DatabázaČlánkyKľúčové slová

Vinárstvo J & J Knápek

Kategórie

*  Potravinárstvo  ›  Slovenské potraviny  ›  Alkoholické nápoje, vína
*  Potravinárstvo  ›  Potraviny, nápoje a potravinárske prísady  ›  Nápoje alkoholické

Kľúčové slová

Vinohradníctvo, vinárstvo

Základné informácie

logotype

Vinárstvo J & J Knápek

Rodinné vinárstvo, pestovanie hrozna, výroba a predaj vína

962 55 Rykynčice 214
Mobil: +421 907 072 822
Mobil: +421 905 834 575
E-mail: vinojek@vinojek.sk
Web: www.vinojek.sk
Facebook
IČO: 33281076
IČ DPH / DIČ: SK1020606807
Objednávateľ: Vinojek – Jaroslav Knápek

Kontaktné osoby

Jaroslav Knápek - majiteľ

Slovenské víno s moravskou dušou

Vinárstvo Vinojek je menšie vinárstvo, ktorého zakladateľom je Jaroslav Knápek. Narodil sa v malebnej vinohradníckej obci Vrbice na južnej Morave do rodiny vinárov. Vinárstvo mal v krvi, preto aj napriek tomu, že sa presťahoval na Slovensko, vinárstvo ho stále ho priťahovalo.

V roku 2000 odkúpil vinohrad v obci Rykynčice a začala sa ťažká, no krásna cesta za vlastným vínom.

Všetky vína sú vyrobené metódou riadeného kvasenia a vďaka novým technologickým postupom si zachovávajú svoj výrazný odrodový charakter, čistú vôňu a sviežu lahodnú chuť. Určené sú hlavne pre náročných konzumentov, ale tiež pre nevšedné príležitosti. Ochutnal ich aj Ján Pavol II. pri príležitosti jeho návštevy Banskej Bystrice v roku 2003. V súčasnosti vinárstvo obhospodaruje 25 ha viníc s bohatou odrodovou skladbou 11-tich odrôd. Zvláštnu pozornosť si zaslúžia vinohrady, ktoré sa rozprestierajú v Hontianskom vinohradníckom rajóne, v lokalite obce Rykynčice, na hrebeňoch Krupinskej planiny v nadmorskej výške cca 300 m.

Planina je pozostatkom činnosti vyhasnutej sopky Sitno. Vinohrady patria k výnimočným zjavom vo vinohradníctve, pretože sú na Slovensku jedinou náhornou vrchovinou, kde sa už niekoľko storočí nepretržite pestuje vinič. Odborníci prirovnávajú podmienky pestovania k Tokajskej oblasti. . Sopečné podložie vplýva na farbu vína. Biele vína sú svetlejšie a červené majú naopak výraznú tmavú farbu. Vína z tejto oblasti sa vyznačujú výraznou mineralitou a ovocnosťou jednotlivých odrôd. Taktiež ku kvalite a jedinečnosti vín prispieva, že vo výsadbe sú použité ešte staré pôvodné klony jednotlivých odrôd.

Firma VINOJEK už 30 rokov na slovenskom trhu ponúka kvalitné slovenské vína, v ktorých je zapísaná duša moravských predkov.

Degustácie

Degustácie vín vedú skúsení someliéri, ktorí vám k vínam podajú odborný výklad. Pokiaľ budete mať záujem, prevedú vás aj našimi výrobnými a prezentačnými priestormi. Dozviete sa, ako a v akom prostredí sa vyrábajú vína firmy VINOJEK. K degustácii vín vám radi zabezpečíme občerstvenie zo studenej i teplej kuchyne. V prípade otázok či záujmu o degustácie v našich priestoroch nás kontaktujte na vinojek@vinojek.sk

Naša firma je zakladajúcim členom OZ Eko IPROVIN Slovakia, čo je Združenie vinohradníkov a vinárov Slovenska, ktoré produkuje hrozno a víno prísne ekologicky orientovanou technológiou:

• ochranná známka ekologického produktu,
• špičkové vína bez rezíduí pesticídov a cudzorodých látok,
• minimálne zaťaženie krajiny hnojivami a pesticídmi,
• návrat prírody do poľnohospodárskej krajiny,
• zodpovednosť za zdravie a životné prostredie,
• partnerstvo s prírodou.

Článok bol publikovaný: 7. 7. 2023

 

Poloha na mape

Galéria

 

Údaje o firme Vinárstvo J & J Knápek boli overené: 7. 7. 2023
Internetový zápis úplný. Uverejnený 7. 7. 2023

Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2023

Počet návštev. Minulý rok: 523, Tento rok: 244, Tento mesiac: 36, Dnes: 1

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2024 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety