DatabázaČlánkyKľúčové slová

PORFIX - pórobetón, a.s.

Kategórie

*  Stavebníctvo  ›  Stavebné výrobky a systémy  ›  Konštrukčné systémy
*  Stavebníctvo  ›  Stavebné materiály  ›  Stavebné a hutné materiály
*  Slovenskí výrobcovia  ›  Slovenské stavebníctvo

Kľúčové slová

Hrubá stavbaPorfixSlovenský výrobcaStavby - zakladanieStavebné systémyStavebniny, stavebný materiálStropy a stropné materiályStropy, stropné systémyTehlyTvárnice

Základné informácie

logotype

PORFIX - pórobetón, a.s.

Výroba a predaj stavebného systému pre Vašu hrubú stavbu

ul.4. Apríla 384/79
972 43 Zemianske Kostoľany
Tel.: +421 46 5193 330
Tel.: +421 46 5193 101
Infolinka: 0800 10 13 13
E-mail: porobeton@porfix.sk
Web: www.porfix.sk
FacebookYouTubeInstagram
IČO: 31562175
IČ DPH / DIČ: SK2020470023

Produkty:

• Tvárnice PORFIX Premium
• Tvárnice PORFIX
• Priečkovky PORFIX
• Nenosné preklady PORFIX
• Nosné preklady PORFIX
• U-PROFILY PORFIX
• Stropný systém PORFIX
• Lepidlo PORFIX

Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIXu

Gastronomický zážitok i príjemný pocit na pohľad

Bojnice sú mestom, ktoré je pre mnohých jeho obyvateľov jedným z najkrajších miest na Slovensku nielen pre to, že sa tu narodili a chcú tu ostať žiť. Sú zaujímavé svojím najkrajším zámkom v strednej Európe, najstaršou zoologickou záhradou na Slovensku, pôvabnými kúpeľmi a rôznymi inými atrakciami pre všetky generácie rodín. A práve v Bojniciach sa nachádza i moderná reštaurácia Meridiana. Svojím unikátnym dizajnom, gastronomickou precíznosťou a dlhoročnými skúsenosťami vyniká vo svojom okolí, do ktorého je nápadne a vkusne zasadená. Chuťové zážitky tu vznikajú nielen súhrou kvalitných zdravých potravín a rozmanitosťou svetových kuchýň, ale i príjemným pocitom z jedinečného priestoru s minimalistickým a prírodne ladeným dizajnom. Reštaurácia i s penziónom sú ideálnym priestorom na romantické svadby, plesy alebo iné veľké spoločenské udalosti.

Na naše otázky k stavbe nám odpovedal investor Patrik Kucka, ktorý sa pred niekoľkými rokmi rozhodol spolu s bratom postaviť reštauráciu práve v Bojniciach.

Prečo ste sa rozhodli postaviť reštauráciu práve tu a aké boli Vaše očakávania ohľadne stavby?

Túto reštauráciu sme sa rozhodli postaviť s bratom kvôli lokalite. Chceli sme tu urobiť niečo v takejto podobe, ako to je, na mieste, kde sme sa narodili a chceme žiť. Tým, že toto bola naša prvá stavba, tak sme nemali žiadne očakávania o dĺžke stavby a podľa mňa sa tá stavba postavila za veľmi krátku dobu. Všetko aj s interiérom trvalo sedem mesiacov.

Ako ste si vyberali stavebný materiál?

Každá dobrá stavba potrebuje aj dobré materiály. Tým pádom sme oslovili viacero stavebných firiem a radili sme sa, čo je dobré, kvalitné, trvácne, aby sme s tým nemali ďalšie problémy. A preto sme sa rozhodli pre PORFIX. To rozhodnutie vôbec neľutujeme, bola to veľmi dobrá voľba, cenovo, aj kvalitatívne. Určite by sme nemenili.

Čo považujete za najväčšie výhody hrubej stavby s komplexným stavebným systémom PORFIX?

Rozhodli sme sa pre PORFIX a bolo nám to uľahčené i tým, že ich tím nám vypočítal materiál na celú stavbu. Tým pádom sme nič nepreplatili. Čo sa týka dĺžky hrubej stavby, išlo to veľmi rýchlo. Nepamätám si úplne presné dni, ale bolo to asi okolo dvoch mesiacov, čo sa vytiahli všetky múry. Na základe týchto použitých materiálov máme jednoduchšie kúrenie. Dobre to nasaje tepelnú energiu, ktorú sála aj naspäť do priestoru.

Odporučili by ste svojim priateľom a známym služby a produkty značky PORFIX?

Určite by som odporučil aj firmu, s ktorou spolupracujem, aj samotné materiály, takže by som jednoznačne odporučil aj PORFIX.

Investor na stavbu zvolil tvárnice PORFIX Premium P2–400 so skvelými tepelno-izolačnými vlastnosťami, ktoré spĺňajú podmienky pre stavbu moderných a náročných stavieb a umožňujú murovať i bez zateplenia. Prinášajú úsporu už pri nákupe, ich použitie ale zároveň šetrí náklady na vykurovanie nehnuteľností. Doplnil ich priečkovkami P2–500 s jedinečnými mikroklimatickými a dobrými zvukovo-izolačnými vlastnosťami. Rýchlo sa s nimi stavia a dajú sa veľmi ľahko opracovať podľa individuálnych potrieb a požiadaviek. Komplexný stavebný systém PORFIX zabezpečil stavať rýchlo, ľahko a elegantne.

Článok bol publikovaný: 12. 5. 2020

 

Správny výpočet spotreby materiálu z pohodlia Vášho domova

Mať prehľad o finančnej stránke výstavby je jedným zo základných pilierov úspešnej realizácie výstavby. Zlé rozvrhnutie či načasovanie financií poznamená nielen stavbu, ale mnohokrát celý život stavebníka. Potrebné je zrátať a naplánovať všetko. Z toho vyplýva aj potreba výpočtu materiálu, ktorý stavebníci obvykle potrebujú už pri príprave stavby na posúdenie finančnej náročnosti projektu a ako podklad pre získanie úveru. Pri samotnej realizácii stavby po zaobstaraní projektovej dokumentácie je to výpočet spotreby materiálu pre potrebu zakúpenia materiálu na vlastnú realizáciu (svojpomocne) alebo pre uzavretie zmluvy s dodávateľom. Tu ako výrobca stavebného materiálu poskytujeme rôzne služby i bezplatné poradenstvo – medzi iným aj výpočet spotreby materiálu.

Pre výpočet spotreby je nevyhnutná projektová dokumentácia v primeranom rozsahu s dostatočne jasnými základnými údajmi – presný typ materiálu, rozmery, skladba konštrukcií, ich výšky a podobne. Upozorňujeme, že tieto kritéria nespĺňa projektová dokumentácia pre územné konanie. Pri rodinných domoch je to zvyčajne projektová dokumentácia k stavebnému konaniu a pri väčšine stavieb až realizačný projekt. Pre výpočet materiálu PORFIX na zvislé a vodorovné konštrukcie sú to pôdorysy jednotlivých podlaží, zvislé rezy a pohľady. Poučenie nájdete i na našej webovej stránke.

Najčastejšími nedostatkami predkladanej dokumentácie je chýbajúca špecifikácia materiálu (hrúbka, pevnosť, objemová trieda), rozmery otvorov (šírka i výšky otvoru/parapetov), rozmery dispozície a pod.

Pri dodaní úplnej dokumentácie v stanovenom rozsahu Vám vypracujeme výpočet materiálu na nosné murivo, priečky, doplnkový materiál (nosné a nenosné preklady, U-profily, lepidlo) a stropy. Presnosť zodpovedá úrovni spracovania projektovej dokumentácie.

Výpočet materiálu na zvislé konštrukcie – na nosné a nenosné múry – priečky – sa po výbere vhodného sortimentu (projektová dokumentácia, technické parametre a pravidlá použitia) realizuje v troch krokoch:

  1. výpočet plného objemu muriva (dĺžka x výška x hrúbka muriva)
  2. odpočet objemu otvorov (šírka x výška otvoru x hrúbka muriva)
  3. odpočet objemu ostatných konštrukcií v murive (preklady, vence, komíny, stĺpy, …)

Výpočet materiálu vodorovných konštrukcií – stropu – je pri systéme PORFIX realizovaný ako polomontovaná konštrukcia. Realizuje sa v dvoch etapách:

  1. predbežný nápočet sa robí ako prvý, s cieľom stanoviť predbežnú cenu s vysokou presnosťou, dozvedieť sa podstatné informácie o vhodnosti realizácie polomontovaného stropu na danom konštrukčnom systéme. Je jednoduchšou formou výpočtu stropu, ktorá nie je určená pre objednávanie materiálu.
  2. návrh skladby stropu – je podrobný výkres skladby stropu z jednotlivých prvkov s presným okótovaním a jeho vypracovanie je potrebné nechať na odborníka. Stavebník musí zadefinovať všetky potrebné aktuálne údaje – rozmery skutočného vyhotovenia stavby (podstatné sú aj odchýlky 20 mm), i súvisiacich konštrukcií ako schodište, komín, … Tento výkres je podrobný a presný, čomu zodpovedá aj časová náročnosť na vyhotovenie. Vzhľadom na rozsah stropného sortimentu je jeho dostupnosť len na sklade u výrobcu, prípadné zmeny a zámeny sú problematické najmä čo sa týka dopravy.

Túto pomoc pri výstavbe Vášho vysnívaného domova môže získať každý stavebník realizujúci stavbu z komplexného stavebného systému PORFIX bezplatne pri splnení podmienky poskytnutia požadovaných podkladov. Výhodné je získať pomoc priamo, kontaktom stavebníka s výrobcom, z pohodlia domova prostredníctvom našej webovej aplikácie, čím sa šetrí čas a zlepšuje tok informácií.

Stavebník musí zadefinovať rozmery skutočného vyhotovenia stavby i súvisiacich konštrukcií.

Pre správny a presný výpočet spotreby materiálu je nevyhnutné dodanie správnych podkladov.

Pri návrhu skladby stropu musia byť zadefinované rozmery reálneho vyhotovenia stavby i jej konštrukcií.

Dodanie správnych podkladov urýchľuje výpočet spotreby materiálu na Vašu stavbu.

Článok bol publikovaný: 7. 5. 2020

 

PORFIX – pórobetón, a.s.
Pórobetón - moderný materiál s bohatou tradíciou

Príbeh našich pórobetónových tvárnic sa začal odvíjať pred viac ako 60 rokmi. Od tej doby si držíme pevné miesto na trhu a stoja za nami státisíce spokojných zákazníkov na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku i Nemecku. S moderným materiálom PORFIX môžete stavať objekty spĺňajúce všetky požiadavky na kvalitatívne štandardy aj ekologické normy.

Spoločnosť PORFIX – pórobetón, a.s. je v histórii zapísaná ako podnik s najdlhšou výrobou pórobetónu na území Slovenska a Českej republiky. Za takmer polstoročie prekročila jej produkcia murovacieho materiálu objem 12 miliónov m3. Na konte má bytové jednotky, občianske, priemyselné a poľnohospodárske stavby v metropolách aj na dedinách. Obľúbeným sa stal vďaka svojim mimoriadnym vlastnostiam, ktoré umožňujú stavať rýchlo a jednoducho a bývať moderne, zdravo a pohodlne.

Spoločnosť PORFIX – pórobetón, a.s. čerpá z bohatej tradície výroby pórobetónu v Zemianskych Kostoľanoch a investuje do modernizácie výroby i služieb.

RÝCHLO, PRESNE, JEDNODUCHO

Stavebný systém PORFIX je komplexný systém pre Vašu hrubú stavbu, s ktorým sa pracuje rýchlo, presne a úsporne.

Každý dom je originál, každý stavebník má iné priania. Pórobetónové tvárnice PORFIX obstoja vo všetkých situáciách. Kvalitný, zdravotne nezávadný, ľahko opracovateľný a ekonomický materiál spĺňa najvyššie štandardy kvality aj ekologickej normy. A navyše: vyrábame ho na Slovensku i v Česku.

Na stavbu domu a jeho rekonštrukciu

Vďaka komplexnému stavebnému systému zvládnete čokoľvek. Biely pieskový PORFIX je ideálny pre nový dom, rekonštrukciu bytu, vybudovanie garáže. Má vynikajúce technické parametre a prémiové produkty sú navyše vhodné pre nízkoenergetické domy a budovy s takmer nulovou potrebou energie.

Do portfólia našich produktov patria tvárnice, priečkovky, nosné preklady, nenosné preklady, U-profily, stropný systém a lepidlo PORFIX. Zvládnete s nimi detaily i veľké celky. Podrobné vlastnosti našich produktov nájdete na našej webovej stránke v časti Produkty.

Nenecháme Vás v tom

Od PORFIXU dostanete okrem perfektného materiálu tiež nadštandardné služby. Sme pripravení byť Vám po ruke po celú dobu príprav hrubej stavby. Spočítame spotrebu, zapožičiame pílu, prídeme pomôcť pri položení prvých tvárnic. Poradíme, ako omietať, položiť strop, poradiť si s detailmi. Aby vás nič nezdržovalo a dom rástol ako z vody.

Nemusíte byť stavbár, a napriek tomu ľahko zistíte, koľko tvárnic potrebujete. Pre orientačný výpočet použite aplikáciu. Ak potrebujete presné dáta, stačí nám zaslať projekt. Technik podľa neho pripraví súpis materiálu a odporučí vám vhodný stavebný postup. Ak sa dostanete do úzkych, ako občas každý stavebník, zažeňte pochybnosti a opýtajte sa našich technikov. Poradia, kam zaslať projekt k výpočtu spotreby, kde objednať stavebný materiál PORFIX, aké sú jeho parametre a pre ktoré stavby je vhodný. Mimochodom – viete, že tvárnice PORFIX majú vo všetkých smeroch rovnaké vlastnosti? Vďaka tomu ich môžete ľubovoľne rezať a otáčať podľa potreby. Postupy na murovanie i návod na rezanie tvárnic nájdete na našom youtube kanáli PORFIX CZ / SK. Na bezplatnej infolinke +421 800 10 13 13 vyriešite tiež postup pri murovaní alebo návod na rezanie tvárnic. Sme vám k dispozícii každý pracovný deň od 6. do 14. hodiny. Mimo tento čas nám môžete nechať odkaz na záznamníku alebo poslať správu cez kontaktný formulár Chcem poradiť. A my sa Vám ozveme.

Chcete založiť stavbu, požičať si pílu na pórobetón?

Radi vidíme, keď vám ide práca pekne od ruky. Aby ste správne začali a získali potrebnú istotu, prídeme vám na stavbu pomôcť. Naši odborníci založia rohy a všetky zlomové miesta (výklenky), položia asi 20 kusov tvárnic prvého radu a navyše zodpovedajú vaše otázky. Zistite, ako postupovať pri murovaní, ako opracovávať materiál na požadovaný rozmer a tvar, ako omietať, klásť strop. Odporučia vám optimálne riešenie technických a konštrukčných detailov. Poraďte sa, nech už pri stavbe nestrácate čas a peniaze nevydarenými pokusmi. Pretože pre využitie všetkých výhod presného murovacieho materiálu PORFIX je dôležité najmä presné zhotovenie rohov a uloženie prvého radu tvárnic tak, aby nevznikali hrubé medzery a predchádzalo sa tak vzniku zbytočných tepelných mostov.

Službu poskytujeme všetkým zákazníkom pri odbere 31,5 m³ materiálu PORFIX. Založenie stavby s vami dohodneme na tel. čísle +421 46 51 93 331 alebo e-mailom na porobeton@porfix.sk. Okrem toho, pri zaslaní podkladov na výpočet materiálu získate aj zákaznícke číslo. Po predložení Vášho zákazníckeho čísla pri objednávke materiálu u nášho obchodného partnera Vám na stavbu spolu s materiálom dovezieme i sadu náradia PORFIX. Obsahuje 12 litrové vedro, škrabák na pórobetón, 50 metrovú šnúrku a murársku lyžicu s ozubením.

Pórobetónové tvárnice dokážete ľahko rozrezať. Aby ste tým ale nestrávili zbytočne veľa času a výsledok zodpovedal predstave, zapožičiame vám pásovú pílu. Pomôže vytvoriť náročné detaily, stavať s minimálnym odpadom a ušetriť náklady na materiál. Cena za zapožičanie píly pre staviteľov z materiálu PORFIX je 10 € bez DPH/deň. Pre stavebné sezóny si však, prosím, pílu rezervujte s dostatočným predstihom. Vyplňte formulár a všetko ostatné nechajte na nás.

Okrem toho, doprava na stavbu a palety sú v cene materiálu. Pokiaľ vám na stavbe rovnako ako mnohým iným stavebníkom zostali prázdne palety označené písmenami POR, vykúpime ich od vás. Informujte sa u svojho predajcu alebo na našej stránke v časti Výkup paliet.

Sme si plne vedomí, že kvalita a rozsah sprievodných služieb sú dôležitým kritériom už vo fáze prípravy projektu. Projektanti i odborná verejnosť nájdu na našich stránkach nielen podklady pre projektovanie, ale aj termografy, podklady požiarnej odolnosti, vyhlásenia o parametroch produktov, konštrukčné detaily a pravidlá navrhovania s komplexným stavebným systémom PORFIX.

Stavajte s PORFIXom a môžete počítať s bezplatnými odbornými radami, spoluprácou na projekte i pri stavbe. S Vašimi otázkami sa môžete na nás obrátiť na bezplatnej infolinke, e-mailovej adrese marketing@porfix.sk alebo nám pošlite správu.

Článok bol publikovaný: 2. 4. 2020

 

Poloha na mape

Galéria

Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
Moderná reštaurácia Meridiana z PORFIX-u
 

Údaje o firme PORFIX - pórobetón, a.s. boli overené: 10. 2. 2022
Internetový zápis úplný. Uverejnený 17. 12. 2019

Ročenka STAVEBNÍCTVO 2020    Ročenka STAVEBNÍCTVO 2022   
 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2020 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety