DatabázaČlánkyKľúčové slová

OVOSAD spol. s r.o.

Kategórie

*  Poľnohospodárstvo  ›  Poľnohospodárska prvovýroba  ›  Rastlinná výroba
*  Potravinárstvo  ›  Slovenské potraviny  ›  Ovocie, zelenina, zemiaky

Kľúčové slová

Džemy, lekváre, marmeládyJablká, samozber jabĺkMarhuleOvocinárstvoOvocné šťavy, sirupyPoľnohospodárske produktySamozberSlivky, pestovanie sliviekSPPK RK Trenčín

Základné informácie

logotype

OVOSAD spol. s r.o.

Ovocinárstvo, pestovanie BIO: čerešní, višní, sliviek, ríbezlí, černíc, šipiek, aronie, jabĺk, hrušiek

Jablonská 9015
907 01 Myjava
Mobil: +421 905 434 691
Mobil: +421 917 909 372
E-mail: ovosad@gmail.com
Web: www.ovosad-myjava.webnode.sk
FacebookInstagram
IČO: 36318701
IČ DPH / DIČ: SK2020189622
Objednávateľ: OVOSAD spol. s r.o.

Pestujeme ovocie s láskou

Už za čias Márie Terézie sa vozili slivky a hrušky z Myjavy až na Viedenský dvor. Naša spoločnosť vznikla v roku 2001, ale len nadviazala na dlhoročnú tradíciu pestovania ovocia v regióne.

Sme rodinná firma, ktorá obhospodaruje 190 ha ornej pôdy na ktorej sa pestujeme hlavne obilniny ako pšenica, špalda, tritikale a iné alebo strukoviny hrachy či iné plodiny. Ovocné sady sú na výmere 150 ha rozmiestnené v okolí mesta Myjava. Pestujeme najmä: čerešne, višne a slivky. Ďalej na menších výmerách máme: hrušky, marhule a drobné ovocie ako sú černice, červené a čierne ríbezle, arónia a šípky.

Všetka naša produkcia je BIO, to znamená, že ovocie pestujeme v súlade so správnou ekologickou praxou, t.j. nepoužívame herbicídy ani iné chemické prípravky na ochranu rastlín. Môžeme používať iba ekologické prípravky alebo rôzne výluhy z rastlín či rias.

Na našu produkciu máme certifikát od kontrolnej organizácie, ktorá dohliada na všetky naše činnosti.

Kúpili sme aj starý jabloňový sad, v ktorom sú zastúpené hlavne staré odrody ako sú Jonathan, Malinové, Ontario, Starkinson, Golden Delicius – jablká z tohto sadu sú v kvalite na detské výživy a preto ich využívame hlavne na výrobu našich ovocných štiav a iných výrobkov.

Ovocie oberáme podľa objednávok buď čerstvé priamo k zákazníkovi, t.j. priamo zo dvora alebo na trhy, poprípade v priebehu júna a júla sa uskutočňuje samozber na čerešne, slivky, višne a ríbezle.

Ďalej časť produkcie si nechávame spracovať na rôzne výrobky ako sú šťavy, lekváre, kompóty či vína. Lekváre a šťavy sú robené tradičnými spôsobmi bez pridania cukrov, vody a konzervačných lá­tok.

Článok bol publikovaný: 29. 5. 2024

 

Lokalita

Poloha na mape

Galéria

 

Údaje o firme OVOSAD spol. s r.o. boli overené: 15. 5. 2024
Internetový zápis úplný. Uverejnený 23. 5. 2024

Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2024

Počet návštev. Minulý rok: 155, Tento rok: 219, Tento mesiac: 56, Dnes: 2

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2024 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety