DatabázaČlánkyKľúčové slová

VÍNO - MASARYK s.r.o.

Kategórie

*  Potravinárstvo  ›  Potraviny, nápoje a potravinárske prísady  ›  Nápoje alkoholické
*  Potravinárstvo  ›  Slovenské potraviny  ›  Alkoholické nápoje, vína

Kľúčové slová

Slovenské vínaSlovenský výrobcaSPPK RK SenicaVína, sekty, aperitívyVinohradníctvo, vinárstvo

Základné informácie

logotype

VÍNO - MASARYK s.r.o.

Výroba a predaj akostných a prívlastkových vín

Sasinkova 2333/18A
909 01 Skalica
Tel.: +421 34 660 1271 - kancelária
Tel.: +421 34 664 6960 - predajňa
Mobil: +421 903 552 664 - predajňa
Mobil: +421 914 148 256
E-mail: vino-masaryk@vino-masaryk.sk
Web: www.vino-masaryk.sk
Facebook
IČO: 34143009
IČ DPH / DIČ: SK2020379526

Činnosť:

• výroba a predaj kvalitných slovenských vín bez použitia stabilizátorov
• ponúkame darčekové obaly, stojany na víno a knihy o víne
• poskytujeme rozvoz vín k odberateľom zadarmo
• možnosť objednania ochutnávky vín u nás alebo mimo firmy
• nákup aj cez e-shop na webe

Vinárstvo MASARYK ze Skalice

Pôda. Voda. Slnko. Ker viniča.
Poctivá ľudská práca. Kvalitné hrozno.
Láska k vínu. Nápoj bohov. VÍNO.
Dobrí ľudia. Veselá myseľ. Pekná pieseň.
Chutné jedlo. VÍNO.
Bože, ďakujeme ti, že si nás obdaril týmto nevšedným iskriacim mokom
a môžeme ho v zdraví užívať plnými dúškami (hovoriac si: sme ľudia).

. . .

Firma VÍNO-MASARYK ® s.r.o. vznikla v roku 1996 na podnet p. Alojza Masaryka, ktorý mal 30-ročnú skúsenosť s vinohradníctvom a vinárstvom.

So svojimi spoločníkmi založili teraz už známu firmu v starobylom kráľovskom meste Skalica. Zaumienil si, že naučí Slovákov rozoznávať a piť kvalitné víno najmä domáce, lebo to čo máme doma sa často podceňovalo. Cesta k tomu však bola dlhá a namáhavá, čo nikto nepochopí kto sám nepodnikal.

Najskôr sme začínali v malom s dvomi pracovníkmi v súkromnej „búde“ p. Masaryka. Postupne sa však dopyt po našom víne rozšíril, zákazníci si zvykli aj na značku a typickú kvalitu vín z tejto oblasti. Hľadali sa preto nové vyhovujúcejšie priestory pre výrobňu vína, sklad a predajňu. Našli sme peknú budovu v centre mesta, pribudli postupne aj pracovníci. Alojz Masaryk dáva ducha vínu aj ochutnávkam, ktoré veľmi často robí u nás na firme, kde máme aj priestory na posedenie, alebo mimo firmy na rôznych degustáciách, firemných dňoch a pod., kde je vždy vítaným spestrením pohár dobrého vínka od Masaryka. Sme veľmi poctení, keď sa u nás milovníci vína cítia príjemne a radi sa vracajú.

Snažíme sa poskytnúť čo najlepší servis bežným zákazníkom, ale aj naším odberateľom, ktorí od nás vína berú do svojich prevádzok a ďalej šíria jeho dobré meno. Zásadne nás nenájdete v supermarketoch, ale len v hoteloch, reštauráciách, obchodíkoch s vínom a darčekovými predmetmi, vinárniach a vínotékach. Orientujeme sa na kvalitu, nie na kvantitu. Vyrábame každoročne veľa druhov vín, ale v menších množstvách. Na ponukovom liste ich máme bežne 20–35 druhov. Biele, červené, ružové, tieto máme akostné, neskoré zbery, výbery z hrozna, bobuľové výbery aj hrozienkové výbery. Sú to špeciálne vína určené pre fajnšmekrov, ale vyberie si tu chuťovo aj cenovo každý. Dopestujeme si svoje hrozno v Skalických vinohradoch a časť dovážame z Južného Slovenska, kde je krásne slnečno, čo hroznu prospeje a potom sú z neho vynikajúce vína s prírodnou sladkosťou.

Víno vyrábame prírodné bez chemikálií a rôznych prímesí, ktoré zásadne nepoužívame. V rôznych výskumoch sa zistilo, že pôda kde sú zasadené vinohrady v Skalici je veľmi špecifická na Slovensku. Výhodná je hlavne pre červenú odrodu Frankovka modrá, ktorá obsahuje veľa antioxidantov a iných prospešných látok.

Pozývame vás na ochutnávku našich vín, či už u nás na firme, alebo niekde vo vašom okolí a dúfame, že si pochutnáte a nájdete odrodu, ktorá vám vyhovuje, lebo koľko ľudí, toľko chutí a každému sa určite nezavďačíme.

„Tak na zdraví !“

Článok bol publikovaný: 15. 6. 2022

 

Lokalita

Poloha na mape

Galéria

 

Údaje o firme VÍNO - MASARYK s.r.o. boli overené: 15. 6. 2022
Internetový zápis úplný. Uverejnený 28. 5. 2018

Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2020    Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2021    Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2022   
 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2020 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety