DatabázaČlánkyKľúčové slová

Mäso ZEMPLÍN, a.s.

Kategórie

*  Potravinárstvo  ›  Slovenské potraviny  ›  Mäso, mäsové výrobky
*  Potravinárstvo  ›  Potraviny, nápoje a potravinárske prísady  ›  Potraviny živočíšneho pôvodu

Kľúčové slová

Mäso - výroba a spracovanieMäso, mäsové výrobkySlovenský výrobca potravín

Základné informácie

logotype

Mäso ZEMPLÍN, a.s.

Výroba mäsa a mäsových výrobkov, vlastný chov HD

Užhorodská 86
071 01 Michalovce
Tel.: +421 56 6443 144
E-mail: obchodnici@masozemplin.sk
Web: www.masozemplin.sk
Facebook
IČO: 36205915
IČ DPH / DIČ: SK2020040583

Kontaktné osoby

.....

Moderná mäsovýroba na Východe

Firma Mäso Zemplín a.s. vznikla v roku 2001 a nadviazala na činnosť existujúceho mäsokombinátu v okrese Michalovce, ktorý bol vybudovaný v roku 1994.

Významným obdobím firmy Mäso Zemplín a.s. bolo obdobie rokov 2003 – 2004 v čase vstupu Slovenska do Európskej únie, kedy bol závod rekonštruovaný a splnil podmienky Európskej únie určené pre spracovateľské podniky. Z regionálneho mäsokombinátu sa podarilo spoločným úsilím zamestnancov a vedenia vybudovať moderný mäsokombinát.

Hlavnou činnosťou spoločnosti je porážka jatočných zvierat, výroba mäsa a mäsových výrobkov. Treba pripomenúť aj výber kvalitných jatočných zvierat, ktoré prichádzajú na porážku z BIO fariem s vysokým dôrazom na ekológiu. Dlhodobým cieľom výroby mäsových výrobkov je vyrábať celý sortiment na báze mäsa, pričom už v súčasnosti naša spoločnosť nepoužíva pri výrobe hydinový separát, sóju, vlákninu a rôzne náhrady. V súčasnosti sa snažíme odstrániť resp. obmedziť používanie polyfosfátov a vysoký dôraz kladieme na detailný výber spracovanej suroviny.

Realizovanie svojej produkcie zabezpečujeme u zmluvných obchodných partnerov a v sieti vlastných predajní v Košickom a Prešovskom kraji a v obchodnom reťazci Kaufland po celom Slovensku.

Rozhodnutím Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR 2004 po predchádzajúcej hygienickej previerke štandardov EÚ získala spoločnosť exportnú oválnu pečiatku SK 618, ktorá dovoľuje vyvážať mäso a mäsové výrobky na trhy členských štátov Európskej únie.

Spoločnosť od roku 2005 uplatňuje pri výrobe mäsa a mäsových výrobkov zásady správnej výrobnej praxe a zásady HaCCP (Hazard Analysis and Critical Control Point) – kontrolný systém na účinné zaistenie zdravotnej bezpečnosti produkcie, ktorým neustále zvyšuje tlak na spätnú kontrolu hygieny výroby, dodržiavanie veterinárnych podmienok a kvalitu.

Následne v marci 2008 bola spoločnosť preverená, certifikovaná a vyhovela požiadavkám ISO 22000:2005 pre svoju činnosť. Platnosť certifikátu podlieha každoročnej kontrole v dohľadovom audite.

Keďže naša spoločnosť úzko spolupracuje s BIO farmami na Slovensku, vlastní každoročne preverovaný certifikát NATURALIS-SK, pre BIO porážku (BIO hovädzie štvrte), pre BIO rozrábku (BIO delené hovädzie mäso) a BIO mäsové výrobky.

Dňa 25. 6. 2010 oprávnená organizácia NATUR-PACK vydala spoločnosti certifikát č. 02096 o plnení povinnosti spätného odberu, zhodnotenia a recyklácie odpadov z obalov uvedených na trh v SR v súlade s platnou legislatívou.

Spoločnosť posilňuje svoju hodnotu prostredníctvom komunikácie s trhom a značné úsilie venuje inovácii produktov. Cieľom inovácií je aj výroba BIO produktov a výroba mäsové nátierky s možnosťou vyhovieť čo najširšiemu okruhu zákazníkov. Trendom je vyrábať výrobky tradičných chutí z hľadiska regionálnych zvyklostí s vysokým percentom podielu mäsových častí vo výrobku.

Hlavným výrobným programom spoločnosti je:

Porážka hovädzieho dobytka (BIO a konvenčné)

Výroba výsekového a výrobného mäsa:

• bravčového surové mäso
• hovädzieho surové mäso (BIO a konvenčné)
• vnútornosti

Výroba mäsových výrobkov:

• Mäsové výrobky bez konzervačných látok
• Párkoviny
• Klobásy
• Šunky a nárezy
• Salámy
• Zabíjačkové špeciality
• Škvarená výroba
• Slaniny a údeniny
• Nátierky a peny
• Gril špeciality

Výroba nátierok

• spúšťame výrobu nátierok z hovädzieho, bravčového a hydinového mäsa podľa tradičných receptúr

Predajne
  • ul. Saleziánov 1285, Michalovce

    Telefón: +421 903 319 325

  • Strojárska 25/24, Snina, Centrum

    Telefón: +421 911 609 071

Článok bol publikovaný: 4. 5. 2023

 

Poloha na mape

Galéria

 

Údaje o firme Mäso ZEMPLÍN, a.s. boli overené: 30. 3. 2023
Internetový zápis úplný. Uverejnený 21. 4. 2023

Ročenka Poľnohospodárstvo Potravinárstvo 2023

Počet návštev. Tento rok: 1543, Tento mesiac: 10, Dnes: 1

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2023 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety