľa požiadavky štvorčlenný alebo desaťčlenný mechanizmus, ktorý bude slúžiť ako zdvíhací alebo ťahací systém.

Článok bol publikovaný: 18. 6. 2019

 

Keď sa farba stáva hodnotou výrobku

Medzi 40 000 produktovými kódmi ktoré sú dostupné na sklade, renomovaná výrobná firma Elesa+Ganter ponúka široký výber štandardných dielov v pestrých ELECOLORS farbách:

• Oranžová
• Sivá
• Žltá
• Modrá
• Červená
• Čierna

V rastúcom počte segmentov na trhu začínajú firmy z výrobného priemyslu požadovať živšie farby ako tradičnú sivú alebo zelenú. Dôvody tejto zmeny sú zmeny ohľadom nových estetických požiadavok na výrobné stroje, ktorým sa menia nielen technické parametre ale aj dizajn.

Elesa+Ganter vo vašich obľúbených farbách

Elesa navyše ponúka okrem línie Ergostyle odmenenou niekoľkými cenami aj množstvo ďalších štandardizovaných komponentov na najčastejšie manévrovacie a upínacie operácie spolu s farebnými časťami alebo celofarebnými prevedeniami. Celá škála produktov s rozdielnymi tvarmi, povrchovými úpravami a farbami takto presne pasuje k výrobku, na ktorý bola pôvodne navrhnutá.

Vďaka snahe značky Elesa+Ganter ponúkať najvyššie štandardy kvality takisto v estetickom vzhľade produktu, sú farby kontrolované tak, aby mali čo najlepšiu farbu a opakovateľnosť počas výroby, a aj počas používania výrobku v celom životnom cykle.

Rada Ergostyle

V deväťdesiatych rokoch Elesa+Ganter predstavila po prvýkrát novú líniu štandardných súčiastok, radu Ergostyle. Táto rada bola charakteristická elegantnými líniami a ergonomickými vlastnosťami. Ergostyle predstavuje novinku čo sa týka tvaru súčiastok a aj farebnej variácie v 6 farebných prevedeniach. Keď je ergonómia a dizajn základnou vlastnosťou produktov tejto rady, tak potom farba je ďalšia extra možnosť výberu na mieru.

Použitie týchto farebných variácií ponúka skvelú estetickú jednotu medzi súčiastkami a produktom kde sú použité. A čo viac rozdielne farby pomáhajú k lepšej identifikácií rozdielnych funkcií strojov, čo prispieva k vyššej bezpečnosti pri práci.

Preklad: Mgr. Denisa Petrášová, technická editácia: Ing. Adam Petráš

Článok bol publikovaný: 18. 6. 2019

 

Poloha na mape

Galéria

Neviditeľné a vysoko pohyblivé pánty Elesa+Ganter
Neviditeľné a vysoko pohyblivé pánty Elesa+Ganter
ERGOSTYLE
ERGOSTYLE
Eecolors
Eecolors
Elecolors
Elecolors
 

Údaje o firme IMP Kontakt, spol. s r.o. boli overené: 26. 10. 2023
Internetový zápis úplný. Uverejnený 17. 6. 2019

Ročenka Energetika Strojárstvo 2020Ročenka Energetika Strojárstvo 2022Ročenka Energetika Strojárstvo 2023Ročenka Energetika Strojárstvo 2024

Počet návštev. Tento rok: 588, Tento mesiac: 9, Dnes: 3

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2023 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety