DatabázaČlánkyKľúčové slová

Arimex Bratislava spol. s r.o.

Kategórie

*  Poľnohospodárstvo  ›  Služby pre poľnohospodársku prvovýrobu  ›  Obchodná činnosť

Kľúčové slová

AgrokomodityHnojivá, výživa rastlínJačmeňKrmivo, krmné zmesiKukuricaObilninyOchrana rastlínOlejninyOsivá, semenáPoľnohospodárske produktyPoľnohospodárstvoPoradenstvo v poľnohospodárstvePšenicaRepkaSlnečnica

Základné informácie

logotype

Arimex Bratislava spol. s r.o.

Agrokomodity, sójový šrot, olejniny, obilniny

Vajnorská 100/A
831 04 Bratislava 37
Tel.: +421 2 5477 4982
Mobil: +421 903 706 145
E-mail: arimex@arimex.sk
Web: www.arimex.sk

IČO: 31325076
IČ DPH / DIČ: SK2020335581

• Nákup a predaj poľnohospodárskych produktov
repka olejka, slnečnica, hrach, pšenica, jačmeň, kukurica

• Nákup a predaj komponentov kŕmnych zmesí
sójový šrot, slnečnicový šrot, repkový šrot, repkové výlisky, cukrovarnícke rezky granulované, sladovnícky kvet, lucernové úsušky, DDGS, mlynské otruby, kukuričné mláto

• Predaj hnojív, osív a prípravkov na ochranu rastlín
LAD, močovina, amofos, síran, NPK

• komplexný projekt založenia a prefinancovania úrody

29 rokov na slovenskom agrárnom trhu 1992 – 2021 ARIMEX BRATISLAVA, spol. s r.o.

Spoločnosť Arimex Bratislava spol. s r.o. je slovenská súkromná spoločnosť, ktorá zahájila svoju činnosť v roku 1992. V roku 1993 bola založená spoločnosť Arimex Trade s.r.o. v ČR, v ktorej má majetkovú účasť.

Prostredníctvom spoločnosti Arimex Trade s.r.o. vlastní poľnohospodárske podniky v Českej republike.

Predmetom podnikania spoločností je nákup a predaj poľnohospodárskej rastlinnej výroby a vedľajších produktov vzniknutých pri ich priemyselnom spracovaní.

Spoločnosť sa postupne preorientovala z čisto nákupných a predajných aktivít na investovanie do poľnohospodárskej produkcie. Bol vybudovaný komplexný projekt poskytovania vstupov na založenie úrody vybraným pestovateľom a obchodným partnerom, vrátane dodávok osív, chemikálií a hnojív.

S cieľom teritoriálne sa priblížiť svojim obchodným partnerom boli vytvorené pobočky v Bánovciach, v Sečovciach a obchodné zastúpenie v Nitre a v Dunajskej Strede. Súčasne boli vybudované skladovacie kapacity v objeme 45 tisíc ton.

Spoločnosť podniká v oblasti zahraničného obchodu s orientáciou na európsky trh. Hlavnými vývoznými komoditami sú olejniny, obilie, strukoviny, kukurica, kŕmne šroty a ďalšie vedľajšie priemyselné produkty.

Dôležitou súčasťou obchodnej činnosti sa stal obchod s hnojivami, osivami a chémiou. V segmente hnojivá spoločnosť dosiahla významný podiel na trhu s ambíciou rastu.

V dovoze prevažuje dovoz sójových a repkových šrotov.

Spoločnosť Arimex Bratislava spol. s r.o. je od roku 2001 aktívnym členom Zväzu výrobcov kŕmnych zmesí a obchodných spoločností a od roku 2006 členom Slovenského zväzu olejninárov, ktorého predsedom je majiteľ spoločnosti Ing. Jozef Rebro.

Zásluhou cieľovo orientovanej obchodnej činnosti založenej na pevných dlhoročných obchodných vzťahoch dosiahla skupina prepojených spoločností Arimex v roku 2020 tržby 205 mil. EUR.

Spoločnosť môže s hrdosťou konštatovať, že požiadavky kladené na kvalitu práce a zaručenie zdravotnej nezávadnosti komodít splnila a obdŕžala v roku 2003 certifikát podľa ISO 9001:2000, certifikát kontroly kvality GMP a v roku 2010 certifikát na obchodovanie s trvalo udržateľnou biomasou.

Spoločnosť predstavuje pre agrokomplex spoľahlivého obchodného partnera, ktorého orientácia smeruje k poľnohospodárskej prvovýrobe, obchodu s poľnohospodár­skymi produktmi a stáva sa významným stavebným prvkom agrokomplexu EU.

Článok bol publikovaný: 28. 6. 2021

 

 

Pracoviská

Poloha na mape

Galéria

 

Údaje o firme Arimex Bratislava spol. s r.o. boli overené: 22. 6. 2021
Internetový zápis úplný. Uverejnený 20. 6. 2014

Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2020    Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2021   
 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2020 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety