DatabázaČlánkyKľúčové slová

PORFIX - pórobetón, a.s.

Kategórie

*  Stavebníctvo  ›  Stavebné výrobky a systémy  ›  Konštrukčné systémy
*  Stavebníctvo  ›  Stavebné materiály  ›  Stavebné a hutné materiály
*  Slovenskí výrobcovia  ›  Slovenské stavebníctvo

Kľúčové slová

Hrubá stavbaPorfixSlovenský výrobcaStavby - zakladanieStavebné systémyStavebniny, stavebný materiálStropy a stropné materiályStropy, stropné systémyTehlyTvárnice

Základné informácie

logotype

PORFIX - pórobetón, a.s.

Výroba a predaj stavebného systému pre Vašu hrubú stavbu

ul.4. Apríla 384/79
972 43 Zemianske Kostoľany
Tel.: +421 46 5193 330
Tel.: +421 46 5193 101
Infolinka: 0800 10 13 13
E-mail: porobeton@porfix.sk
Web: www.porfix.sk
FacebookYouTubeInstagram
IČO: 31562175
IČ DPH / DIČ: SK2020470023
Objednávateľ: PORFIX - pórobetón, a.s.

Produkty:

• Tvárnice PORFIX Premium
• Tvárnice PORFIX
• Priečkovky PORFIX
• Nenosné preklady PORFIX
• Nosné preklady PORFIX
• U-PROFILY PORFIX
• Stropný systém PORFIX
• Lepidlo PORFIX
• Armovacie koše
• Zakladacia malta
• Murivová nerezová spojka
• Vápenno-pieskové produkty PORFIX AKU
• Lepidlo PORFIX AKU

Predstavenie výrobného závodu v Zemianskych Kostoľanoch

Koliba Štiavnická Anča v Hronskej Breznici

Pánovi Petlušovi sa podarilo zrealizovať nápad starý 12 rokov. V Hronskej Breznici neďaleko rýchlostnej cesty R1 vybudoval reštauráciu Koliba Štiavnická Anča.

Od tých, ktorí postavili drevostavby, mal informácie, že sú háklivé na poveternostné podmienky. Preto sa rozhodol, že kolibu drevom iba obloží a vonkajšie obvodové steny a priečky postaví z PORFIXU.

Na použitie tohto materiálu však mal aj ďalšie dôvody. Presvedčila ho cenová výhodnosť, dobrá manipulácia a presná práca s ním. PORFIX navyše zvolil aj vzhľadom na blízkosť rýchlostnej cesty R1, aby tak mohol lepšie tlmiť hluk a pre svojich hostí vytvoriť tichšie a príjemnejšie prostredie. Dôležitú úlohu zohrala akustika aj tepelnoizolačné vlastnosti.

„Mám postavený dom z PORFIXU a okrem toho som robil viaceré stavby s týmto materiálom, takže odporúčam tento materiál a neplánujem ho meniť za nijaký iný,“ pochvaľuje si pán Petluš. 

„12-ročný sen sa aj vďaka PORFIXu môže stať realitou.“

Koliba štiavnická Anča v Hronskej Breznici

Článok bol publikovaný: 8. 3. 2024

 

Správny výpočet spotreby materiálu z pohodlia Vášho domova

Mať prehľad o finančnej stránke výstavby je jedným zo základných pilierov úspešnej realizácie výstavby. Zlé rozvrhnutie či načasovanie financií poznamená nielen stavbu, ale mnohokrát celý život stavebníka. Potrebné je zrátať a naplánovať všetko. Z toho vyplýva aj potreba výpočtu materiálu, ktorý stavebníci obvykle potrebujú už pri príprave stavby na posúdenie finančnej náročnosti projektu a ako podklad pre získanie úveru. Pri samotnej realizácii stavby po zaobstaraní projektovej dokumentácie je to výpočet spotreby materiálu pre potrebu zakúpenia materiálu na vlastnú realizáciu (svojpomocne) alebo pre uzavretie zmluvy s dodávateľom. Tu ako výrobca stavebného materiálu poskytujeme rôzne služby i bezplatné poradenstvo – medzi iným aj výpočet spotreby materiálu.

Pre výpočet spotreby je nevyhnutná projektová dokumentácia v primeranom rozsahu s dostatočne jasnými základnými údajmi – presný typ materiálu, rozmery, skladba konštrukcií, ich výšky a podobne. Upozorňujeme, že tieto kritéria nespĺňa projektová dokumentácia pre územné konanie. Pri rodinných domoch je to zvyčajne projektová dokumentácia k stavebnému konaniu a pri väčšine stavieb až realizačný projekt. Pre výpočet materiálu PORFIX na zvislé a vodorovné konštrukcie sú to pôdorysy jednotlivých podlaží, zvislé rezy a pohľady. Poučenie nájdete i na našej webovej stránke.

Najčastejšími nedostatkami predkladanej dokumentácie je chýbajúca špecifikácia materiálu (hrúbka, pevnosť, objemová trieda), rozmery otvorov (šírka i výšky otvoru/parapetov), rozmery dispozície a pod.

Pri dodaní úplnej dokumentácie v stanovenom rozsahu Vám vypracujeme výpočet materiálu na nosné murivo, priečky, doplnkový materiál (nosné a nenosné preklady, U-profily, lepidlo) a stropy. Presnosť zodpovedá úrovni spracovania projektovej dokumentácie.

Výpočet materiálu na zvislé konštrukcie – na nosné a nenosné múry – priečky – sa po výbere vhodného sortimentu (projektová dokumentácia, technické parametre a pravidlá použitia) realizuje v troch krokoch:

  1. výpočet plného objemu muriva (dĺžka x výška x hrúbka muriva)
  2. odpočet objemu otvorov (šírka x výška otvoru x hrúbka muriva)
  3. odpočet objemu ostatných konštrukcií v murive (preklady, vence, komíny, stĺpy, …)

Výpočet materiálu vodorovných konštrukcií – stropu – je pri systéme PORFIX realizovaný ako polomontovaná konštrukcia. Realizuje sa v dvoch etapách:

  1. predbežný nápočet sa robí ako prvý, s cieľom stanoviť predbežnú cenu s vysokou presnosťou, dozvedieť sa podstatné informácie o vhodnosti realizácie polomontovaného stropu na danom konštrukčnom systéme. Je jednoduchšou formou výpočtu stropu, ktorá nie je určená pre objednávanie materiálu.
  2. návrh skladby stropu – je podrobný výkres skladby stropu z jednotlivých prvkov s presným okótovaním a jeho vypracovanie je potrebné nechať na odborníka. Stavebník musí zadefinovať všetky potrebné aktuálne údaje – rozmery skutočného vyhotovenia stavby (podstatné sú aj odchýlky 20 mm), i súvisiacich konštrukcií ako schodište, komín, … Tento výkres je podrobný a presný, čomu zodpovedá aj časová náročnosť na vyhotovenie. Vzhľadom na rozsah stropného sortimentu je jeho dostupnosť len na sklade u výrobcu, prípadné zmeny a zámeny sú problematické najmä čo sa týka dopravy.

Túto pomoc pri výstavbe Vášho vysnívaného domova môže získať každý stavebník realizujúci stavbu z komplexného stavebného systému PORFIX bezplatne pri splnení podmienky poskytnutia požadovaných podkladov. Výhodné je získať pomoc priamo, kontaktom stavebníka s výrobcom, z pohodlia domova prostredníctvom našej webovej aplikácie, čím sa šetrí čas a zlepšuje tok informácií.

Stavebník musí zadefinovať rozmery skutočného vyhotovenia stavby i súvisiacich konštrukcií.

Pre správny a presný výpočet spotreby materiálu je nevyhnutné dodanie správnych podkladov.

Pri návrhu skladby stropu musia byť zadefinované rozmery reálneho vyhotovenia stavby i jej konštrukcií.

Dodanie správnych podkladov urýchľuje výpočet spotreby materiálu na Vašu stavbu.

Článok bol publikovaný: 7. 5. 2020

 

PORFIX – pórobetón, a.s.
Pórobetón - moderný materiál s bohatou tradíciou

Príbeh našich pórobetónových tvárnic sa začal odvíjať pred viac ako 60 rokmi. Od tej doby si držíme pevné miesto na trhu a stoja za nami státisíce spokojných zákazníkov na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku i Nemecku. S moderným materiálom PORFIX môžete stavať objekty spĺňajúce všetky požiadavky na kvalitatívne štandardy aj ekologické normy.

Spoločnosť PORFIX – pórobetón, a.s. je v histórii zapísaná ako podnik s najdlhšou výrobou pórobetónu na území Slovenska a Českej republiky. Za takmer polstoročie prekročila jej produkcia murovacieho materiálu objem 12 miliónov m3. Na konte má bytové jednotky, občianske, priemyselné a poľnohospodárske stavby v metropolách aj na dedinách. Obľúbeným sa stal vďaka svojim mimoriadnym vlastnostiam, ktoré umožňujú stavať rýchlo a jednoducho a bývať moderne, zdravo a pohodlne.

Spoločnosť PORFIX – pórobetón, a.s. čerpá z bohatej tradície výroby pórobetónu v Zemianskych Kostoľanoch a investuje do modernizácie výroby i služieb.

RÝCHLO, PRESNE, JEDNODUCHO

Stavebný systém PORFIX je komplexný systém pre Vašu hrubú stavbu, s ktorým sa pracuje rýchlo, presne a úsporne.

Každý dom je originál, každý stavebník má iné priania. Pórobetónové tvárnice PORFIX obstoja vo všetkých situáciách. Kvalitný, zdravotne nezávadný, ľahko opracovateľný a ekonomický materiál spĺňa najvyššie štandardy kvality aj ekologickej normy. A navyše: vyrábame ho na Slovensku i v Česku.

Na stavbu domu a jeho rekonštrukciu

Vďaka komplexnému stavebnému systému zvládnete čokoľvek. Biely pieskový PORFIX je ideálny pre nový dom, rekonštrukciu bytu, vybudovanie garáže. Má vynikajúce technické parametre a prémiové produkty sú navyše vhodné pre nízkoenergetické domy a budovy s takmer nulovou potrebou energie.

Do portfólia našich produktov patria tvárnice, priečkovky, nosné preklady, nenosné preklady, U-profily, stropný systém a lepidlo PORFIX. Zvládnete s nimi detaily i veľké celky. Podrobné vlastnosti našich produktov nájdete na našej webovej stránke v časti Produkty.

Nenecháme Vás v tom

Od PORFIXU dostanete okrem perfektného materiálu tiež nadštandardné služby. Sme pripravení byť Vám po ruke po celú dobu príprav hrubej stavby. Spočítame spotrebu, zapožičiame pílu, prídeme pomôcť pri položení prvých tvárnic. Poradíme, ako omietať, položiť strop, poradiť si s detailmi. Aby vás nič nezdržovalo a dom rástol ako z vody.

Nemusíte byť stavbár, a napriek tomu ľahko zistíte, koľko tvárnic potrebujete. Pre orientačný výpočet použite aplikáciu. Ak potrebujete presné dáta, stačí nám zaslať projekt. Technik podľa neho pripraví súpis materiálu a odporučí vám vhodný stavebný postup. Ak sa dostanete do úzkych, ako občas každý stavebník, zažeňte pochybnosti a opýtajte sa našich technikov. Poradia, kam zaslať projekt k výpočtu spotreby, kde objednať stavebný materiál PORFIX, aké sú jeho parametre a pre ktoré stavby je vhodný. Mimochodom – viete, že tvárnice PORFIX majú vo všetkých smeroch rovnaké vlastnosti? Vďaka tomu ich môžete ľubovoľne rezať a otáčať podľa potreby. Postupy na murovanie i návod na rezanie tvárnic nájdete na našom youtube kanáli PORFIX CZ / SK. Na bezplatnej infolinke +421 800 10 13 13 vyriešite tiež postup pri murovaní alebo návod na rezanie tvárnic. Sme vám k dispozícii každý pracovný deň od 6. do 14. hodiny. Mimo tento čas nám môžete nechať odkaz na záznamníku alebo poslať správu cez kontaktný formulár Chcem poradiť. A my sa Vám ozveme.

Chcete založiť stavbu, požičať si pílu na pórobetón?

Radi vidíme, keď vám ide práca pekne od ruky. Aby ste správne začali a získali potrebnú istotu, prídeme vám na stavbu pomôcť. Naši odborníci založia rohy a všetky zlomové miesta (výklenky), položia asi 20 kusov tvárnic prvého radu a navyše zodpovedajú vaše otázky. Zistite, ako postupovať pri murovaní, ako opracovávať materiál na požadovaný rozmer a tvar, ako omietať, klásť strop. Odporučia vám optimálne riešenie technických a konštrukčných detailov. Poraďte sa, nech už pri stavbe nestrácate čas a peniaze nevydarenými pokusmi. Pretože pre využitie všetkých výhod presného murovacieho materiálu PORFIX je dôležité najmä presné zhotovenie rohov a uloženie prvého radu tvárnic tak, aby nevznikali hrubé medzery a predchádzalo sa tak vzniku zbytočných tepelných mostov.

Službu poskytujeme všetkým zákazníkom pri odbere 31,5 m³ materiálu PORFIX. Založenie stavby s vami dohodneme na tel. čísle +421 46 51 93 331 alebo e-mailom na porobeton@porfix.sk. Okrem toho, pri zaslaní podkladov na výpočet materiálu získate aj zákaznícke číslo. Po predložení Vášho zákazníckeho čísla pri objednávke materiálu u nášho obchodného partnera Vám na stavbu spolu s materiálom dovezieme i sadu náradia PORFIX. Obsahuje 12 litrové vedro, škrabák na pórobetón, 50 metrovú šnúrku a murársku lyžicu s ozubením.

Pórobetónové tvárnice dokážete ľahko rozrezať. Aby ste tým ale nestrávili zbytočne veľa času a výsledok zodpovedal predstave, zapožičiame vám pásovú pílu. Pomôže vytvoriť náročné detaily, stavať s minimálnym odpadom a ušetriť náklady na materiál. Cena za zapožičanie píly pre staviteľov z materiálu PORFIX je 10 € bez DPH/deň. Pre stavebné sezóny si však, prosím, pílu rezervujte s dostatočným predstihom. Vyplňte formulár a všetko ostatné nechajte na nás.

Okrem toho, doprava na stavbu a palety sú v cene materiálu. Pokiaľ vám na stavbe rovnako ako mnohým iným stavebníkom zostali prázdne palety označené písmenami POR, vykúpime ich od vás. Informujte sa u svojho predajcu alebo na našej stránke v časti Výkup paliet.

Sme si plne vedomí, že kvalita a rozsah sprievodných služieb sú dôležitým kritériom už vo fáze prípravy projektu. Projektanti i odborná verejnosť nájdu na našich stránkach nielen podklady pre projektovanie, ale aj termografy, podklady požiarnej odolnosti, vyhlásenia o parametroch produktov, konštrukčné detaily a pravidlá navrhovania s komplexným stavebným systémom PORFIX.

Stavajte s PORFIXom a môžete počítať s bezplatnými odbornými radami, spoluprácou na projekte i pri stavbe. S Vašimi otázkami sa môžete na nás obrátiť na bezplatnej infolinke, e-mailovej adrese marketing@porfix.sk alebo nám pošlite správu.

Článok bol publikovaný: 2. 4. 2020

 

Poloha na mape

Galéria

Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Koliba štiavnická Anča v Hronskej Breznici
Koliba štiavnická Anča v Hronskej Breznici
Galéria - kaviareň Považská Bystrica
Galéria - kaviareň Považská Bystrica
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
 

Údaje o firme PORFIX - pórobetón, a.s. boli overené: 7. 3. 2024
Internetový zápis úplný. Uverejnený 17. 12. 2019

Ročenka STAVEBNÍCTVO 2020Ročenka STAVEBNÍCTVO 2022Ročenka STAVEBNÍCTVO 2023Ročenka STAVEBNÍCTVO 2024

Počet návštev. Minulý rok: 628, Tento rok: 417, Tento mesiac: 99, Dnes: 2

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2024 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety