DatabázaČlánkyKľúčové slová

HILTI Slovakia spol. s r.o.

Kategórie

*  Stavebníctvo  ›  Stavebné stroje a zariadenia  ›  Stavebné náradie a nástroje

Kľúčové slová

3D3D modelovanieAkumulátoryBezpečnosť a ochrana zdravia pri práciBIMBrúsky, brúsne nástrojeBúracie práce (demolácie)BúranieCAD software, CAD/CAMDiamantové kotúčeDiamantové nástroje pre stavebníctvoDierovanie plechuElektroinštalačný materiálFasády, fasádne systémyHmoždinkyInštalatéri - náradie a potrebyJadrové vŕtanieKáblové príslušenstvoKonzolyKotviaca technikaKovy, obrábanieKurzy a školeniaLaserMeracia technikaMeracie zariadenia pre stavebníctvoNáradie a nástrojeNáradie, elektrickéNávrhOceľové konštrukcieOceľové profilyPíly - nástroje a strojePoradenstvoPožiarna konštrukciaPožiarné systémyProjektovanieProtipožiarna ochrana - zariadenia, službyRezanieRezné a brúsne kotúčeSilikónySkrutkovacie strojeSkrutkovanieSkrutkySpojovací a kotviaci materiálStavebné nástrojeTmelyVŕtacie strojeVŕtačkyVrtákyVysávače

Základné informácie

logotype

HILTI Slovakia spol. s r.o.

Globálny poskytovateľ komplexných riešení a služieb pre stavebných profesionálov

Galvaniho 7
821 04 Bratislava
Infolinka: 0800 11 55 99
E-mail: hilti@hilti.sk
Web: www.hilti.sk
FacebookYouTubeInstagramLinkedIn
IČO: 31344445
IČ DPH / DIČ: SK2020317420

Poskytovateľ komplexných riešení a služieb pre stavebných profesionálov

• softvér a služby pre správu majetku a optimalizáciu nákladov
• podpora pri komplexnom procese výstavby
• projekčné služby vrátane BIM
• akumulátorové a elektrické náradie, optimalizácia strojového parku
• nástroje ako vrtáky, kotúče, a diamantové korunky
• požiarna ochrana
• kotvenie do dreva, betónu alebo ocele, montážne systémy

Prečo je dôležité aby vzduchotechnické potrubia boli vždy izolované?

Efektívna prevádzka systémov VZT (vykurovanie, vetranie a klimatizácia) je rozhodujúca pre udržanie komfortného vnútorného prostredia v budovách. Pri zameraní na výkon a funkčnosť je však nevyhnutné neprehliadnuť kritický aspekt požiarnej bezpečnosti. Protipožiarne systémy, konkrétne v systémoch VZT, zohrávajú zásadnú úlohu pri predchádzaní šíreniu požiaru, ochrane životov a minimalizácii škôd na majetku. Tento článok sa zameriava na význam protipožiarnej ochrany v systémoch VZT a zdôrazňuje jej výhody pri zvyšovaní bezpečnosti a účinnosti.

Pochopenie požiarnej ochrany v systémoch VZT:

Protipožiarne opatrenia zahŕňajú implementáciu opatrení na zabránenie prechodu ohňa, dymu a toxických plynov cez otvory v požiarne deliacich konštrukciách, ako sú steny, podlahy a stropy. Tieto konštrukcie sú navrhnuté tak, aby zabránili šíreniu požiaru a poskytli obyvateľom bezpečnú cestu pre evakuáciu. V kontexte systémov VZT sa protipožiarne tesnenie zameriava na utesnenie akýchkoľvek prestupov alebo otvorov vytvorených VZT potrubím prechádzajúcim cez protipožiarne bariéry. Tieto prestupy narúšajú celistvosť a izolačnú schopnosť požiarne deliacich konštrukcií, práve preto je prestupy nutné patrične utesniť, aby bolo zabránené šíreniu požiaru, dymu a tepla v budove.

Celý článok je na stránke HILTI Slovakia spol. s r.o.

Článok bol publikovaný: 6. 6. 2023

 

Zvýšte svoju produktivitu na stavbe

Spoločnosť Hilti vyrába a navrhuje špičkové produkty, softvéry a služby, ktoré podporujú profesionálny proces výstavby. Okrem stavebníctva dáva vysokú dôležitosť aj projektom v energetike a priemysle, kde je častokrát potrebné využitie inžinierskych služieb a technického poradenstva. Mnoho návrhov pre riešenie problémov, vylepšenie alebo zjednodušenie riešení vzniká priamo na stavbe. Práve preto sa spoločnosť Hilti častokrát stáva partnerom na projektoch našich zákazníkov.

Aktuálnym trendom v stavebníctve je v posledných rokoch digitalizácia, kde reagujeme na požiadavky trhu rôznymi službami. Zmieniť môžeme napríklad služby správy majetku alebo projektovanie BIM. Vďaka optimalizácii návrhu závesov TZB, dokážeme nielen šetriť materiál, redukovať priestor potrebný pre vedenie inštalácií, ale maximalizovať tak objem priestorov určených na prenájom alebo predaj. Ďalším benefitom optimalizovaného riešenia je rýchlosť inštalácie, a to hlavne vďaka nižšiemu množstvu kotevných bodov a možnosti prefabrikácie navrhnutých konštrukcií. Dodávatelia sú schopní odovzdať svoje dielo podstatne skôr a s nižším vynaloženým úsilím. Takto pripravené riešenia je možné aplikovať na akúkoľvek veľkosť stavby, kde sa opakujú závesy rozvodov.

Čo to vlastne prefabrikácia znamená?

V spolupráci so zákazníkom, ktorý rieši projekt uloženia rozvodov TZB vedených zvyčajne pod stropom je potrebné vytvoriť konštrukciu, na ktorej budú rozvody ležať. Hilti technické oddelenie má niekoľkoročné skúsenosti v riešení častokrát opakujúcich sa typických závesov, ale aj špeciálnych požiadaviek a komplikovaných prípadov, ako sú riešenia technických miestností. Výstupom takejto služby je výkresová dokumentácia s výkazom materiálu. Zákazník si následne tovar objedná a je mu doručený na sklad, prípadne na stavbu, kde si tieto konštrukcie reže, skladá a kotví k nosnej konštrukcii stavby.

… pokračovanie článku na stránke Hilti ASK

Článok bol publikovaný: 25. 1. 2023

 

 

Pracoviská

 • Hilti Store Košice
  Globálny poskytovateľ komplexných riešení a služieb pre stavebných profesionálov

  Južná trieda 82/B
  040 17 Košice
  Infolinka: 0800 11 55 99
  E-mail: hilti@hilti.sk

   

Poloha na mape

Galéria

Prezentácia v ročenke

Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2023
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2023
 

Údaje o firme HILTI Slovakia spol. s r.o. boli overené: 20. 1. 2023
Internetový zápis úplný. Uverejnený 20. 1. 2023

Ročenka STAVEBNÍCTVO 2023

Počet návštev. Tento rok: 557, Tento mesiac: 6, Dnes: 2

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2023 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety