DatabázaČlánkyKľúčové slová

PROGAST, spol. s r.o.

Kategórie

*  Potravinárstvo  ›  Slovenské potraviny  ›  Pochutiny, prísady, koreniny
*  Potravinárstvo  ›  Potraviny, nápoje a potravinárske prísady  ›  Potravinárske prísady

Kľúčové slová

Koreniny, koreninové zmesyPotravinárske prísadyPotraviny - aditívaSlovenský výrobca

Základné informácie

logotype

PROGAST, spol. s r.o.

Výroba a distribúcia koreninových zmesí a potravinárskych technologických prípravkov

Krajinská cesta 18
821 07 Bratislava
Tel.: +421 2 4319 1106
E-mail: progast@progast.sk
Web: www.progast.eu
Web: www.e-progast.cz
Facebook
IČO: 17308429
IČ DPH / DIČ: SK2020294397

• korenia, zmesi korenín, extrakty korenín, marinády, rastlinné a živočíšne bielkoviny, instantné bujóny a omáčky
• technologické prípravky pre použitie v potravinárstve a v gastronómii podľa tradičných receptúr potravinárskej výroby
• poradenstvo a kompletný technologický servis zameraný na výrobu mäsových výrobkov, vypracovanie receptúr, výrobných postupov a ekonomických analýz

Výrobky pre gastronómiu a mäsopriemysel

PROGAST ponúka zákazníkom doma i v zahraničí korenia, zmesi korení a technologické prípravky pre použitie v potravinárstve i v gastronómii. Ponúkané prípravky sú pripravované podľa tradičných receptúr potravinárskej výroby, ale samozrejmosťou je aj ich úprava podľa chuťových zvyklostí či priania zákazníkov s garanciou jedinečnosti.

Výrobky pre gastronómiu

V gastronomických prevádzkach umožňujú prípravky z našej ponuky zjednodušenie a urýchlenie prípravy pokrmov, rozšírenie sortimentu o pokrmy medzinárodnej kuchyne vrátane nových trendov, úsporu práce pri zachovaní maximálnej kvality. Pre gastronomické prevádzky ponúkame rôzne druhy prírodného korenia a koreniacich zmesí, obaľovacie prípravky, bujóny, omáčky a šťavy pod mäso, marinády, polievkové dochucovadlá a prísady, tekuté koreniace omáčky. Uvedené výrobky dodávame širokému spektru zákazníkov z oblasti gastronómie, cateringu a maloobchodu.

Prírodné korenie a bylinky

Kompletný sortiment prírodného korenia a byliniek dovážame z produkčne najkvalitnejších oblastí sveta. Laboratórna kontrola zabezpečuje zdravotnú nezávadnosť a požadovanú vysokú kvalitu jednotlivých komodít.

Koreniace zmesi a prísady

Koreniace zmesi sa pripravujú z najkvalitnejších surovín dovezených z rôznych krajín od osvedčených dodávateľov, garantujúcich požadovanú potravinársku kvalitu a funkčnosť. Sú zostavované na základe osvedčených alebo novovyvinutých receptúr, často i na želanie zákazníka. Prinášajú vynikajúci základ pre zdravé varenie a gurmánsky pôžitok z jedla.

Tekuté marinády

Sú kompletným polotekutým ochucovacím prípravkom. Bez chemickej konzervácie, vyrobené na báze korenia, rastlinného oleja a extraktov. Vyznačujú sa nízkym dávkovaním a širokým spektrom použitia. Sú vhodné na grilovanie, pečenie či dusenie i na bežnú prípravu na panvici. Dodávané sú v rôznych chuťových a farebných variáciách.

Sypké marinády

Predstavujú efektívne a spoľahlivé riešenie pri nakladaní s polotovarmi určenými na grilovanie. Obsahujú technologicky a chuťovo účinné látky vrátane soli, ktoré marinovaným produktom dodávajú všetko potrebné na následné tepelné opracovanie.

Instantné bujóny

Rôzne druhy našich instantných bujónov sú určené na jednoduchú prípravu polievok alebo dochutenie či doladenie chute hotových jedál. Pre školské stravovanie sme vyvinuli rad bujónov bez pridaného glutamanu.
.

Instantné omáčky a šťavy (tiež vo forme olejovej pasty)

Vynikajú jednoduchosťou a efektívnosťou prípravy a variabilitou použitia v celom spektre gastronomických prevádzok. Použité prírodne identické suroviny dodávajú hotovým pokrmom charakter domácej kuchyne.
.

Obaľovacie prípravky

Predstavujú širokú škálu cestíčok a strúhaniek, ktoré sa líšia farbou, zrnitosťou i chuťou. Sú vhodné na obaľovanie mäsa všetkých druhov, syrov, zeleniny, ovocia atď.
.

Ochucovadlá a pomocné prípravky

Tekuté koreniace omáčky pomáhajú pri dosiahnutí požadovanej chute hotových pokrmov. Technologické prípravky pomáhajú dosiahnuť úsporu práce, energie a surovín pri zachovaní požadovanej kvality hotových pokrmov.

Výrobky pre mäsopriemysel

Výsledkom neustálej inovácie je široká ponuka výrobkov pre mäsopriemysel. Tieto naše výrobky zaručujú spracovateľom mäsa jednoduchosť výroby, efektívnosť, stálu garantovanú kvalitu, chutovú vyrovnanosť, predĺženie trvanlivosti a konkurencieschop­nosť na trhu. Základom je vždy individuálny prístup firmy i schopnosť riešiť konkrétnu úlohu pre konkrétneho zákazníka.

Mäsové výrobky

Krájateľné, roztierateľné, určené na ohrievanie, konzumovateľné za studena, z rôznych druhov mäsa, údené, varené, pečené, vyrobené studenou cestou, trvanlivé, určené na rýchlu konzumáciu, v rôznych obaloch či bez obalov.

Mäkké salámy, drobné a pečené mäsové výrobky

Nárezové salámy a mozaiky údené a varené alebo len varené, párky, klobásy, pečené mäsové bochníky – vyrobené z jemne alebo hrubšie mletého mäsa, vody, soli, korenia a ďalších prísad, prípadne s obsahom rôznych mäsových a nemäsových vložiek.
.

Šunky dusené, varené, údené a varené

Pripravené z malých kúskov mias, ucelených kusov mias, údené varené mäsá z anatomických časti s kosťami a bez kostí. Predpripravené s lákom v bežnej miešačke alebo nastrekované lákom a masírované vo vákuových tumbleroch, plnené do umelých obalov, tepelne opracované vo formách, sieťkach, bez obalov len zavesené alebo vyformované a varené v špecialnych fóliach.

Špeciálne mäsové výrobky

Určené najmä na prípravu nárezov, sú charakterom výroby vrátane výberu suroviny zvlášť blízke šunkovým výrobkom. Vyrobené z rôznych anatomických častí bez kosti, prípadne menších kúskov mias, varené, údené a varené, korenené dekoračným korením, farbené v kuléri, tepelne spracované v sieťkach, umelých obaloch, formách, alebo zavesené bez obalu.

Paštéty a nátierky

Varené v prírodných a umelých črevách, pečeňové syry tepelne spracované vo formičkách – všeobecne pripravované kutrovaním a miešaním za tepla alebo za studena.
.

Trvanlivé mäsové výrobky

Základným kritériom kladeným na trvanlivé krájateľné salámy a klobásy – vyrábané studenou cestou alebo tepelne spracované údením a varením – je zachovanie si stálej kvality i pri ďalšom skladovaní za bežných teplôt.

Mäsové konzervy a polokonzervy

Vďaka moderným materiálom a technológiám je výber sortimentov značný: šunky a údeniny pasterilizované ako polokonzervy, šunky sterilizované, sterilizované kúsky mäsa vo vlastnej šťave a s prídavkom láku, hotové jedlá, mleté mäsá typu lunchmeat, nátierky a paštéty, výrobky na báze mäsa, vnútornosti, ich kombinácie a kombinácie mias a vnútorností so zeleninou či omáčkami.

Článok bol publikovaný: 15. 3. 2022

 

Poloha na mape

Galéria

 

Údaje o firme PROGAST, spol. s r.o. boli overené: 16. 3. 2022
Internetový zápis úplný. Uverejnený 15. 3. 2022

Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2022   
 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2020 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety