DatabázaČlánkyKľúčové slová

KÚPELE LUČIVNÁ a.s.

Kategórie

*  Cestovný ruch  ›  Wellness, kúpele, agroturistika  ›  Kúpele
*  Export  ›  Cestovný ruch  ›  Kúpele, Wellness
*  Cestovný ruch  ›  Cestovanie a dovolenka  ›  Dovolenka na Slovensku

Kľúčové slová

Kúpele a liečebné pramene

Základné informácie

logotype

KÚPELE LUČIVNÁ a.s.

Kúpeľná starostlivosť pre deti a dospelých

059 31 Lučivná 290
Mobil: +421 918 110 324
E-mail: tkl@tkl.sk
Web: www.tkl.sk
Facebook
IČO: 31714480
IČ DPH / DIČ: SK2021280294
Objednávateľ: KÚPELE LUČIVNÁ a.s.

Kontaktné osoby

Ing. Lukačková Katarína +421918 110 324 , lukackova@tkl.sk
Erich Baranec - prevádzkový manažér, baranec@tkl.sk

• Kúpeľná starostlivosť pre pacientov od 0 do 99 rokov
• Netuberkulózne ochorenia dýchacích ciest u pacientov do 18. roku veku
• Netuberkulózne ochorenia dýchacích ciest u pacientov po dovŕšení 18. roku veku
• Choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou do 18. roku
• Postcovidový syndróm

Kľúčové slová: kúpele a liečebné pramene, kúpele, kúpele v Tatrách, rodinné kúpele, detské kúpele, respiračné ochorenia, detská obezita;

KÚPELE LUČIVNÁ, alebo miesto, kde každý nádych lieči

KÚPELE LUČIVNÁ – kalendár pre liečbu

Indikačný zoznam pre kúpeľnú liečbu

História Kúpeľov Lučivná sa píše už od roku 1872, kedy ich založil miestny statkár Donáth IV. Várady – Szakmáry. Za sebou teda majú už vyše 147 ročnú históriu a tradíciu. Pôvodne boli zamerané na liečbu tuberkulózy u detí a dospelých, avšak postupným vymiznutím ochorenia sa transformovali na kúpeľné zariadenie so zameraním na liečbu respiračných ochorení netuberkulózne­ho tipu.

Vďaka nadmorskej výške 816 m.n.m, nádhernej prírode s ihličnatými lesmi a širokej palete procedúr ich dobré meno pretrváva a získava si stále väčšiu obľubu u detí i dospelých. Starostlivo monitorovaný a vyhodnocovaný zdravotný prínos, efektivita v zmysle prevencie v kombinácii s profesionálnym a skúseným personálom a rodinnou atmosférou prinášajú ročne viac ako 2500 pacientom zdravie, stabilizáciu zdravotného stavu a zásobu imunity pre nasledujúce obdobie v domácom prostredí. Zdravie, radosť a veselý smiech detí ozývajúci sa z viac ako 50 atrakcií, ktoré vypĺňajú voľný čas našich pacientov sú tou najväčšou odmenou pre celý tím Kúpeľov Lučivná.

Špecializovaný a skúsený zdravotnícky personál z oblasti rehabilitácie, balneológie, imunológie či všeobecného lekárstva je pacientom k dispozícii celoročne. Veselí, kreatívni a milí animátori voľného času sa zase postarajú o zmysluplné a zábavné trávenie voľného času mimo školské a zdravotno liečebné procedúry.

O hladné brušká sa v Kúpeľoch Lučivná starajú milé tety kuchárky a kuchári v úzkej spolupráci s diétnou sestrou, ktorá optimálne prispôsobí stravovací režim v prípade zdravotných požiadaviek a obmedzení. Pre pacientov, sprievod a rodičov je samozrejme k dispozícii čajovňa a reštaurácia Bonsaj kde si môžu naši hostia príjemne posedieť občerstviť sa a chutne si zajesť slovenskú klasiku alebo obľúbenú taliansku pizzu aj v bezlepkovom režime.

Exteriérové ihriská od volejbalového cez tenisové kurty až po paintball či footgolf, bicykle, kolobežky a športové náčinie od výmyslu sveta sú v areáli kúpeľov k dispozícii samozrejme zadarmo. Vnútorný bazén a wellness slúžia samozrejme na liečebné účely no sú k dispozícii vo večerných hodinách aj pre relax a zábavu. V zime naši návštevníci radi navštevujú ľadovú plochu s vybavením a nočným osvetlením, lyžiarsky svah či snowtubingovú drá­hu.

Máme radosť keď rodičia i deti spolu trávia čas pri športovo zábavných aktivitách na čerstvom vzduchu a majú možnosť vyskúšať si lyžovanie, korčuľovanie, bežkovanie či snowboarding. U nás, ako nám zvyknú naši návštevníci priznať, okúsili nový šport a pokračujú v ňom i v domácich podmienkach. Prínos jednotlivých aktivít, ktoré sa snažíme organizovať a orientovať v maximálnej možnej miere v exteriéry v kombinácii so správne a individuálne nastavenými procedúrami, je viditeľný a merateľný či už na základe subjektívneho pocitu alebo objektívneho nálezu ošetrujúceho lekára.

Klimatoterapia, balneoterapia, liečebná gymnastika, elektroliečba, svetlo liečba, sauny, floating, inhalácie a mnoho iného ponúkajú v rámci procedúr Kúpele Lučivná. Rok čo rok sa k nám naši pacienti vracajú a pribúdajú noví aj na základe referencií či odporúčania lekárov.

Kúpeľný pobyt je na základe indikácie akou je bronchiálna astma, chronická bronchitída, recidivujúce katary horných dýchacích ciest, sinobronchitída, dermorespiračný syndróm, alergická nádcha a stavy po zápale pľúc hradený z verejného zdravotného poistenia na 21 alebo 28 dní.

Kúpele Lučivná sú zmluvným partnerom VšZP, Dôvery a Unionu, pričom návrh na kúpeľnú liečbu Vám vypíše všeobecný lekár pre deti a dorast, imunológ, alergiológ alebo pľúcny lekár či chirurg podľa zdravotného stavu a indikácie. Tip a štandard ubytovania je možný až v 8 kúpeľných domoch rôzneho štandardu a vybavenia. Vybrať si môžete na základe preferencií a možností, ktoré máte a orientačnú cenu či doplatok si viete vypočítať veľmi jednoducho na stránke www.tkl.sk/…k/kalkulačka.

Kúpeľný pobyt hradený z verejného zdravotného poistenia u nás môžu absolvovať pacienti od 3 – 18 rokov s respiračnými ochoreniami netuberkulózneho tipu, pričom od januára 2020 sme rozšírili starostlivosť aj o dospelú populáciu s respiračnými ochoreniami netuberkulózneho tipu a deti s obezitou. Od marca 2021 je naše zariadenie pripravené poskytnúť starostlivosť pacientom s postcovidovým syndrómom.

Viac informácií nájdete na webovej stránke www.tkl.sk/indikácie alebo telefonicky priamo v prijímacej kancelárii kúpeľov LUČIVNÁ.

Pomohli sme už viac ako 90 000 deťom a radi pomôžeme aj Vám. Tím Kúpeľov Lučivná sa teší na každého verného i nového návštevníka v každom ročnom období, pretože tu každý nádych lieči.

Časté otázky

1. Aká zdravotná poisťovňa hradí kúpeľný pobyt a na koľko dní?

 • Všeobecná zdravotná poisťovňa 21 dní
 • Dôvera 21 dní
 • Union 28 dní

2. Aký čas prejde od vypísania návrhu po schválenie kúpeľného pobytu?

 • Poisťovňa sa Vám vyjadrí do 30 dní.

3. Aký je ďalší postup po schválení poisťovňou?

 • Odporúčame, aby ste telefonicky (0918 110 326, 0918 110 324) alebo mailom (potockova@tkl.sk, lukackova@tkl.sk) kontaktovali priamo prijímaciu kanceláriu v kúpeľoch Lučivná a dohodli si termín nástupu.

4. Viem si vybrať termín nástupu?

 • Po telefonickom dohovore si dohodnete optimálny termín tak, aby kopíroval potreby pri konkrétnej diagnóze.

5. Od akého veku môže ísť dieťa do kúpeľov bez doprovodu rodiča?

 • Od 4 rokov a má 24-hodinový dohľad zdravotnej sestry.

6. Môžu ísť spolu aj súrodenci?

 • Áno, samozrejme, zvyknú byť ubytovaní spolu.

7. Vymešká dieťa školu?

 • Nie, školopovinné dieťa je zaradené podľa osnov domácej školy do skráteného vyučovacieho procesu (4 hodiny), takže nevymešká učivo. Pokiaľ prinesiete učivo, ktoré plánuje trieda vášho dieťaťa prebrať, v kúpeľnej škole s ním bude individuálne prebrané. Výučba prebieha v areáli kúpeľov v súkromnej základnej škole. V prípade potreby je s dieťaťom absolvovaná aj písomná práca, prípadne test, tak ako v domácej škole.

8. Môžem ísť s dieťaťom ako doprovod ja alebo iný rodinný príslušník?

 • Áno, môžete ísť ako samoplatiaci doprovod alebo ako doprovod schválený poisťovňou.
 • Školopovinné deti je však vhodné poslať bez doprovodu, výborne sa adaptujú do vekovo zodpovedajúcej skupiny, posilnia sa ich socializačné sklony, vybudujú si priateľstvá a učia sa zodpovednosti. Deti zvyknú pobyt bez rodičov vnímať veľmi pozitívne.

9. Môžeme prísť dieťa navštíviť počas pobytu?

 • Áno, samozrejme, po dohode s prijímacou kanceláriou a ošetrujúcim lekárom. Je to bežné, že rodičia prídu deti pozrieť aj na celý víkend.

10. Ak má dieťa špeciálnu stravu – diabetes, celiakiu… ako sa bude stravovať?

 • Deťom je na základe zdravotného stavu a informácie od ošetrujúceho lekára nastavený potrebný a vyhovujúci diétny režim vypracovaný diétnou sestrou.

11. Je v kúpeľoch signál pre mobilné telefóny?

 • Áno v celom areáli je mobilné pokrytie
 • V areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie

12. Je potrebné dávať dieťaťu na pobyt peniaze?

 • Dieťa má k dispozícii všetky športové pomôcky a atrakcie zadarmo (bicykel, kolobežka, lopty, tenisové a stolnotenisové rakety, trampolíny, vnútorné a vonkajšie bazény, hokejky, korčule, lyže…)
 • Strava a pitný režim je pre deti zabezpečený celodenne.
 • V areáli je reštaurácia a kaviareň (výlučne pre kúpeľných hostí) takže ak si dieťa chce zakúpiť drobnosť, môže.

13. Ak nemáme možnosť pricestovať autom ako sa dostaneme do kúpeľov?

 • Túto skutočnosť nahlásite pri dojednaní termínu a kúpeľná služba vás privezie z miestnej autobusovej alebo vlakovej stanice do kúpeľov – zadarmo.
 • Rovnako aj pri odchode.

Článok bol publikovaný: 14. 9. 2022

 

Lokalita

Poloha na mape

Galéria

 Vnútorný bazén
Vnútorný bazén
Fitness centrum
Fitness centrum
Telocvičňa pre loptové hry a kolektívne cvičenie
Telocvičňa pre loptové hry a kolektívne cvičenie
Paintball zóna
Paintball zóna
 Zimné aktivity
Zimné aktivity
Liečebná telesná výchova pre rodičov s deťmi
Liečebná telesná výchova pre rodičov s deťmi
Aktivity vo vnútornom bazéne
Aktivity vo vnútornom bazéne
Liečebné domy Limba, Borievka
Liečebné domy Limba, Borievka
Vonkajší bazén so slanou vodou
Vonkajší bazén so slanou vodou
Bazénový areál pre letné mesiace
Bazénový areál pre letné mesiace
Sociálne zariadenie izby/Borievka
Sociálne zariadenie izby/Borievka
Saunový svet
Saunový svet
 Interiér izby v liečebnom dome Borievka
Interiér izby v liečebnom dome Borievka
Relax zóna
Relax zóna
Areál kúpeľov z vtáčej perspektívy
Areál kúpeľov z vtáčej perspektívy
 

Údaje o firme KÚPELE LUČIVNÁ a.s. boli overené: 14. 9. 2022
Internetový zápis úplný. Uverejnený 22. 1. 2020

Ročenka Slovakia 2020Ročenka Slovakia 2021Ročenka Slovakia 2022

Počet návštev. Minulý rok: 568, Tento rok: 404, Tento mesiac: 36, Dnes: 1

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2024 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety