DatabázaČlánkyKľúčové slová

KOBIT - SK, s. r. o.

Kategórie

*  Stavebníctvo  ›  Stavebné stroje a zariadenia  ›  Stavebné stroje a zariadenia

Kľúčové slová

Bitumenová technikaCisternyHasičská technikaKomunálna technikaKosačkyPolievacie strojeStroje pre údržbu a opravy komunikáciíŠtiepkovačeÚdržbaVýrobky a služby pre samosprávuVzorová inzerciaZimná a letná údržba komunikácií

Základné informácie

logotype

KOBIT - SK, s. r. o.

Výroba a predaj zariadení pre letnú a zimnú údržbu komunikácií

M. R. Štefánika 2970/48
026 01 Dolný Kubín
Tel.: +421 43 550 6221
E-mail: kobit@kobit.sk
Web: www.kobit.sk

IČO: 31641440
IČ DPH / DIČ: SK2020425968

Kontaktné osoby

Ing. Ján Zajac - riaditeľ

Stroje pre údržbu a opravu komunikácií

• Bitumenová technika
• Polievacie a kropiace nadstavby
• Samozberné zametače
• Cisterny a transportná technika
• Fekály a kanalizačné vozy
• Zariadenia na zber komunálneho odpadu
• Zimná údržba
• Hasičská technika
• Špeciálne aplikácie
• Traktorové príslušenstvo

S nami budú vaše cesty vždy čisté

Spoločnosť KOBIT-SK, s.r.o. Dolný Kubín je najväčším výrobcom a dodávateľom zariadení na letnú a zimnú údržbu ciest a komunikácií na Slovensku. Obchodný sortiment spoločnosti tvoria aj vozidlá na zber a odvoz komunálneho odpadu, transportná technika a špeciálne nadstavby. Celkovo sortiment dnes tvorí viac ako 120 typov strojov, zariadení a nadstavieb.

Založenie spoločnosti

KOBIT-SK, s.r.o. Dolný Kubín bol založený v roku 1996 ako súkromná spoločnosť, v tomto roku aj začal svoju výrobnú a obchodnú činnosť. V roku 2007 bola dokončená výstavbu novej výrobnej haly.

Výrobný sortiment

Rozvoj spoločnosti bol následne zameraný na dosiahnutie vedúceho postavenia na trhu a to rozšírením ponuky o nové ucelené sortimentné rady. Ponúkaný sortiment dnes tvorí týchto šesť skupín: • Zariadenia na zimnú údržbu komunikácií
• Zariadenia na čistenie a zametanie
• Zber a odvoz komunálneho odpadu
• Transportné cisterny a polievacie stroje
• Fekálne, kombinované a špeciálne nadstavby
• Traktorová technika, malá technika

Servis a starostlivosť o zákazníka

Našim zákazníkom ponúkame bezplatnú technickú pomoc pri výbere vozidla, komplexné navrhnutie a montáž pohonných okruhov nadstavieb a prídavných zariadení. Pre komplexnejšie uspokojovanie potrieb zákazníkov bolo vybudované servisné stredisko pre poskytovanie záručného a pozáručného servisu a stredisko predaja náhradných dielov.

Partneri

Hlavným dodávateľským i kooperujúcim podnikom je materská spoločnosť KOBIT s.r.o. Praha, ktorá je významným podnikom v oblasti komunálnej a bitumenovej techniky nielen v Čechách, ale i v okolitých krajinách. Jej dcérske spoločnosti sú etablované na trhoch Maďarska, Ruska, Poľska, Dánska, Bulharska, no jej výrobky sú používané aj v iných štátoch EÚ.

Štruktúra spoločnosti

V súčasnosti pracuje v spoločnosti KOBIT-SK, s.r.o. 35 stálych zamestnancov, z toho 27 výrobných a servisných. Špeciálne úkony, práce a podporné činnosti si spoločnosť objednáva u kooperujúcich firiem. Ekonomika spoločnosti je stabilná a vytvorené zdroje sú venované na ďalší rozvoj spoločnosti.

Postavenie na trhu

Za dobu svojej existencie získala naša spoločnosť vedúce miesto na slovenskom trhu nielen svojimi výrobkami, ale aj starostlivosťou o zákazníka a snahou poskytnúť mu komplexný sortiment a služby. Veríme, že v tomto trende bude firma KOBIT-SK, s.r.o. Dolný Kubín uspokojovať požiadavky svojich zákazníkov z radov SÚC, technických služieb, stavebných firiem, miest a obcí aj v budúcich obdobiach.

Článok bol publikovaný: 17. 12. 2020

 

15 rokov pre Vás

V tomto roku oslavuje firma KOBIT-SK, s. r. o. pätnáste narodeniny pôsobenia na Slovensku. Za dobu svojej existencie sa stala jedným z popredných „hráčov“ na poli výrobcov strojov pre opravy a údržbu ciest a komunálnej techniky.

Na cestách stretáme oranžové stroje, ktoré odstraňujú sneh, vyspravujú výtlky alebo zametajú. Keď si ich starostlivo prezrieme, nájdeme na mnohých z nich nápis KOBIT. Spoločnosť KOBIT-SK, s. r. o. je výrobcom prevažne kusových a malosériových zákaziek vo vyššie spomínaných odboroch. Nejde teda o bežnú sériovú výrobu, ale často z brán výrobných hál vychádza unikát „ušitý na mieru“ podľa požiadaviek zákazníka. Okrem nákupu podvozkov si firma všetko ostatné vyrába vo svojich výrobných priestoroch. Človek tu môže pozorovať, ako sa z kusu plechu zo surového železa rodí stroj, ktorý čistí komunikácie alebo na ne aplikuje asfalt.

Krátko z histórie

Spoločnosť KOBIT-SK, s. r. o. vznikla v roku 1996 v Dolnom Kubíne, kde svoju výrobnú a obchodnú činnosť zahájila v prenajatých priestoroch spoločnosti SEZ. V roku 2007 bola dokončená výstavba novej výrobnej haly a administratívnych priestorov. KOBIT–SK, s. r. o. Dolný Kubín je súkromná čeko-slovenská spoločnosť, ktorá počas doby svojej existencie si získala vedúce miesto na slovenskom trhu nielen svojimi výrobkami, ale aj starostlivosťou o zákazníka a snahou poskytnúť mu komplexný sortiment a služby.

STAN 2011 – „15 rokov pre Vás“

Ani tento rok sa začiatok letnej sezóny nemohol zaobísť bez tradičného prezentačného podujatia firmy s názvom STAN 2011, ktorý sa niesol v duchu osláv 15 výročia firmy – „15 rokov pre Vás“. Mnoho partnerov, existujúcich ale aj potenciálnych, našlo opäť cestu do obrovského stanu postaveného priamo v areáli slovenského KOBIT-u v Dolnom Kubíne. V príjemnej atmosfére si tak mohli prezrieť vybraný sortiment spoločnosti KOBIT a ostatných prezentujúcich firiem: Energreen CZ, s.r.o., Fornal trading s.r.o., Pas Zábřeh na Moravě, TS Motory s.r.o., NTC Stavební technika s.r.o., MTM Tech s.r.o., Marko MT s.r.o., ECS Invention s.r.o., ISUZU Trucks Slovakia, s.r.o., Scania Slovakia, s.r.o. HIT Slovensko, s.r.o., Agrifarmi, s.r.o., Tvrdex s.r.o.

Táto prezentačná akcia komunálnej techniky je určená doterajším a budúcim zákazníkom, pre ktorých firma dodáva špeciálnu techniku podľa ich požiadaviek. Záujmom spoločnosti nie je len dodávať, ale aj starať sa o stroje počas jej životnosti a ponúkať tak kvalitný servis, náhradné diely a služby.

Za 15 rokov svojej existencie sa spoločnosť KOBIT-SK, vypracovala na významného výrobcu a dodávateľa zariadení na letnú a zimnú údržbu ciest a komunikácií na Slovensku. Značku KOBIT prostredníctvom medzinárodného holdingu poznajú klienti nielen v Európe, ale aj v Ázii a v Austrálii. V oblasti komunálnej sféry je čo vidieť a domáca firma KOBIT-SK, s. r. o. predviedla v plnej paráde všetky vybrané výrobné segmenty, ktoré produkuje, t. j.: asfaltová technika, technika pre zimnú údržbu komunikácií, technika pre zber komunálneho odpadu, transportná technika pre prepravu kvapalín, fekálne nadstavby…

Tohtoročný STAN bol naozaj veľkolepý. Znova sa preukázalo, že konkurencia sa môže schádzať pod jednou strechou a pracovať na spoločných projektoch. Zákazníci majú čím ďalej tím väčší výber komunálnej, cestnej, záhradnej techniky a rôzneho príslušenstva. Pre spokojnosť zákazníkov sa firmy snažia urobiť maximum a ponúkať čo najlepšiu techniku.

Na záver pár slov Ing. Jána Zajaca, riaditeľa spoločnosti KOBIT-SK, s. r. o.

Som Veľmi rád, že sa nám za 15 rokov podarilo vybudovať takúto ojedinelú akciu na prezentáciu komunálnej techniky a príslušenstva. Každým rokom nám vzrastá záujem o vystavovanie strojov v rámci tejto prezentácie a taktiež rastie záujem z radov návštevníkov. Veríme že tohtoroční návštevníci boli s prezentáciou spokojní a odniesli si pár nezabudnuteľných zážitkov.

Článok bol publikovaný: 9. 11. 2017

 

Poloha na mape

Galéria

Výspravková súprava TURBO 7000-combi
Výspravková súprava TURBO 7000-combi
Zametač
Zametač
Kropnica
Kropnica
Zametač K-8
Zametač K-8
Zametač K-6
Zametač K-6
Servisný tank SP-11
Servisný tank SP-11
Polievacia cisterna MK-6
Polievacia cisterna MK-6
Sypač SK 6H, Preprava obalovanej zmesi
Sypač SK 6H, Preprava obalovanej zmesi
Samozberný zametač K2 na podvozku LADOG
Samozberný zametač K2 na podvozku LADOG
Kombinovaný servisný tank ST 3000/3000
Kombinovaný servisný tank ST 3000/3000
Rostrekovač živíc RŽ 11
Rostrekovač živíc RŽ 11
Polievacia cisterna MK-8
Polievacia cisterna MK-8
Samozberný zametač K8
Samozberný zametač K8
Cisterna na pitnú vodu MK 4 s čelným zametačom SZK 2400 na podvozku Mercedes Benz 4x2
Cisterna na pitnú vodu MK 4 s čelným zametačom SZK 2400 na podvozku Mercedes Benz 4x2
Čelná snehová radlica RSK T-3500 na podvozku LIAZ 4x4
Čelná snehová radlica RSK T-3500 na podvozku LIAZ 4x4
Ramenový nosič kontajnerov NKR 130 na podvozku SCANIA 4x4
Ramenový nosič kontajnerov NKR 130 na podvozku SCANIA 4x4
Sypačová nadstavba SK-6H s čelnou snehovou radlicou LLV 35 K na podvozku MAN 4x4
Sypačová nadstavba SK-6H s čelnou snehovou radlicou LLV 35 K na podvozku MAN 4x4
Ukážka práce na vyspravkovéj súprave TURBO 5000 Combi
Ukážka práce na vyspravkovéj súprave TURBO 5000 Combi
Ťahaný traktorový sypač SK-2H
Ťahaný traktorový sypač SK-2H
MK – 4 s čelným agregátom a roztrekovacou lištou na podvozku UNIMOG U400
MK – 4 s čelným agregátom a roztrekovacou lištou na podvozku UNIMOG U400

Prezentácia v ročenke

Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2023
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2023
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2022
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2022
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2022
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2022
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2021
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2021
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2020
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2020
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2019
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2019
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2018
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2018
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2017
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2017
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2011
Prezentácia v publikácii Stavebníctvo 2011
 

Údaje o firme KOBIT - SK, s. r. o. boli overené: 17. 1. 2023
Internetový zápis úplný. Uverejnený 9. 11. 2017

Ročenka STAVEBNÍCTVO 2019Ročenka STAVEBNÍCTVO 2020Ročenka STAVEBNÍCTVO 2021Ročenka STAVEBNÍCTVO 2022Ročenka STAVEBNÍCTVO 2023

Počet návštev. Tento rok: 750, Tento mesiac: 114, Dnes: 2

 
 
INFOMA REALITY

PREDAJ / KÚPA / PRENÁJOM / NEHNUTEĽNOSTI

GDPR     © 2005 - 2023 INFOMA Business Trading, spol. s r.o.     Development and Design by infomatim - Grafické štúdio, vydavateľstvo, reklamné a darčekové predmety