DatabázaČlánkyKľúčové slová

PEGASA spol. s r.o.

Kategórie

*  Stavebníctvo  ›  Realizácia stavieb  ›  Stavebné technológie a remeslá

Kľúčové slová

Fasádne materiályFasády, fasádne obkladyFasády, fasádne systémyPrevetravané fasádyRočenka STAVEBNÍCTVO 2020

Základné informácie

logotype

PEGASA spol. s r.o.

Realizácia odvetrávaných fasád, predaj komponentov pre odvetrané fasády.

Škultétyho 1
831 04 Bratislava
E-mail: pegasa@pegasa.sk
E-mail: objednavky@pegasa.sk
Web: www.pegasa.sk

IČO: 31328393
IČ DPH / DIČ: SK2020343204

Kontaktné osoby

Ing. Ján Gúdor - manažér výroby a predaja, +421 905 696 377
Ing. Ján Pernis - konateľ, +421 903 721 643

Realizácia odvetrávaných fasád:
• architektonický návrh, projektová dokumentácia, realizácia
• obkladový materiál: HPL dosky, vlákonocementové dosky, kompozitné dosky, metalické obklady, keramické obklady, sklenené obklady, drevené obklady a iné
Predaj komponentov pre odvetrané fasády:
• stenové úchyty, Al profily, príponky

Čo je to odvetraná fasáda?

Odvetraná fasáda je systémová fasáda budovy s predsadeným fasádnym plášťom, ktorý je od vonkajšej obvodovej steny stavby oddelený vzduchovou, tzv. ventilačnou medzerou. Funkčnosť systému je postavená na odvetraní medzipriestoru (ventilačná medzera), ktorý vzniká medzi obvodovou stenou budovy a fasádnym opláštením. Vo ventilačnej medzere dochádza k zrýchleniu prúdenia tzv. komínový efekt, čoho následkom je vytvorenie cirkulácie a mikroklímy.

Na medzipriestor nepôsobia účinky vetra, dažďa a slnečného žiarenia a prerušuje priamy kontakt exteriéru od tepelnej izolácie, čím zabraňuje zdržovanie sa vlhkosti na jej povrchu a umožňuje dôkladne odviesť vlhkosť z konštrukcie. Navyše cirkulácia vzduchu a mikroklíma v medzipriestore udržiava murivo zdravé tým, že odvádza nepotrebnú vlhkosť a paru, murivo ostáva suché a tak nepodlieha vzniku plesní a húb, zabraňuje sa tak syndrómu chorých budov.

Už vzduchová medzera zabezpečuje určitú tepelnú ochranu budovy, ale zvyčajne steny budovy bývajú ošetrené aj tepelnou izoláciou špeciálne určenou pre odvetrané fasády, ktorá izoluje objekt v lete od tepla a v zime od mrazu. Tepelná izolácia sa vyznačuje svojou nižšou objemovou hmotnosťou, nenasiakavosťou, je hydrofobizovaná a zvyčajne sú ošetrené kašírovou vrstvou alebo paropriepustnou fóliou.

Finálna vrstva, obkladový materiál odvetranej fasády zaručuje kreatívny a štýlový vzhľad budovy. Okrem estetickej funkcie zabezpečuje ochranu tepelného izolantu a pôsobí ako štít pred vonkajšími vplyvmi počasia a v neposlednom rade aj pred škodcami. V súčasnosti sú na trhu rôzne druhy obkladových materiálov, ktoré uspokoja aj toho najnáročnejšieho žiadateľa. Fasádne obklady ako napríklad drevo, kameň, HPL, hliník, oceľ, sklo, cementovlákno, plast, keramika a iné zabezpečujú dlhú trvanlivosť, farebnú stálosť a originálnosť.

Odvetraná fasáda znižuje teplotné rozdiely v lete a zime a výrazne zlepšuje vnútornú klímu a prispieva k vnútornej tepelnej pohode. Vďaka tejto výnimočnej skladbe odvetranej fasády sa v letnom období obvodová konštrukcia stavby udrží chladnejšia oveľa dlhšie ako pri skladbe obyčajne zateplených fasád. Skladba odvetranej fasády, jej vrstvenie zabezpečuje vyššiu plošnú hmotnosť konštrukcie a tým zvyšuje nielen tepelnoizolačné ale aj zvukovoizolačné vlastnosti obvodového plášťa budovy.

Prečo zvoliť odvetranú fasádu?

  • Ochrana pred slnečným žiarením
  • Ochrana pred vetrom
  • Neustále prúdenie vzduchu zabezpečuje, že izolácia nie je vystavená nadmernej vlhkosti
  • Lepšie akustické vlastnosti
  • Eliminácia tepelných mostov
  • Lepšie klimatické vlastnosti

Článok bol publikovaný: 13. 12. 2019

 

Poloha na mape

Galéria

PEGASA - odvetraná fasáda
PEGASA - odvetraná fasáda
PEGASA - odvetraná fasáda
PEGASA - odvetraná fasáda
PEGASA - odvetraná fasáda
PEGASA - odvetraná fasáda
 

Údaje o firme PEGASA spol. s r.o. boli overené: 30. 9. 2019
Internetový zápis úplný. Uverejnený 30. 9. 2019

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2020 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety