DatabázaČlánkyKľúčové slová

VIPO a.s.

Kategórie

*  Strojárstvo  ›  Stroje, zariadenia a technológie  ›  ... pre iné odvetvia priemyslu
*  Slovenskí výrobcovia  ›  Slovenské strojárstvo

Kľúčové slová

Automatizácia, priemyselnáStroje pre gumárenský priemyselStroje pre pneumatikársky priemysel

Základné informácie

logotype

VIPO a.s.

Výroba strojov pre pneumatikársky a gumárenský priemysel

Gen. Svobodu 1069/4
958 01 Partizánske
Tel.: +421 38 749 3360
E-mail: machinery@vipo.sk
Web: www.vipo.sk

IČO: 31409911
IČ DPH / DIČ: SK2020417630

• výskum, vývoj a výroba strojov a elektronických systémov
• výroba strojov pre pneumatikársky a gumárenský priemysel
• strojno - technologické systémy pre manipuláciu a automatizáciu výrobných procesov

Výskum, vývoj a výroba strojov a elektronických systémov

Naša spoločnosť pôsobí na trhu už roku 1974. Počas tohto obdobia si upevnila stabilnú pozíciu na trhu, ktorú si udržiava aj v náročnom konkurenčnom prostredí.

V súčasnosti je z hľadiska objemu najvýznamnejšou podnikateľskou aktivitou VIPO a. s. výskum, vývoj a výroba strojov a elektronických systémov. Za dobu svojej existencie sa sortiment strojárenských produktov firmy transformoval od strojov a zariadení pre obuvnícky priemysel na strojno- technologické systémy na prípravu komponentov pneumatík a stroje na opracovanie a montáž komutátorových uhlíkových kief pre elektrické motory.

Ďalšou významnou časťou činnosti VIPO a. s. je chemický výskum a výroba so špecializáciou na gumárenskú chémiu a chémiu adhezív. Chemická výroba firmy sa koncentruje hlavne na tavné, disperzné a rozpúšťadlové lepidlá.

V roku 2012 bol zriadený odbor skúšobníctva a polymérov. V oblasti skúšobníctva sa odbor zameriava na posudzovanie zhody osobných ochranných prostriedkov ako osoba k tomu autorizovaná a notifikovaná. Oddelenie skúšobníctva je kompetentné na skúšanie a posudzovanie materiálov kožiarskeho, galantérneho, kožušníckeho a obuvníckeho priemyslu v súlade s požiadavkami príslušných technických noriem. Skúšobné laboratória a certifikačný orgán na výrobky sú akreditované Slovenskou národnou akreditačnou službou.

*V oblasti polyméro*v sa odbor zameriava na výskum a vývoj prírodných polymérov rastlinného a živočíšneho pôvodu pre priemyselné aplikácie.

Odbor Stroje a elektro spoločnosti VIPO a.s. prezentuje vysoká kvalita výrobkov a služieb, ktoré sú vytvárané vysoko kvalifikovanými konštruktérmi, softvérovými inžiniermi a ďalšími špecialistami. Neustálim zvyšovaním nárokov na komplexnosť a odbornosť odvádzanej práce dosahujeme aplikovaním moderných postupov a zavádzaním novátorských technológii a prvkov v oblasti stroje a zariadenia pre prípravu polotovarov automobilových plášťov, uhlikársky priemysel a pre automobilový priemysel.

Pracoviská:
VIPO a.s. – office
Gen. Svobodu 1069/4
958 01 Partizánske
tel: +42138 749 3360
e-mail: machinery@vipo.sk
www.vipo.sk

VIPO a.s. – výrobná prevádzka
Nitrianska 1822
958 01 Partizánske
www.vipo.sk

Článok bol publikovaný: 13. 10. 2022

 

Poloha na mape

Galéria

 

Údaje o firme VIPO a.s. boli overené: 4. 10. 2022
Internetový zápis úplný. Uverejnený 4. 10. 2022

Ročenka Energetika Strojárstvo 2023

Počet návštev. Minulý rok: 475, Tento rok: 90, Tento mesiac: 37, Dnes: 2

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2023 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety